Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Otacı, Kınık,Taşlıca Cayır Cayır Yanıyor
 • Facebook da Paylaş
Otacı, Kınık,Taşlıca Cayır Cayır Yanıyor
 • 01-01-1970
 • 9 yorum
 • 5981 okunma
Kızılcahamam Pazar Otacı köyünde son yılların en büyük yangını çıktı.

Kızılcahamam'ın Pazar Otacı köyünde bugün Cuma namazından önce  çıkan ve 100 hektarlık alana zarar veren yangını söndürme çalışmaları devam ediyor.Öğle saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın 100 lerce  hektarlık açık alan ve meşelik alana zarar verdi.

Ankara, Kızılcahamam, Çamlıdere, Kazan'daki orman işletmesine bağlı 30 a yakın arazöz, ve itfaiye aracı ile Ankkara büyükşehir belediyesine ait beş adet büyük su tankeri ve yüzlerce köylü ve yangın söndürme işçisinin katıldığı yangın söndürme çalışmaları devam ediyor.

Kızılcahamam'da şimdiye kadar çıkan yangınların en büyüğü olan yangın, Otacı, Kınık, Taşlıca köylerini kaplayan geniş bir arazide devam ediyor. Yangının kavak dağına ulaşmaması için yoğun çaba sarfedilirken,yangın kınık köyünün  arazisinin tamamını yaktı. Evlerin bahşesine kadar ulaşan yangında yüzlerce dönüm ekili arazide zarar gördü.

Yaklaşık 12 saattir devam eden yangın rüzgarında etkisi ile kınık köyüne doğru ilerliyor.Yangın söndürme ekipleri otacıdan Kınık köyüne yönlendirildi.Yangın söndürme çalışmalarına bir adet uçak katıldı.Akşam üzeri katılan ve üç sefer su döken uçak havanın kararması ile yangın bölgesinden ayrıldı.

Yangın henüz kontro altına alınamadı. 01.30 itibari ile yangın  Kınık köyü,  Taşlıca köyü arasında devam ediyor.

 

 

Etiketler : Otacı - - Kınık - Taşlıca - - Cayır - Cayır - Yanıyor -
YORUMLAR
 • şah ali   31-08-2012 18:26

  Sakin olun derken aslında yanlış oldu duyarlı olun bu ne lakayıt konuşmalar bir kibrit alevine dayanamayan parmağınızı bi düşünün ve yüz hektar ormanda yanan onlarca sineği böceği kuşu kaplumbağayı ağaçları adına türkü yazılan meşeleri düşünün bu nasil yorumlar öyle. Birisi ankaraya gideceğine yangını söndürseydin adam belki işe gidiyor birisi otostop yapmış tamam sağolun varolun gitmissiniz hak nazarında ne güzel biraz fedakarlık yapmıssanız da sanmayın ki boşa gitmiştir. Kim zerre miktarı günah işledi ise ahirette onun hesabını görecek kim de zerre miktarı iyilik yaptı ise ahirette mükafatını görecektir ne bir eksik ne bir fazla. Sözün özü kibritin alevine parmağınızı bir dakika tutun ve eğer dayanabiliyorsanız yorum yazın. Meşe de yeşil de bir candır. Bir çam bir insan ömrü kadar yılda o gördüğünüz büyüklüğe ulaşır bir meşe en az otuz yılda o resimlerde gördüğünüz kadar ancak büyür. Geçmiş olsun.

 • qara yusuf    26-08-2012 23:18

  babada sonduruyo yaa :)

 • ali   26-08-2012 09:49

  yorumlara bakıyorumda.kimi devlete dil uzatmış,kimi hala söndürememişmi demiş.Arkadaşlar kimse yangına müdahale edilemedi diye devlete laf edemez.provokasyona gerek yok.devletin birimlerini görmedinizmi orda.orman işletmesi personeli neyi temsil ediyor?yine ben yanıtlayayım.Devleti!sen oturduğun yerden aval aval seyrederken onlar mücadele ediyordu.sen bir kez orman yangınına müdahaleye katıldınmı?insanız.RABBİMİZİN bize verdiği sınırlı gücümüzle yine yüce RABBİMİZİN doğaya bahşettiği güce karşı müdahale etmeye çaba gösteriyoruz.devlete suç atıyorsun.devleti oluşturan unsurlardan biri değilmisin.ülkemizin çeşitli bölgelerinde büyük küçük kaç yangın vakası oluyor.uçak helikopter kaç tane mevcutsa hepsi görevde.ben yangın görevlisi yada orman personeli değilim.ama görüyorum.kızılcahamamlıyım diye devleti kızılcahamamdan ibaret saymıyorum.bakışınızı genişletin.devlet vatandaş el ele verip yangına müdahale etmiş.daha devlete dil uzatmanın lüzumu yok.provokatif olmayın.biraz edep ya hu! YAŞASIN TÜRK DEVLETİ.YAŞASIN TÜRK MİLLETİ.

 • Ali   25-08-2012 20:11

  Yangına Burdan Kızılcahamamdan 4 Kişi Gençler Olarak Gittik , giderken Orman İşletmesinin arabasıyla gittik ama gelirken saolsun hiç kimsenin yardımı dokunmadı . Pazar Köyüne kadar Allah razı Olsun vatandaşın biri bıraktı geri kalan yoluda, Otostop Çekerek gittik . Birinin yardım etmesi hakkımızdı bence .

 • mehmet   25-08-2012 18:34

  bu memleketin helikopter ve uçakları nerede başkentte bu kadar bir alandaki yangını söndüremeyen devlet kendinden utansın

 • vatandş   25-08-2012 13:12

  ankaraya gitcene yangına gideydin ahkam kesme

 • Aslı   25-08-2012 12:04

  bu memleketin yangın söndürme helikopteri yokmu?herkeşe para buluyoruz..

 • İSMAİL AKBAŞ   25-08-2012 10:20

  Kesin "adi"nin bir yakmuşdu.

 • harun   24-08-2012 22:18

  Öglen 1,30.dan Beri Yanıyor Ben En Son Ankaraya Gidiyordum Akşam Oldu Hala Sondüremedilermi

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın