Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Seçimler yaklaşırken kimler aday olacak
 • Facebook da Paylaş
Seçimler yaklaşırken kimler aday olacak
 • 10-04-2012
 • 103 yorum
 • 6213 okunma
AK Parti ve MHP yerel seçimlerin 27 Ekim 2013 tarihinde yapılması konusunda uzlaştı. Yerel seçimler öne çekilerek 2013 yılının Ekim ayında yapılacak, son baharda yapılacak bu ilk seçimler öncesi Kızılcahamam'daki siyasetin önümüzdeki günlerde hızlanmaya başlayacağı tahmin ediliyor.

AK Parti ve MHP yerel seçimlerin 27 Ekim 2013 tarihinde yapılması konusunda uzlaştı. Yerel seçimler öne çekilerek  2013 yılının Ekim ayında yapılacak, son baharda yapılacak bu ilk seçimler öncesi Kızılcahamam'daki siyasetin önümüzdeki günlerde hızlanmaya başlayacağı tahmin ediliyor.

2013- 2018 yılları arasında Kızılcahamam’ı yönetmeye talip aday adaylarının ise önümüzdeki aylarda ilçe halkının nabzını  tutmaya başlayacağı tahmin edilirken Belediye Başkan adaylığı için birçok kişinin ismi şimdiden konuşulmaya başladı. Kızılcahamam'da seçimlerin yine Ak Parti ile MHP arasında geçmesi beklenirken CHP’nin kilit parti olma ihtimalide konuşuluyor.

Geçen dönem 10'a yakın aday adayı ile seçime giden Ak Partide bu seçimlerinde yine yoğun aday adayı enflasyonu yaşanması bekleniyor. Kızılcahamamhaber olarak yaklaşan yerel seçim öncesi ilçede Belediye Başkanlığına aday olacağı konuşulan isimleri sizler ile paylaşmak istiyoruz.

Ak Partide ismi Belediye Başkanlığına aday, adayı olacağı konuşulan isimler şöyle, Sefa Yıldırım, Kemal DoğanoğluMuhittin Güney, Ahmet Arslanoğlu, Adem Özbekler, Hidayet Demirhan, Beyhan Sarı,gibi isimlerin ak partiden aday olacağı siyaset arenasında konuşulurken Milliyetçi Hareket Partisinden ise Belediye Başkanı Coşkun Ünal ve eski ilçe başkanı Tahir Taşkın'ın  yarışacağı dile getiriliyor, Cumhuriyet Halk Partisinde ise Veyis Kadercan ve Rasim Akkaya ismi konuşuluyor.

Yerel seçimler yaklaşırken yukarda bahsettiğimiz isimler ilçe siyaset arenasında Belediye Başkan adaylığına aday olacak diye konuşulan isimleri sizlerle paylaştık, seçimler yaklaşyıkça isimlerde netleşecektir.Önümüzdeki günlerde netleşen bu isimleride sizlerle paylaşacağız.

 

Etiketler : Seçimler - yaklaşırken - kimler - aday - olacak -
YORUMLAR
 • mesut koç   19-02-2014 14:04

  kızılcahamam chp dyp nerde başka aday parti yokmu adayları kımler amacınız vatandaşı bilgilendirmek ise neden bilgilendirmiyorsunuz kaç parti giriyor secime köyler secime dahil edilecekmi

 • Özcan İnşaat-Hasan Özcan   08-01-2014 16:12

  Beyhan Beyi destekliyoruz.

 •    10-09-2013 12:51

  Akp esen başkanla kazanır.

 • Erkan Nezir   27-07-2013 00:00

  Hem kişiliği hem uzun yıllardır devlet kurumlarında ve belediyecilik tecrübesi ile ve mütevazi kişiliği, yardımsever ve içimizden biri olan Beyhan beyi kızılcahamam da belediye başkanı olarak görmek isteriz Kendisi kızılcahamama yeni bir vizyon yeni bir çehre getirecektir.

 • Kızılcahamamlı esnaf (S.S.K'dan Emekli   08-07-2013 12:16

  Tüm aday olacaklara saygılar sunar başarılar dilerim.ancak Belediye Başkanlıgı artık eskisi gibi degil teçrübe ister,bilgi ister .diyalok ister, güzel bir geçmiş ister,sürtüşmeye girmemiş,başarılı geçmiş ister,vizyon ve karizma ister,herşeyden önemlisi Belediye teçrübesi isteeeeeeer.dahada önemlisi tüm kesimlerden oy alacak bir şahyiyet ister . hepimiz biliyoruz buda Adam gibi adam olan Dernek Başkanımız sayın Beyhan Sarı!da mevcut.takdir hemşerilerimin ve siz degerli büyüklerimin,şöyle bir geçmişine bakın ( S.S.K' da birlikte çalişdıgım hatırladıgım görevleri.Kontrol Amirligi.Emlak İstimlak Şefligi.,Sosyal Tesisler Müdürlügü,İdari İşler. ve Destek Hizmetleri Şübe Müdürlügü.Destek ve Arşiv Daire Başkanlıgı.,S.G.K.kordinatörlügü Genel Müdür ve Bakan Danışmanlıgı ve Beş yıldır Belediye Başkan Yardımcılıgı,.Kızılcahamam ve Köyleri Dernegi Genel Başkanlıgı,Fedarasyon Başkanlıgı) ondan sonra karar verin yine ilçemizi kaybettirmeyin lütven.

 • ALİHAN   18-06-2013 17:16

  Çatışmaya gerekyok sonuçta hepimiz ilçemizin geleceği için bu yarışta varız bir birimizin hakkında atıp tutmayalım lütfen. Biz Türkiyede tek iz bunun için yakışır bir şekilde hareket edelim. Hep birlikte ilçemizi en iyi yerlere getirmeye gayret edelim. Kalın selametle.

 • Başkan   20-03-2013 22:39

  Bizçe'de tüm kesimlerin sevdigi Kuzeyin Parlayan Yıldızı Beyhan başkandır,Kızılcahamam zaten görüyor.İşallah aday olur o zaman anlarsınız tanımayan'da tanır.Adam gibi adamı.

 • çeltikçi   02-03-2013 13:35

  siz onu bunu boşverin k.hamam için en iyi aday şu anda çeltikçi belediye başkanı olan hİDAYET DEMİRHAN olacaktır o zaman görsün k.hamam hizmeti insanlıgı

 • Aşagı canılı   29-10-2012 22:59

  Muhittin beyide takdir ederim, ama biraz soguk ve ayrıca siyaset teçrübe,temsil ve cevrede şart Beyhan beyde bunlar biraz vazlası ile var ayrıca tüm partililer sever mesala yıllardır ülkücüyüm ben Beyhan beyi hepsinden cok severim bizlerdede emegi vardır cogumuzda yeri vardır bilenler iyi billir.Belediye Başkanlıgı siyasi yer olmamalı bence Başkan secilince ayrım yok olmalı Ak partili ve Mhp ,li mevcutlarımız sürtüşme ile yıprattıyorlar birbirlerini hepimiz görüyoruz ,bunuda bu aday olabilecek degerli hemşerilerimin içinde hiç yapmayacak olan Beyhan bey ,görülen köy kulavuz istemez.sevgisi ve saygınlıgı ortada.Allaha emanet olun saygılar.keşke Aday olsa destekleriz canı yürekten

 • güneysaray   29-10-2012 14:04

  Artık kızılcahaman kabuğunu kırmalı, atılımı başlatmalı ve hükümetten gerekli en ciddi desteği alabilmeli .Ankaranın en güzide ilçesi turizm merkezi olmalı ve yatak kapasitesini artımalı .Büyük projeler için en etkili başkan adayı MUHİTTİN GÜNEY

  0

  0

  • Yusuf EDEK   15-12-2013 15:37

   Kızılcahamam Belediye Başkan aday adaylarından Sayın Mühittin Güneyin belediye başkanı seçilmesi durumunda kızılcahamamın iki kat daha gelişeceği,turist sayısının artacağı,planlı ve proğramlı çalışmaların yaplıcağı konusunda en güvenilir bir belediye başkanı olacağı kanaatindeyim.Çünki,çalışkan,dürüst,becerili bir şahsiyettir.

   0

   0

 • M.Yalçınkaya(Gençlik Adına)   24-10-2012 11:45

  Tahir Başkanı severiz,ama biz Beyhan Başkanıda yabana atmayız,bizce Beyhan Başkan

 • şemin   24-10-2012 00:21

  Tahir Taşkın diyorum . Her zaman arkandayız sayın başkanım..

 • atakan   21-10-2012 17:39

  sefa baskan cok yakısır beledıye baskanlıgına vede desteklerım nfusmda 100 oy var yznde sefa baskan için verdırcem

 • CAKAN   21-10-2012 12:28

  Bencede sabri bey dogru söylüyor Belediyecilik ayrı tecrübe yeni yüz,yeni,vizyon yıpranmamış,devletde ve Büyükşehirde geniş cevresi sebebi ile en mantıklı aday Beyhan bey olur,arkasındayız

 • kızılcahamamlı   20-10-2012 22:36

  Tahir taşkın aday olsun istiyorum.bol şanslar diliyorum.

 • sabri sabri   20-10-2012 19:13

  yapmayın arkadaşlar Sefa ilçe başkanı olarak kalsın..belediye başkanlığı bambaşka bir iş

 • Cakan   19-10-2012 20:11

  Tüm adayları tanırım ayrıca internetden bölge bazında mikro ve makro düzeyde,sosyal yönleri,konumları yıllara sair yaptıkları haber ve haber yorumlarından hemşerilerinin verdigi degeri,görüşleride araştırdım, bakdım tanıdıgım kadarı ile her zaman takdir etdigim Sayın Beyhan Sarı'başkana ilçemiz ve Ankaradaki hemşerilerimin verdigi degeri ve saygınlıgını gördüm gercekden,siyasi alandaki teçrübesi ,bölge temsili've İlçemiz temsili tüm yazılı basında mevcut ,İlçemize yakısacak bütümleyici tüm kesimlere hitap edecek yapısı takdirlik,bizler için önemli ve tecrübeli bir aday olur.düşünürse Ak partiye oy vermedim ama Beyhan bey için tüm Akrabalarıma verdirir ve veririm.İşallah böyle bir hemşerim aday olur.çünkü ciddi anlamda iz bırakmış seviliyor ve sayılıyor.

 • onur   18-10-2012 20:54

  sefa baskanla yola devam dıyoruz sefa baskanın iyi bır beledıye baskanı olcagını bılıyoruz ve sonuna kadar arkasındayız

 • kılevra   18-10-2012 12:14

  sevgili has partili arkadaşlar partinizi kapandıktan sonra genel başkanınız ve ekibi ak partiye geçiş yaptı hayırlı uğurlu olsun.. Fakat benim duyduğum bazı duyumlara göre kızılcahamam has parti teşkilatındaki bazı genç ve heycanlı arkadaşlar küçük has partide genel başkanları ile iletişim kurma fırsatı bulduklarından yani açıkca numan kurtulmuşla muhabbeti olduklarından kendilerini kaf dağının tepesinde görüyolarmış. yanlış yaparsınız arkadaşlar daha yolun başında bile değilsiniz has parti ile ak partiyi karıştırmayın has partide genel başkanınızla muhabbetiniz olabilir ama ak partide devenin kuyruğundaki kıl olamazsınız eğer siyaset yapmayı düşünüyosanız ak partide mahalle temsilciliğinden işe başlayabilrsiniz gençlik kolları yönetiminde kadın kolları yönetiminde işe başlayabilirsiniz.. sanmayın ki numan kurtulmuş genel başkan yardımcısı oldu diye size ilçe başkanlığı belediye başkanlığı meclis üyeliği verilecek önce emekleyin sonra yürürsünüz emeklemeden depar atmaya kalkarsanız ayakta bile duramazsınız. bir hikaye vardır malum tilkiyle karga uçakta yolculuk ediyolarmış diye başlar uçmayı bilmiyon diye biter.

 • Şemsettin Sami   16-10-2012 12:41

  Asya termalin yeri önce Tepe grubu daha sonra Adnan GÜRCAN 'a daha sonrada Asya ya satılmıştır.Adnan GÜRCAN çok kazanmıştır amma Belediye ne kazanmıştır?Salih ÖZTÜRK ve Coşkun ÜNAL yani Devri MHP zamanı İlçemizde en fazal Toprak şatışı olmutur ve en fazla borçlanma olup Şelaleler,Köprü giydirme ve Park yapma Dev Proje diye takdim edilip Milletin zekasıyla alay edilmiştir.Temeli atılan Yüksek Okul ise sanaldır .hayalidir.Bunlarla Mİlleti kandıramazsınız Şimdiki zamanda da İlçemiz LALE devrini yaşamıştır.Aliihsan Efendi kuru sıkı atmaya gerek yok karnımız tok bu laflara.

 • genc   15-10-2012 22:09

  bız kızılcahamamlı gencler olarak sefa baskanı istiyoruz

 • Ali İhsan KAYABAŞIOĞLU   15-10-2012 09:44

  sevgili kızılcahamamlı hemşerilerim bir kızılcahamamın genci olarak her kezin şunu bilmesi gerekir, ilçemizin ufkunu açan projeler M.H.P li belediyeler zamanında olmuştur. Buna istinaden zamanında s.n Yaşar YILDIRIM başkana kızanların bir çoğu onu sayesinde otellerde ekmek yiyor.Durum şimdiki başkanımız Coşkun ÜNAL içinde geçerli şimdi kızanlar onu kaybedince değerini anlar demem o ki hep şahsi menfaatler uğruna başkanlarımızı harcadık diyorumki herkez şapkasını önüne çıkarıp düşünsünler M.H.P belediyeyi devraldığında durum içler acısıydı gelin işi ehline verelim kişisel menfaatler için değil memletimiz için seçimizi yapalım. Ben coşkun başkan varken adaylar arasında kıyaslama yapma gereği bile duymuyorum görünen köy kılavuz istemez. Bu ilçe hep birilerinin başkanını seçti artık inanıyorumki özellıkle genç seçmenler bilinçlendi kime ne vereceğini çok iyi biliyor.Birde şunu söylüyorum sn aday adayları önce etrafını çekip çevirsinler ondan sonra meydana çıksınlar siyaset unutulmamalıdırki etraftan başlar dalı kırık olanın meyvesi çürük olur. Ben bir vatandaş olarak açıklıkla söylüyorum herkeze vercek bir cevabım vardır. herkezin rızkını ALLAH verir. Ben gençlerin korkusuz ve aktif olmasından yanayım unutulmamalıdırki gençi sefil olan memleketin geleceği haraptır. S.N çoşkun ÜNAL 'a başarılarından dolayı birkez daha tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. Gençler nedense şeçim zamanı bi kaşık bal çalınarak ağızlarına bayrak astırmada kullanılıyor sonrada yallah ALLAH büyük herkez ektiğini biçecek.....Birde şunu merek ediyorum madem bukadar memleket sevdalısısınız niye çok aday çıkarıyosunuzki bi ady çıkarın dört koldan çalışın ben şu zihniyeti anlamıyorum memlektine bişey yapacak insan makam mevki sahibi olmadanda yapar o kadar zengin adylar var hangi birisi hayrına bi taş dikmiş onu söyleyin hep sükse hep menfaat hani bir laf vardır bal olan kovana arı çok gelir. Memleketini sevene herşey vız gelir Allah memleketimize hayırlı olanı nasip etsin...(öz ve öz BULAKLI)

 • gençlik   13-10-2012 01:30

  Sefa başkanın yeni genç ekibinnde Kızılcahamamı bambaşka bir hale getırmek ıcın gelıyor Kızılcahamam geleceğini genç kadrosuyla yepyenı bır vızyonla değiştireceğiz

 • ak partili    10-10-2012 20:13

  bu kadroyla ak parti ne alacağı belli......................

 • kızılcahamamlı   10-10-2012 19:15

  helal rumuzlu arkadaşa cvp adem başkanın hizmetlerinden bahsetmişsin güzel ama o kücük hamama nekadar masraf yaptın adem başkanın bi sor adı gibi kücücük hamam karşılıgında kocaman bir otel yeri verdi birde okadar işcinin hakkını helal etmedigi bir başkan işcinin alacaklarını ödemeden gitti mesayileri kaldırdı gitti ben hakkımı helal etmedim benim gibi çok işci arkadaş var çok iftara davet edip yemegi işcisinin bogazında bırakan bir başkanımızdı

 • ahmet   10-10-2012 12:38

  sefa baskan olmalı ve daha güzel kızılcahamam olcagına emının sefa baskan olmazsa coskun baskana vercem oyumu

 • Muhtar   09-10-2012 17:31

  İnternetden Aday olacak isimleri yazarak araştırın,bakın ilçemiz için neler yapıyorlar nasıl bir vizyonları var bölgedeki komumları ne teçrübeleri ne alanda.fikir edinelim..tüm aday olacaklara başarılar dilerim.

 • helal   09-10-2012 08:59

  insanların hizmetleri iyi bakması lazım adem başkanın eserleri kızılcahamama yapıldı hizmetler terminal küçük hamam asansör içme suyu kanalizasyon başak otel ve yeni araçlar şimdiki kiralık araçlar gibi degil sadece şimdiki yönetim tadillat yapabilir

 • misafir   08-10-2012 20:45

  kızılcahamamlı değilim, iş nedeniyle burada bulunmaktayım ve ismi geçen kişileride tanımıyorum. Ancak Coskun Bey'in burada bulunduğum süre içinde kızılcahamama çok iyi hizmet ettiğini düşünüyorum. hangi parti olursa olsun benim oyum Coşkun Bey'e olacaktır.

 • atakan    08-10-2012 18:08

  ilçe baskanımız sefa yıldırım olmalı

 • burak   08-10-2012 18:07

  sefa baskan la yola devam

 • bilmeyen   08-10-2012 09:48

  ismini tam yazda bilelim .bir bilen miş.?sırf ortalık karışsın diye böyle yazıyosun sadece sana gülüyom . ayrıca butür davranışınıda uygun görmüyorum

 • KADİR BEYLİ GEÇLİGE KATILIYORUM   08-10-2012 00:00

  Bende Kadirbeyli Genlerimize katılıyorum en büyük meziyet Belediyecilik terrübesi buda Belediye Başkan yardımcımız ve Dernek Başkanımız Sn Beyhan Sarı'da mevcut önemli bir tesbit.

 • kızılcahamamlı   07-10-2012 18:41

  akp den ta sefa yıldırım yada ahmet arslan oglu olsun

 • İLÇENİN DURUMU   07-10-2012 14:56

  Yorumlara bakıyorum gercekten üzülüyorum zaten aşagıdan say on yukarıdan say on yetişmiş insan sayımız bunlardan altısının ismi ilçemizde yıllardır konuşuluyor adaylıkları degerlendiriliyor,İster Belediye Başkanlıgına,İster Millet Vekilligine yakışacak isimlerde bunlar zaten,Haber sitemizde bunları haber yapıyor gayet dogal ,ama bir bakın hemşerim cogu şimdiden birbirini yemişler,ayrılmışlar,bölünmüşler,darılmişlar,yıpranmayana,mütevazi ve teçrübeli olana dayatma diyorlar,takdir etmiyorlar,yaptıklarını övmüyorlar kendi cıkarlarını ön pilanda tutuyorlar Bence bu listede Aday belli bunu şimdiden İl ve Genel Merkezde görüyor enrikalardan en uzak ,teçrübeli,her kesimden oy alabilecek,bütünlügü saglaya bilecek, adayı görür şimdiden hayırlı olsun diyelim.

 • M.Yalçınkaya(Muhtar)   07-10-2012 13:48

  Bizler Kızılcahamamlı olarak tüm aday olabilecek bu isimleri hem iyi tanır hem konuşuruz,İlcemizin vi,trini bunlar zaten, Sn Beyhan Sarı'yı Dernegimizden ötürü tam S.S.K'dan Şef ,Müdür,Daire Başkanı,Bakan Danışmanı,ve Belediye Bşk Yardımcısı görevlerinden'de bir cogumuz iyi tanırız mütevazi makamların degiştirmedigi iyi bir bölge milliyetcisi ve İlçem sevdalısıdır,Yıllardır hiç yıpranmamış mevfaat ilişkilerinden uzak makamlara deger vermeyen Yıların teçrübesi ile dolu güzel insanımızdır İşallah siyasete girer,Dayatma falanda olmaz bu adayların hepsine sorun ismini Tüm Partiler dahil Hangisi kötü bir kelime kullanır kesinlikle kabül etmem hepsi sever ,sayar,över aksini söyleyen varsa yazsın bakalım yıllardır ilçemde,dügünümüzde,cenazemizde şehidimizde,,,mevlütümüzde,şenligimizde festivallerimizde,,bayramımızda,bürokrasimizde,yemegimizde ,kongrelerimizde ,dernegimizde,fedarasyonumuzda yılardır icimizde olan bir başkanımız. ve Geniş bir Aileden gelir cok sevilirler,,kendini zamanını bölgemize adamış degerli bir hemşerimiz,Aday olursa bizler Muhtarlar ve Dernek Başkanları ile iyi bir calışma ile ektiklerini biçmesine yanında olacagız.heleki şimdi belediye teçrübesi ve siyaset cevresi dahada küvvetlendi bence en yıpranmamış ,en teçrübeli,en mütevazi aday Beyhan bey olur, Köylerde oy kullanırsa Partinin tercih edecegi en kuvvetli Aday olur Kızılcahamam ve Köy Derneklerimizin Ankara ve ilçemizde Yıpranmayan Dernek Başkanımız,cokda hizmetlere fesile olmuş ,olmaktadır haydi hayırlı olsun.Aday olurlarsa tüm hemşerilerim adına adaylarımıza ,Niyet hayır olursa akibet hayırlı olur diyelim,Allahımdan hayırlısını dileyelim.

 • BİRBİLEN   07-10-2012 11:31

  Değerli kardeşlerim.Tarihe not düşme adına söylüyorum.AK Partinin adayı COŞKUN ÜNAL dır.Hayırlı olsun.

 • Kaan Berra   07-10-2012 10:50

  Emel hanım, (siz nasıl insansınız anlamıyorum, Karalama takdir et bura olmazsa Millet Vekili, Bakan, Müsteşar vs.vs olsunlar hemşerim niye olmasınlar, iyiyi bulalım oda Başkanımız olsun. Bu isimlerin hepsinden ben staj alırım. Sizlerde seviyeli olun lütfen) bu hakaretlerinizi kesinlikle YABANABAT’LI KARDEŞLERİM hak etmiyorlar. Kızılcamam’lılar ve size göre nasıl insan oldukları ve seviyeleri bilinmeyen YORUMCU kardeşler, sizin gibi kişileri değil, Onlar yaşadıkları tecrübelerin ışığında Ak Parti Kızılcahamam ve toplumu koruyarak yerlerini ve seviyelerini koruyan asilzadelerdir. Size katıldığım tek husus sana göre çok kalite olan bu isimler Kızılcahamam’ını yakasını bırakıp Milletvekili hatta bakan olsular.

 • Şakir ALPASLAN   07-10-2012 07:07

  Ak Parti İlçe teşkilatı eline gelen anket sonuçlarını bildiği için ols a gerek telaşe ve endişeye gerek duymuyor. Ak partiden Kemal Doğanoğlunun , Sefa Yıldırımın,Özgür Ataalpın,Hidayet Demirhanın,Beyhan Sarının, Mühitttin Güneyin, Ahmet Arlanoğlunun, Adem Özbeklerin aday olması kadar doğal bir şey yoktur.hepside Lise tahsilli , daha önce Ticari hayatında zikzakları olup o çeken çalıştırdığı işçilere maaşını zar zor ödeyen eksik ödeyen şimdiki Başkanımız Coşkun Ünal kadar layık olsalar gerek.ki.Şimdi İlçemizin geldiği onlara göre Altın Çağ bize göre Lale devri iyiyse Halkımıza mübarek olsun deriz.şelale,körü giydirme,park yapma dev proje ise mübarek olsun deriz.konuşmamı kısa kesip bir bir yazardan durumumuzu hicveden dörtlükle son veriyim. Zamana Bak Zamana Aslanlar esir olmuş Saksağana Eşekler Arpadan bıkmış Beygirler Hu Çekiyor Samana

 • Adem   07-10-2012 06:25

  Mücahit Sever bir yorum yapmış yayınla da bir bakalım ne demiş?

 • Kızılcahamamlılar   07-10-2012 00:28

  Şimdi Allah için isimlere bakın Kızılcahamamda,bircogu Ankarada,İlçemiz için cok işler yapmış vizyon sahibi isimler VİZYON LAZIM, mış bu hemşerilerimin vizyonları yeter bize bunlar bizim içimizden cıkan bizim en yakınlarımız,bize Prof,Docent,Filozof lazım degil Belediye Başkanlıgımızı yapabilecek teçrübede içimize giren halimizden anlayan sorunları bilen bizden olan lazım,Gerek Ak Parti adayları gerek MHP adayları gerek CHP Adayları diye gecen tüm hemşerilerimin kalbine göre versin. Hepsi ile gurur duyuyoruz,Teşkilat içi sıkıntıları,yanlışları,kendilerini baglar cezalarını cekerler, ama biz yıpratmayalım.Hataları Yolsuzlukları,varsa söyleyin kendini yıpradan zaten olamaz, ona eyvallah,yoksa kıymetlerinide bilelim illa Başkanmı olacaklar cogu belki aday bile olmaz sayın editör kendileri ile görüştünüzmü yok bunlar ilçe insanımızın istedigi kamuoyunda deger verilen ,sokaklarda konuşulan isimler,deger verilmese ,degerli olmasalar bizim gözümüzde neden isimleri olsunki burada para ilemi isim yazdırdılar rica ilemi yazdırdılar hayır,o halde hepsi yakışır teşekkürler iyi geceler.

 • Emel( Kız.Der.Kadın Kol.)   07-10-2012 00:06

  Degerli kizilcahamamli ve nahide hemşerim,hiç kimsenin beklentisi bu degil,ayrıca staj diye bahsedilen hemşerilerimiz bu isimler ise Gerek Muhittin Güney bey Gerek üyesi oldugum, Kızılcahamalılar Dernegi Genel Başkanımız aynı zamanda Kazan Belediye Başkan Yardımcımız ve Baf Genel Başkan Vekilimiz bizler için degerli hemşerim başkanım Beyhan bey ayrıca,Sayın Ahmet Arslanoglu,Sefa ve Hidayet başkanım ve Kemal beyin, artık stajlık durumları kalmamışdır bular topluma coktan maal olmuş degerlerimizdir bu büyüklerimizin bu isimlerin yıllardır yaptıklarını,ilçemize hemşerilerine,köylerimize vs hizmetlerini,bulundukları ortam ve insanları ufuklarını hedeflerini sizler ve bizler hayal dahi edemeyiz.Heleki Metropol ilçe Belediye Başkanımız Kazan,Çamlıdere,Kızılcahamamlı ve Ankaralı hemşerilerimizin gururu Lokman başkanı ayrı degerlendiririz,Ankarada Kızılcahamam'da bu isimlerin yeri,saygısı ve konumları hiç tartışılmamalı bu bizleri birilerine karşı küçük düşürür her şeyden önce Bu isimler Kızılcahamamın en önemli isimleri siz nasıl insansınız anlamıyorum,Karalama takdir et bura olmazsa Millet Vekili,Bakan,Müsteşar vs.vs olsunlar hemşerim niye olmasınlar,iyiyi bulalım oda Başkanımız olsun.Bu isimlerrin hepsinden ben staj alırım.sizlerde seviyeli olun lütfen Saygılar sunar hayırlısını dilerim ilçem için.

 • kızılcahamamlı   06-10-2012 23:20

  Bu yönetimle olmaz diyorum ve ısrarda ediyorum.isterseniz editör böyle bir yeni haber başlığı atsında tartışmayı görün siz. Bu yönetimin halkın içine çıkacak hali kalmamış,esnafın içine çıkacak hali kalmamış,üst yönetimleri dedikleri h.ipek ve onun gibilere karşı duruş sergileyecek halleri kalmamış,risk alacak hiç halleri kalmamış kardeşim kısacası bu yönetim bitik kardeşim bitik ve bu yönetim bir yerel seçimi daha kaldıramaz. Her zamanda Tayyip bey bir davos çıkışı yapmayabilir anladınızmı... Ama şunu belirtmeden geçemeyeceğim gönlüm sonuna kadar ak partidedir... diğer yorumları güzel çoğuna katılıyorum.

 • ali ün   06-10-2012 21:49

  muhittin GÜNEY hocam klevra arkadaş neler yazmış okurmusunuz lütfen.. Hocam ben sizin yerinize olsam meydanlara inerim gezerim ziyaretlerde bulunurum ve herkese derimki benim tüpcüyle yusufla şunla bunla işim olmaz partimin emrindeyim derim,, aaah hocam aaah biz sana demedikmi sana zarar verenlerden uzak dur diye.. ha klevracım aklı selim bi insana benziyosun ki ölesin yadıklarına bakılacak olursa.. şunuda kafanıza sokun ahmet aslanoğlunun kendi köylüleri bile oyvermez ona burda seçimi iki aday kazanır sefa yıldırım yada m.güney a.aslanoğlu olursa mhpliler zil takıp oynarlar..

 • KADİRBEYLİ GENÇLİK   06-10-2012 17:42

  Öncelikle tüm aday adaylarına saygı duymak lazım burda önemli olan kimin aday olacağı değil BELİRLENEN ADAYIN arkasında diğer adayların olmasıdır geçen dönem olduğu gibi aday olamayanlar COŞKUN Başkanın arkasından giderlerse AK PARTİ adayının kim olduğu önem arz etmaz sonuç COŞKUN un lehine kaçınılmaz olur. Bence bir aday da aranması gereken en büyük meziyet Belediyeciliği biliyor olması gerekir, olaya böyle bakar isek en büyük şans Coşkun ÜNAL ve Ahmet ARSLANOĞLU nu öne çıkıyor, Neden mi ! Coşkun ÜNAL 3,5 YILLIK ZAMAN ZARFI İÇERİSİNDE Belediyeciliği yani çıraklığı bitirip kalfalığa geçmiştir. Ahmet ARSLANOĞLU da 3 dönemdir İL GENEL MECLİS BAŞKANLIĞI yapmaktadır bu vesile ile yarın seçilip (İNŞALLAH) BLD. BŞK. nı olursa işe çırak olarak değil işin ehli olarak başlayacaktır. Biz KADİRBEYLİ GENÇLER geçen dönem bütün enerjimizi COŞKUN BAŞKANA harcadık ama bu dönem AK PARTİ İLÇE BAŞKANI Sefa YILDIRIM ın inisiyatifinini Ahmet ARSLANOĞLU tarafına kullanmasını tahmin ediyoruz. SAYGILARIMIZLA.......!

 • Hasan Altıntaş   06-10-2012 16:36

  Kızılcahamam İlçesinde Milliyetçi Hareket Partisi ile ismi özdeşleşen Tahir Taşkın ismi her zaman bir adım önde anılmaktadır. Vizyonu, bilgi, birikimi ve tabana inmede bir sıkıntısı olmayan Tahir Başkan Kızılcahamam için her zaman bir adım öndedir. Tahir Başkanın sağlam ve samimi dostlukları da Kızılcahamam'ın ülke genelinde tanıtımı ve reklamı için ciddi aventaj saglayacaktır. Tahir başkanın bir diğer önemli aventajı olarak ön plana çıkan husus ticaretinde gösterdiği başarılı performansını belediyecilik noktasında doğru ve akılcı yatırımlarına yön tutacaktır. Sadece iyi adam olmanın yetmeyeceği belediye başkanlığı makamında akılcı-biligili-demokratik özellikleriyle diğer adaylara fark atacak olan Tahir Taşkın, nasip olur da Belediye Başkanı olur ise Kızılcahamam için yeni-altın çağ açılacaktır diyebiliriz. Cenabı Allah kendisine bu yolda muzaffer olmayı nasip etsin.

 • Mehmet Enes   06-10-2012 15:41

  Bu ilçeye kadın eli değmeli..Bir tane de kadın aday çıkarın beyler..

 • şık çayırı   06-10-2012 12:36

  muhittin güney - ahmet arslanoğlu çekişmesi zaten yeterince yıpratmadımı . amaç belediye başkanı adayı olmak mı seçim kazanmak mı neden zorlamaya devam ediyollar

 • Solar Solmaz   06-10-2012 12:25

  Akp gençlik kolları ve Hanım kollarına sesleniyorum. İlçe yönetimine varlığınızı hissettirmeniz lazım. Bu aday adayları ile yola çıkılması başarısızlığı getirir. Bundan sizde sorumlu olursunuz. Unutmayın Başbakanımız konuşmasında sizlere ne kadar önem verdiğini tekrar tekrar söyledi.

 • Gerçek SEÇMEN   06-10-2012 12:19

  Kızılcahamam seçmenine neden kulak vermiyorsunuz. seçimleri boykot eden ne kadar adam varsa ödül verildi. şimdide İlçeye ters olanların , seçimleri boykot eden mhp ye çalışanların , birliği bozup istifa edenlerin adaylarını tartışmak bile yanlış değilmi

 • Kirmir GÜZEL   06-10-2012 12:16

  akp yine aynı aday adayları ile gündemde , bu da seçimlerde başarısız olunacağını gösteriyor. Merkezde bu aday adayları ile kazanmak zor , ama köyler işin işine girerse belki . Böyle bir durumda da seçilen aday merkezin değil köylerin adayı olur. merkezde yaşayan bi seçmen olarak ta bunu istemem doğrusu . yok mu Kızılcahamam da doğmuş, büyümüş tahsilli, herkesin tanıdığı bi kişi. çeltikçiden , kazandan , ankaradan neden medet umuluyor. İlçe başkanı bunu görmeli ve bu aday adayları ile olmayacağını bilmeli

 • kızılcahamam   06-10-2012 10:39

  bakıyorumda şöyle bir etrafıma utanıyorum yaşadığım yerden.o kadar çok neden varki buna örnek olacak.mhp nin kesinlikle gelmesini istemiyorum.nedeni coşkun başkanın çoğu şeyde çok verimsiz kalması.bunların başında otobüs işletmesi geliyor.o kadar çok yanlış varki ve sistemin olmadığı bir çok şey.aslında daha açık konuşmak istiyorum ama nedense içimden bir ses sus diyor.bence şu an bi şey sölemek çok yersiz olur.adaylar hakkında.zaten adaylar belli olup türlü vaatlerle cahil kişileri nasılsa kandıracaklar.iş sözü vss gibi bir sür şey zırvalanacak nasılsa.benim destekleyeceğim aday kızılcahamam için gerçekten bişeyler yapmak isteyecek aday olacak.böyle biri olmazsa oy vermeninde bir anlamı yok zaten.

 • Mücahit sever   06-10-2012 07:34

  Şu yorumları okuyorum hayret ediyorum.İşte Coşkun gördünüz ne yapar ne yapamaz?çapı ne tahsili ne güçü kapasitesi ne? 2004 ten önce bir İşadamı İhale alıp Hizmet alımı ile adam çalıştırır.bir sorun İş aldığı yerlere hiç işini düzgün yapmış Milletin maaşını düzgün ödemişmi?aldığı her yere sorun.size söylenecek söz belli .MHP iktidarında Allah yürü ya kulum demiş her ihale sevdalısı gibi bu Beyeefendi daha önce Büfe işletip ,Gülü yetitiriciliği yaparken(Her Melsek kutsaldır) MHP İlçe Başkanlığı zamanında İŞADAMI olur.tüm işlerini batırır.işini doğru yapamaz.2004 şeçimlerine büyük vaad ve harcamalarla girer kazanamazçYıl 2009 Coşkun Bey yine bitik bir İŞADAMI işinde de başarısı yok.herkes şu kadar borcu var.hatta Belediye Meclisine giren kişi ve kişiler bile bunu derken Herkese göre şerbeti verip Belediye Başkanı olur.yaptığı ne?Kızılcahamı süslemek,hazır alt yapıya eğri büğrü bombeli kaldırım taşı döşemek,Havuzu tadilat yapıp hizmete açmalk,Oteli tadilat yapmak,bungalo evler yapmak,en son ise 7 Dev Proje deyip Şelaleye,parka,köprü giydirmeye,olmayan hayalı yüksek okul temeli atıp bu küçük projelere dev proje deyip Milletin zekası ile alay etmek.Hamam ve Cumhuriyrt Meydanı projesi içinde Park yok?ha halide tadilat yapıp şelale yaptı orta refüjü yeşillendirdi.ufak tefek rutin işer yaptı. Ey Kızılcahamamalıseni luzumsuz bu işleri yapııp senden götürdüğü çok şey olan Coşkuna dersi ver.Beni ümrete götürdü 10.000 kişiye bir öğün yemek verdirdi deyip oy vereceksen MÜbarek olsun. En pahalı suyu kızılcahamamlı en pahalı jeotermalı kızılcahammalı kullanıyor deyip % 100,%150 zam yapan Hamam 3 lira iken şimdi 8 liraya çıkartan Eskinin tammaına festival parasına yandaşa köfte parası kazandıran ,İlçemizede festivallerde getirdiği sanatcılara kurt işareti yaptıran 3 sene çoçuğunun yaş gününü festivale dek getiren,Ülkücü şehitler parkına müsade edip şehitlerimizi katogorize eden,onca işsiz dururken Atamalar Bahane Müdürleri şahane olan bu yönetime dur diyelim.Ak partinin her bir adayı tahsili ,duruşu ve dürüdtlüğü ile Coşkuna bin basar .sonradan ağlama gereğini yap 1 yıl sonra Başkanı Cezayirle ,Misketle ne yle uğurlarsan uğurla.Burda Klavye kahramanları Coşkunu kazandıramaz.Millet zamanını bekliyor.SAYGILAR

 • HAKKI ÇINAR   06-10-2012 00:23

  başbakan son televizyon konuşmalarından birinde artık yeni dönemde işin ehline verileceğini söyledi. ak parti adaylığı için sayılan isimlerin kaçı, hangi üniversiteyi bitirmiştir? bugün dünya v memleket meseleleri hakkında görüşleri nelerdir? hepsinin hemşehri sevmelerini, memleket sevmelerini eleştiremem. ama kızılcahamam'a artık dünyayı tanıyan, ankara'da bürokratik ve diplomatik ilişki kurabilecek, üniversite mezunu, halkın tanıyıp sevdiği birisi lazım. bu özelliklerde başkan çıkartmamız lazım aksi takdirde ankara'ya 70 km olup da bu durum da olan termal cennet! olmaya devam ederiz. vizyon sahibi başkan lazım...

 • kizilcahamamli   05-10-2012 22:27

  Koskoca Kizilcahamam Kazan belediyesine, Lokman baskanin eline bakar hale getirilecekmis. Aman ne beklentiler. Nasil bir beklenti bu.

 • nahide   05-10-2012 22:06

  Yasin ve Nihat Mert kardesime . Sizin gozunuzle tartismasiz ve tartisilmaz olarak gosterdiginiz adaylar isimlerini aciklayarak kendilerini tartismaya acmislardir. Burdaki en mantikli aday Kemal Doganogludur. Sizin belirttiginiz adaylar biraz daha staj yapmaya devam etsinler.

 • cavid   05-10-2012 18:16

  coşkun başkan la yine devam gibi görüntüye bakarsan hele birde akp ye geçse silme götürür

 • Güvemli   05-10-2012 12:14

  Otobüsün kaplıca otelinin küçük kaplıcanın imarı hasabını verinde ondan sora halkın arasında dimdik gezin ve tekrar adaylığı düşünün.

 • KILEVRA   05-10-2012 11:08

  Ak parti için zor.. Şimdi burada yazılan yorumlara bakıyorumda hala bazı insanlar ilçe teşkilatı ile zor veya değişmeli tarzı yorumlar yapmışlar. Artık bunları konuşmanın hiç bir anlamı yok sevgili okurlar.. İlçe teşkilatı biz beğenelim beğenmiyelim son halini almıştır. Bu teşkilat seçime girecek ve çalışmalarını yapacaktır. Burada önemli olan teşkilat değil Başkan adayı dır. Bu benim düşüncem katılan olur olmaz bilemem.. Benim böyle düşünmem deki sebep ise Ak partinin zaten geçen seçim sonuıçlarında görüldüğü üzere belli bir potansiyeli var ve alacağı oy en azz 4000 ama bu yeterli olmayacaktır. Hangi durumlarda yeterli olmıyacaktır. Hali hazırdaki belediye başkanı öneki süreçteki çalışma ortamını yakalar ilçedeki diğer siyasi partilerden destek alırsa yeterli olmıycaktır. İlçediki siyasi partiler dik durur ve az öz kendi oyunu herkez alırsa o zaman işin rengi değişecektir. Seçime girecek siyasi partilere Ak Parti ve diğerleri yerine Ak Parti, Mhp, Chp, Bbp denildiği an iş değişecektir. Ve iş adaylara kalacaktır. Ak Partide Kim olursa olsun aday olarak çıktıktan sonra Adem özbeklerin hatasına düşmeyip ortak akla hizmet edereek birlik bütünlüğü sağlarsa seçimi kazanır. Bu noktada Sefa yıldırıma büyük bir iş düşmektedir. Zira geçen seçimlere girerken yanında bulunan ekip sefa ya dayatılmış tabiri caizse sözünü geçiremediği bir teşkilattı. son kongrede pek bir değişiklik olmadı ama yönetimdeki insanlar sefanın başkanlığını artık kabullendiler veya şöylede diyebiliriz hazmettiler.. Burda adı geçen adaylardan Ahmet Arslanoğlu, Muhittin Güney ve muhtemelen bu ikili dışında her zaman olduğu gibi dışardan gelen üç aday arasında bir çekişme olacaktır. Diğer aday adayları tamamen fantezi yapmış olurlar ve akıl bulşandırırlar. Burda yine sefa ya iş düşüyor ortalığı kel alinin bağına çevirtmeyecek adam sefadır ve geçen seçimden tecrübe ile bunun önüne geçecektir diye düşünüyorum.. Çünkü Ak Parti den aday olan her isim gerçekten aday olabilecekmiş düşüncesine kapılıp aday gösterilmediğinde partiye ihanet edip ters çalışıyolar. Bunun örneğini geçen seçim gördük. Mustafa keleşe soruyoruz kesin ben adayım uğur kalendere soruyoruz kesin ben adayım mehmet ali akyola soruyoruz kesin ben adayım hidayet demirhana soruyoruz kesin ben adayım bune kardeşim böyle yaa.. En az 50 şer oy götürseler fazla değil yaa 50 oy totalde 10 kişide 500 oy yapar ve seçimi kaybettirir. Öylede olmadımı? Görünen üç adaydan ikisi arasında Muhittin Güney aday olursa ki Ak partideki son gelişmeler geçen döneme göre Muhittin beyin elini bayağı bir zayıflattı ben düşük bir ihtimal olarak görüyorum yani. Teşkilatta bölünme olacak ve geçen dönem Teşkilatın Adem özbeklerin arkasında durmadığı ve dağıldı gibi aynı şey onun başına gelecektir. Ve yine 500 veya 1000 oy fark yiyerek coşkun başkanın yoluna devam etmesine vesile olacaktır. Çünkü geçen dönem gördük ki teşkilat adayla uyum sağlamadığı takdirde ekipte büyük bir yara açıyor ve kan kaybı seçimi götürüyor. Bunun böyle olmasının sebebide Emrullah işlerin ve Muhittin güneyin Ak Parti Kzılcahamam teşkilat yapılanması sırasında kendilerine maşa olarak seçtikleri kılavuz tüpcü Fahrettin büyük bir siyasi hata yapmalarına sebep olmuştur, sadece teşkilattakı bir kaç isimin değil yönetimde ismi yazılan herkezin tepkisini almalarına hatta en yakınlarındaki isim murtaza güngörü bile küstürmelerine sebep olmuştur ama ne hikmetse bu zatlar hala yanlışlarının üzerinde durarak kendilerini ve ekiplerini gözden geçirmemek te ve yanlışa devam etmektelerdir. sonuç itibari ile Muhittin güney aday olursa kendisine tabiri caizse düşman bir ekibi arkasına alarak yola çıkmak zorunda kalacak ve onlara arkasını emanet etmek durumunda kalacaktır. Yada teşkilatı hiçe sayıp arkasına tüpcü fahrettin ali yeşil yusuf öztürk gibi isimleri alarak yol almaya çalışacaktır ki bu nekadar doğru ve yeterli olur tartışma konusu olarak yariyeten konuşmak lazım.. Bu durumda Mhp ilçe teşkilatınında en çok işlerine gelecek adayda Muhittin Güney olacaktır zira bu kargaşa sadece onlara yarıyacaktır. Ancak Ak parti üst kademeleride bunu bir soru işareti olarak muhittin güneyin yanına koyacakları aşikar. Diğer Aday Ahmet Arslanoğlu için fazla yorum yapmaya gerek yok rakibinin yukarda saydığım bütün eksileri onun artıları olduğu için seçim kazanma yolunda coşkunun karşısına çıkarılabilecek en güçlü aday kendisidir. Üçüncü aday yukardan inme isim ise bu işlere hiç bulaşmamış ve yıpranmamış olması artı ama kızılcahamam halkı pek dayatmadan hoşlanmıyor.. Buda Kızılcahamam Gerçeği..Saygılar.. (Veysel Bayramı Geçtim yuh bana yaww ama yazılması gerekiyodu okuduğun için tşkkr ederm..)

 • emekli   05-10-2012 11:06

  kızılcahamamlılar zihinsel özürlü gibi dışarıdan dayatma ile aday getirenlere şimdiden söylüyorum gelmeyiniz. kararımız kesin içimizden biri belediye başkanı olacak

 • refik özdemir   05-10-2012 10:38

  ak parti için en uygun aday bence muhiddin güney adı geçen adayların bir çoğu menfattçi ve vizyonu olmayan kişiler yaltakçıları olmayan ve çevresin de menfaatçilerin dönmediği bir kişi var oda muhiddin güney

 • Ömer Ş. S.   05-10-2012 09:57

  Yıllardır her seçime baştan yenik giren partimizin bu seçimlerde genç başkanı ile daha dinamik ve inançlı girmesini bir seçmen olarak diliyorum. Halk Partisinin Kızılcahamamda seçim kazanamaz imajı biz seçmenleri çok üzmektedir. Yıllardır içine kapanan ilçemiz son yıllarda atılan bir kaç adım ile biraz canlanmış sosyalleşmiştir. Lakin 2000'li yılların Kızılcahamamı için bu günkü tablo yinede yetersizdir. Bu tabloyu sadece ve sadece Halk Partisi olması gerektiği gibi çizebilir. Bu nedenle değerli halkımızında ön yargılarını bir kenara bırakıp partimizi desteklemesi ve parti teşkilatımızında inanç ile yola çıkmasını bu seçimi Allahın izniyle kazanmasını ve memlekete hizmet etmesini diliyorum. Saygılarımla...

 • bulak sizinle gurur duyuyor   05-10-2012 09:29

  eskiden bulak köyünde marul yetişirdi.şimdi siyasetçi yetişiyo

 • vatandaş   05-10-2012 09:27

  ya sefa yıldırım yada süleyman acar

 • misafir07   05-10-2012 09:25

  ilçemizde sağcısı solcusu herkesin sevdiğini, güvendiğini düşündüğüm ve belediye başkanlığını kaldırabilecek birikime sahip olduğunu düşündüğüm bir abimiz Yusuf Öztürk'ün aday olmasını çok isterim. siz nedersiniz ?

 • zekai   05-10-2012 09:18

  kendi kardeşimiz içimizden biri azgür adalet ataalp bu işi götürür bence.herkesinde işine koşar yardımcı olmaya çalışır

 • Hasan aslan   05-10-2012 06:58

  Sen sana KIL Çadırı kurdurmaya engel oldun diye küfür edenlere oy ver ve çalış.sana o yakışır.korkundanmı çalıştın ,sevdindemi çalıştın ,başka bir menfaat mı vardı çalıştın.Çalıştığın Adam çok mu iyi yönetti kızılcahamamı ? Adam 2 .derece deprem bölgesine dere yatağına 16 kat yaptırma ruhasatı veriyor.sosrsana bir oy verdiğin Başkanına 16 kata yerden müdahele edecek İtfaiyen varmı diye?sağnak sağnak jeotermale %150 suya %100 zam yapmayı,İlçenin park sorunu varken Kıbrıs veya Londra gibi trafiği soldan işlettiğini,Ali Kıran başkesenliğini Mnacaristana ,polonyayaya ,sıcak su ile ilgili gezilere alakasız kişileri götürdüğünü,Adem Başkan zamanında ybunların getirdikleri misafirlere yandaşa ödenen köfte parasına FESTİVALLER yapılıp şu güzel ilçemin kaynaklarının çarçur edildiğini .7 dev proje diye sunulup içinde köprü giydirmenin şelalle yapmanın park yapmanın dev proje diye tanıtılıp Milletin zekası ile alay edildiğini, hayali Yüksek okul temeli atıldığını en büyük sorun park sorunu iken toplanm 7 trilyona malolacak Cumhuriyet meydanı ,Hamam projesinde Parkın bile olmadığını daha çok söylenecek söz var.Ak partinin çoğu adayı tahsili ile düzgün kişiliği ve kabiliyeti ile memleket severliği ile senin Coşkununa bin basar bin.Şimdiden ortaya çıkıp yine fellik fellik gezip Coşkuna avantaj sağlamayı bırak. çeneni keS. Hacısın ağır olda molla desinler Veysel Bey.

 • vatandaş   05-10-2012 00:03

  Başkan aday adayları için, Ak Parti ve MHP artık, eğitimsiz, vizyon/misyon sahibi olmayanları, ekibine almak istemiyor, siyaset okullarını boş yere açmadılar, artık sıradan bir işe girmek için bile işveren,lisans düzeyinde diploma istiyor, adayların eğitim durumuna baktıkça, kimlerin şansının azaldığını sevinerek şimdiden görmekteyim. Kızılcahamamlılar, lütfen, genç, dinamik, eğitimli, tuttuğunu koparan kişiyi o koltuğa layık görün.

 • Veysel BAYRAM   04-10-2012 23:40

  Tüm muhataplarım ile dini – insani ve siyasi ilişkilerimi ayrı değerlendiririm. Bu prensibime bağılı kalarak, 2004 – 2009 döneminde Başbakanımızın kurumsal ve kişisel desteği yanında elimizdeki siyasi - idari - ve Asya Termal sayesinde her gün ayağınıza gelen imkânlarını, Büyükşehir - Yenimahalle imkânlarını – İş adamlarımızın – Kızılcahamam ve AK PARTİ sevdalılarını iyi ve zamanında değerlendirerek çalışalım Kızılcahamam Belediyesini tekrar MHP'ye devretmeyelim diye çaba sarf ettim. Ama belediye başkanımın 5 yıl gurur ve kibir abidesi gibi boy gösterip kimsenin önünde ceket iliklemez ilkesi ile sadece Belediye bütçesi ile sınırlı çalışması, istişare ekip proje yatırım sosyal kültürel çalışmalara değer vermemesi, buna rağmen çok büyük bir siyasi hata ile ikici kez aday yapılması ve hatalı adaylığı zaafını iyi değerlendirip oy getirisi olan meclis üyesi aday tespiti yerine aday adaylığı bile olmayan kişileri belediye meclis üyeliğine aday yapması, Veeee seçim arifesinde 5 yıl yapmadığı kalitede yollar yapmaya, asfaltları temizlemeye, 3 yıl askıda tuttuğu hastana asansörünü yapmaya başlaması Genel seçimde % 52 oy alan AK PARTİYE Kızılcahamam Belediyesini kayıp ettirdi. İdari ve siyasi çalışmalarını çok iyi test ettiğim 2004 – 2009 dönemi Kızılcahamam Belediye Başkanlığı görevini icra eden başkanımızın Kızılcahamam’ımıza ve AK PARTİMİZE vereceği hiçbir şey yoktur inancımı, AK PARTİMİZDE aday adaylığı bile kabul görürse mevcut yerel iletişim imkânları ile 5 yıllık pasif ve menfi çalışmalarını Belediye Meclisi tutanak suretleri ile ve müfettiş isteme/inceleme vb. belgelerle kamuoyu ile paylaşacağımın, ve dolayısı ile aday adaylığı seçmelerinde bile seçilmemesi için çalışacağımın şimdiden bilinmesi dileği ile………...

 • kızılcahamamlı    04-10-2012 23:34

  ak parti ilçe teşkilatı ile sala seçim alamaz. Haluk ipek e sırtını dayayarak siyaset yapılmaz.risk alacaksın,insiyatif kullanacaksın,halka ineceksin,esnafı yanına alacaksın karşına değil. bu saydıklarım bu ilçe teşkilatında asla ve asla yok sadece kendi koltuklarını korumak için üst yönetime şirin gözükmeye çalışıyorlar. Bir defa duruş sergileseler bak nasıl her şey değişiyor, ama yok öyle bir durum. Coşkun ünala gelince ayağına sıkmayı bıraksa elinden kimse alamaz.ama yanında kral çıplak diyecek dostlar lazım yalakalar değil.

 • Yabanabat Geçleri   04-10-2012 23:23

  Bizler Beyhan başkanı tanımadan hiç şans vermezdik,tanıdık görüştük,hayran kaldım böyle mütevazi,bilgili,sıcak dürüst ve hemşeri canlısı insanlar zor yetişir,tanımayanlar anlamaz tanıyanları desteklemeye ve yoruma davet ediyorum lütfen insan kolay yetişmiyor tüm hemşerilerime başarılar diler,Beyhan başkanı canı yürekden Aday görmek isteriz.Yılların teçrübesi yeter.Agırligını saygısını ve saygınlıgını takdir etmeyem varmı.

 • Emel   04-10-2012 23:13

  Tabi tüm fikirlere yorumlara saygı duyarım hepsi bizim kaliteli kendini yetiştirmiş tanıdıgımız kişiler en yeni Beyhan başkan var gecen secimlerde'de adı cok geçti ama aday olmad ıbu sefer siyaset ve yerel yönetim teçrübesi ve Lokman Başkanın ve ekibinin destegi cok seyleri degiştirir,zaten toplum ve ilçemizde entrikaların içinde yıpranmamış kaliteli bir kişilige sahip güçlü bir aday ,sevilen bir başkan Kazan da , Ankara ve İlcemizde , köylerimizde Dernekten ötürü iyi itibarı var ayrıca Köklü bir sülalenin yetişmiş büyügü hayırlısı diyelim.bence yeni bir güç,teçrübeli bir başkan Beyhan Başkan

 • hamza dogan   04-10-2012 23:03

  Coskun birakin baskanligi bundan sonra muhtar bile olamaz bizim halkimiz 4sene kurt a kuzu emanet etti nitekim suruden hic bisey kalmadi desek yeridir..

 • Ali kaçar   04-10-2012 23:00

  Hep aynı isimler.değişim şart.bunlarla çok zor

 • yazar   04-10-2012 22:25

  Sefa baskan. Baskan olacam derken koltugundan olacan. Hem kendini uzme. Hemde bu ismi gecen adaylar ile yola cikip birkez daha secimi kaybetme.

 • Halil gül   04-10-2012 22:20

  İlçe ile muhittin güneyin çekişmesi zaten yıprattı.bunların dışında yok mu başka aday adayı???

 • Yaşar kurt   04-10-2012 22:15

  Beyler ; Sayın Başbakanımız tekkeye derviş aramadığını işin ehlini aradığını söylüyor,bu adaylarla işimiz zorrrrrrr. Kızılcahamamda tanınan vizyon sahibi biri olmalı.Saygılarımla...

 • Siyasetçi   04-10-2012 22:06

  Akp de ismi geçen adayların hepsini aday gösterseler bu isimlerle Coşkun Ünal'ı yıkamazlar....

 • bulakli   04-10-2012 22:03

  İki aday adayiyla bulaklilarin gucu bir kere daha gorulmustur. Kizilcahamam siyaseti bulaktan gecer.

 • Ahmet HAMDİ   04-10-2012 21:51

  Geçen dönem adaylığı kesinleşen adayı değiştirip Kızılcahamam ın kaderini değiştirenler bu vebale girenler elbette bu vebalin nhesabını verecek.Yiğit düştüğü yerden kalkacak. Muhittin Güney aday olacak Kızılcahamamın markuz talihi değişecek.

 • Ankaralı Genç   04-10-2012 21:15

  Hayırlı olsun Coşkun Başkan. Bu rakipler ile sen yine kazanırsın. Bir AKP'li olarak bu adaylara sadece gülüyorum.

 • İsmail Talha   04-10-2012 20:32

  Akparti nin iskeleti tamami ile hukukçulardan kurulu, bu durum AKPARTİ nin iktidar istikrarında etkili olmuştur dolayısı ile K.Hamam Bld. Bşk. adaylığına Av. Özgür Adalet ATAALP YAKIŞIR ÇÜNKÜ AVUKAT LAR TOPLUMSAL İLETİŞİMİ EN İYİ YAPAN İNSANLARDIR benim favorim Av. ÖZGÜR ADALET ATAALP dir..........!

 • Yasin   04-10-2012 20:31

  Bölgemizin sevilen Başkanı Lokman Ertürk'ün yanında yilların teçrübesinden sonra dört yıldır staj yapıyor, sorun Kazan'da Allah için bir kişi sevmeyen cıkarmı ben Kazan'da calışıyorum,sıkıntılarımız oldu iki seferde tanımadıgı halde kapılara kadar ugurladı sıkıntılarımızı çözdü cevresinde cok etkili ve geniş cevresi olan bir Abimiz hemşeri canlısı ,sıcak kanlı işallah Beyhan Başkan Aday olur Zaten Ak Partinin yıpranmamış en mantıklı adayı bence Beyhan başkan olur.

 • Y.ŞENTÜRK   04-10-2012 20:14

  Sayın editör biz yorum yaptık,ama sen 24 saat sora habere (cok ayıp oluyor) isim ileve ediyorsun oluyormu yani

 • Rıfat   04-10-2012 19:48

  Beyhan başkanım arkandayız,fazla söze gerek yok tanıyanlar yorum yapsın en mantıklı,teçrübeli ,cevresince sevilen Adam gibi Adam işallah aday olursun bizler bile ilçemizden Kazan'da senin iyiligini görenleri biliyoruz.Allah yardımcın olsun Başarılar.

 •    04-10-2012 18:59

  Tecrübe yenen kazıkların Bileşkesi olduğu için İhaneti,Hiyaneti yapanları biliyor.Tecrüübesi,dürüstlüğü,liyakatı ile Adem ÖZBEKLER.Belediye Başkanına muhalefet edemeyen ,etmeye korkan İlçe Başkanı ,İl Genel Meclisi Başkanı ,daha Kızılcahammamda olmayan Mühittin Güneyi,başkalarını görünce Bu işi Adem Bey götürür.İnşallah Jeotermal zamlarını,su zamlarını,Şu keşmekeş Londra ve Kıbrısı andıran Yol düzeninini ve Coşkunu Erzurum Kayığına bindirecek

 • ümit   04-10-2012 18:35

  Hayırlısı ama şu iyi etüt etmişsin tebrikler CHP ilçede kilit parti. oylarını alsa yeter mhp nin düşmesi için. ve nitekimde yapılan çalışma gördügüm onuruna sahip çık yönünde . Ki eger bu çalışma tutarsa coşkun başkan agzıyla kuş tutsa nafile. Ya chp ile ittifaka gidecek yada bitecek görünen bu ...

 • ONUR   04-10-2012 18:30

  Sayın editör kime sorupta böyle karar kıldın bilmiyoruz ama şu ara chp nin içinden biri olarak Oğuz başkanın adı geçiyor haberin ola. aynı zamanda sırtına bastırmazsa anca o bastırmaz. yoksa gerisiyle parti gene dagılır gider . oğuz başkan hiç olmazsa yalpalamadan oyumuzu alır.coşkun başkanın inkaar ettigi oyları saygılarımla.

 • vatandaş   04-10-2012 18:29

  sefa arkadaşimiz kendı ıradesını kullanır dolmuşa gelmez aday olmaz kemal doğanoğlu bulak köyundemı muftar olacak anlıyamadık şındıkı muhtardan alamaz çalışkan arkadaşımız kemal arkadaşımız çokca corbasını satsın kendı işini takıp eder sonra cormadanda olur akp adayi belli gibi muhittin GÜNEY bey adam gibi adam akp dersini almiş yanlış yapmaz kızılcahamamda herkes rahat olsun akp secimi çok farkli kazanacak muhittin beyle yola devam

 • Nahit Mert   04-10-2012 15:56

  Geçen dönem hiç bir gerekçe göstermeden hakkı yenen ve samimiyetle partisi için çalışan Muhittin Güney tartışmasız belediye başkan adayıdır.Hayırlı olsun.

 • KızılcahamamLee   04-10-2012 15:48

  İnşAllah hayırlısıysa coşkun başkan alır.çünkü adı geçenlerin Kızılcahamama katkısı olmaz.Anca coşkun başkan.yolları yaptı Kızılcahamamsporu getirdi vs.projeler yaptı.bence coşkun ünal...

 • Mahmut SOLMAZ   04-10-2012 15:42

  Görev yaparken Belediyeyi Partinin değil, Halkın Kalesi olarak gördü.Maiyetindeki Müdürleri değiştirmedi.Çünkü bir hesabı yoktu.Modern ülkelerde olması gereken Kanalizasyon ve İçme suyu gibi Alt yapı projelerine imza ve irade koydu.Dürüst ve ilkeli olarak Çalıştı.Partizanlık yapmadı.Gelen Misafirlerinin Kaplıca parasını bile kendi cebinden ödedi.Eski Model bir araba ile gezdi.2009 şeçimlerinde kendi Partisinin entrikası ile karşı karşıya kalıp Gök kubbeyi vaadedip illa ben Başkan oluyum diyen bir Tüccara karşı şeçim kaybetti.Başkaları gibi Kızılcahamamı terketmedi.Kaybetti ama Hallkın arasında dimdik geziyor.

 • kızılcahamam   04-10-2012 14:12

  bu adaylar ıcerısınde bır numara sefa baskan benım oyun ve cevrem kesınlıkle sefa yıldırım için olur

 • murathan   04-10-2012 10:53

  ak partinin isimleirni gördüğümde anladım ki kızılcahamamda mhp yine götürür. hangi akla hizmet bu isimler aday oluyor anlamadım :S

 • Kızılcahamamlının düşüncesi   04-10-2012 10:40

  Bu isimlerin hepsi ilçemizde kendini kabül ettirmiş,topluma maalolmuş en degerli büyüklerimiz hayırlısı olsun.

 • Ankar_ALI   04-10-2012 10:38

  Sayın Editör; sanırım bu sizin yorumunuz tabii ki, benim de bir yorumum olacak bu isimlere ilaveten. Sadece bu isimlerin anılması veya bu isimleri sanki bilinçli (!!!!) olarak ortaya atılması oldukça düşündürücü diye düşüyorum belki de yanılıyor olabilirim. Ankara'dan da gelebilir, Kızılcahamam'dan da yeni isimlerde gelebilir. Biraz da gençlerin önünü açalım diyorum. Ne dersiniz Eski İlçe Başkanlarından R.Y'ye. Ne dersiniz? Belki katılırsınız. Siz bilirsiniz bu isimi. Sayın Editör.

 • Ustura kemal   04-10-2012 10:35

  isimler süper ... hadi bakalım ....Kızılcahamam sen yine kimlere kaldın.... yokmu vizyonu olan bi aday çıkaramaz mıyız??!!

 • fatih   04-10-2012 09:55

  saydığınız isimler aday adayı olsunlar fakat inşallah hiçbiri aday olamaz tek dileğim bu,YENİ YÜZ güçlü birini istiyoruz.

 • AK Partili   04-10-2012 09:44

  Her şeyden önce; Kızılcahamam'da AKP'nin genel seçimde % 75 olan oyu yerel seçimde neden % 45'e düştü? Bunu iyi düşünmek gerekir. Yukarıda adı geçen aday adaylarından en çok oy alabilecek olan % 45'i bile alamaz. Hatta bunların içerisinde çok daha düşük oy alacaklar söz konusudur. Bu sonuç AKP'yi neredeyse tabela partilerinin durumuna düşürür. Kendilerini ise bu sonuca vesile olmalarından dolayı suçlu pozisyonuna düşürür. Şu anda mevcut MHP'li Belediye Başkanı karşısında en yüksek oyu yine Adem Özbekler alabilir. Ama O'nun da kazanabileceği ihtimali çok zayıf. Belki %45 bir iki puan daha artabilir, o kadar. Fakat kazanmakta imkansız değil, tabiki. Mevcut teşkilat sil baştan yeniden oluşturulursa ve yeni teşkilat, birlik, bütünlük içerisinde canla başla çalışırlarsa olmaz değildir.

 • kızılcahamlı   04-10-2012 08:50

  bence en iyi aday muhittin güney gecen seçimlerde oyuna getirdiler bu seçimlerde en büyük aday

 • Yusuf ŞENGÜL   04-10-2012 08:34

  Sayın editör şimdiden aday adaylığı için yazınızda belirttiğiniz isimler hepside birbirinden değerli vatan evlatları, şimdiden Vatana ,millete hayırlı olsunlar.

 • adem    04-10-2012 08:31

  Adem özbekler ne yüzle adaylığını koyar anlamam yol ile geldi yol ile gitti.yapamadığı hizmetleri tamamlamayamın gelecek yoksa.Biraz zor alır..bu başkanlığı.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın