Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam son 60 yılın rekorunu kırdı.
  • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam son 60 yılın rekorunu kırdı.
  • 01-01-1970
  • 0 yorum
  • 5728 okunma
Tarihi sıcaklıklar- Sıcaklık değerlerinin mevsim normallerinin 8 ila 10 derece üzerinde seyrettiğine dikkati çeken Büyükkasabbaşı, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’da tarihi sıcaklıkların yaşandığını söyledi. Büyükkasabbaşı, "Ankara’da 30 Temmuz 2000 tarihinde hava sıcaklığı 40.8 derece ölçülmüştü. Önümüzdeki iki gün bu tarihi sıcaklığın yakalanabileceğini değerlendiriyoruz" diye konuştu. Yapılan son değerlendirmelere göre, bugün, yarın ve cuma günleri Ankara’da ve ülke genelinde yağışın beklenmediğini kaydeden Büyükkasabbaşı, hafta sonundan itibaren Ankara’da ve yurdun kuzey kesimlerinde kısa süreli sağanaklarla birlikte hava sıcaklığının 4 ila 7 derece arasında azalacağını fakat yine de mevsim normallerinin birkaç derece üzerinde seyretmeye devam edeceğini söyledi.

Kızılcahamam bugün son 60 yılın  en kavurucu sıcak bir gününü yaşıyor.Şehir merkezinde ilk kez bukadar yüksek bir sıcak yaşandı .Termometre 42 dereceyi gösterdi.

Tarihi sıcaklıklar

Sıcaklık değerlerinin mevsim normallerinin 8 ila 10 derece üzerinde seyrettiği Ankara'da  tarihi sıcaklıklar  yaşanıyor.

Kızılcahamamhaberin edindiği bilgiye göre "Kızılcahamam’da 30 Temmuz 2000 tarihinde hava sıcaklığı 39.2 derece ölçülmüştü.Bugün Kızılcahamamlılar son 60 yılın en sıcak gününü yaşadı.Yetkililer Önümüzdeki iki gün bu tarihi sıcaklığın da aşılabileceği uyarısında bulunurken vatandaşların sıcağın en yoğun olduğu zamanlarda dışarı çıkmamaları konusunda uyardı.

Yapılan son değerlendirmelere göre, bugün, yarın ve cuma günleri Kızılcahamam'da  yağışın beklenmediği kaydedilirken , Cumartesi ve Pazar günü hava sıcaklığının yağmurla birlikte 33-34 dereceye düşeceği tahmin ediliyor.

Etiketler : Kızılcahamam - son - 60 - yılın - rekorunu - kırdı. -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın