Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Güvem ve Pazar Jandarma karakolları kapandı
 • Facebook da Paylaş
Güvem ve Pazar Jandarma karakolları kapandı
 • 01-01-1970
 • 12 yorum
 • 5869 okunma
Kızılcahamam jandarma komutanlığı bünyesinde faaliyet gösteren eskinin nahiyesi şimdinin Güvem ve Pazar köylerinde bulunan Jandarma karakolları kapatıldı.

Kızılcahamam jandarma komutanlığı bünyesinde faaliyet gösteren eskinin nahiyesi şimdinin Güvem ve Pazar köylerinde bulunan Jandarma karakolları kapatıldı.

Jandarma genel komutalığı tarafından dağlık ve kırsal kesimlerde konuşlu, ihtiyaç duyulmadığına kanaat getirilen karakollar arasında değerlendirilen Kızılcahamam ilçe jandarma komutanlığına bağlı Güvem ve Pazar jandarma karakolları kapatıldı.Kızılcahamam'a  18  ve 25 km uzaklıkta bulunan   Güvem ile Pazar Jandarma karakollarında bulunan 8 rutbeli 16 Er ve Erbaştan oluşan personel ise önümüzdeki günlerde çeşitli bölgelere dağıtılacağı belirtiliyor.

Daha önce Güvem ve Pazar karakol komutanlıklarının görev alanı içerisinde meydana gelecek asayiş olaylarına ise Kızılcahamam Jandarma komutanlığı müdahale edecek.

Karakolların kapanması ile birlikte, Pazar Jandarma komutanlığı içerisinde bulunan eşyalar da boşaltılarak ilçe jandarma komutanlığına getirildi.Güvem karakolunun da bugün boşaltılması bekleniyor.

Güvem ve Pazar köy muhtarı köylerinde yıllardır hizmet veren karakolların kapatılmasına tepki gösterdi

Etiketler : Güvem - ve - Pazar - Jandarma - karakolları - kapandı -
YORUMLAR
 • Beyin Yiyici   25-08-2013 04:54

  sen şimdi akplilerin torpille hiç alakası yok mu demeye çalışıyorsun? en büyük torpil bu dönemlerde ortaya çıktı.

 • hüseyin taşdelen   24-06-2012 22:07

  İlla olay mı olsun istiyorsunuz... kapanmasına üzüldüm.. Allah sonumuzu hayr etsin..

 • SÜLEYMAN   16-06-2012 00:41

  Arkadaşlar Jandarmanın adı üstünde görevi belli bir kuruluş.İnsan jandarma karakolu gördüğü yerde güven ve huzur bulur kanatindeyim.Devletin gücü sembolüdür bence hırsızlara,terör sevdalılarına,tarihe zarar verenlere,kaçaklara karşı acaba jandarma yakalarmı sorusunu akıllara getirmesi bile yeter kanaatindeyim .Saygılar.

 • VATANDAŞ HAYRİ   15-06-2012 10:34

  EDİTÖR: BÜYÜK HARFLE yazılan yorumlar yayınlanmamaktadır. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz...

 • Emrah    15-06-2012 01:09

  Bazı arkadaslar iyice saçmalamış kardeşim her uzman asker vb savasacak diye bi kaidesi yok. Bu meslekte havacısıda karacısıda denizciside mevcut. Ona kaldıysa denizci diyelim adamlar hergün denizin ortasında savasmı yapıyor hayır ama dünyanın parasını alıyorlar onuda alsınlar helali hoşolsun sonuçta o askerlerimiz orda güvenliği sağlıyorlar. Sen bu karakolu kaldırdın kaçak avcısı hırsızı hepsi artacak ilerleyen zamanlarda göreceğiz bunları askerlik sadece dogu anadolu bölgesindeki hizmet aklınıza gelmesin ordaki askerse burdakide asker orda terör varsa emin olun batı anadolu bölgesindede mevcuttur. İlerleyen zamanlarda bu karakolun olduğu bölgelere dikkatli bakın bana göre olaylar daha fazla artacaktır. Gecenin yarısı dışarı çıkıp hiç bu köylerin civarı yada kurtbogazı tarafı dielim biz yatagımızda yatarken o adamlar orda görevleriniicra ediyorlar. Arkadaşların bazıları bayağı güzel söylemiş gercekten bu uygulamayı yapan her kimse bundaki beynikuşa taksak ters uçar...

 • VaHit   14-06-2012 11:37

  herşey para ve ekonomi ise yandığımız gün o gündür. bakıyorumda bazı yorumcular meseleyi getirip ekonomiye dayandırıyor. bütün devlet kurumlarını o noktada düşünebilirsin. kapatmakmı gerek? devlet memurluğu müessesesi kamu hizmeti üretir. koyduğun her uzman savaş yapacaksa, her poliste savaş yapsın ;) koruyucu ve önleyici güvenlik önlemi diye bir kavram var. din, milli güvenlik, adalet, eşitlik, özgürlük, insan hakları, eğitim ve sağlık gibi konular ekonomik değerlendirilemez. saygılar.

 • Hep   13-06-2012 23:55

  Kapatılsın tabi. Gereksiz olduktan sonra. Yıllardır kaç olay olmuş. Hem o köyler şimdi korunaksız diyorsanız eğer jandarma karakolu olmayan onlarca köy var. Hepsinde açalım o zaman.

 • İnsan Beyinli   13-06-2012 23:34

  Kuş beyinliler sayasinde yüzlerce karakol atıl ama devlete 1 tirilyon maliyetle torpilli uzmanlara vea astsubaylara çiftlik hayatı sürdürüyordu İnsan beyinli akpliler sayesinde bu kamburlardan kurtulmaya başladık. Darısı Çeltikci ve kızılcahamma

 • vatan   13-06-2012 23:04

  hırsızlara gün doğdu????

 • Osman   13-06-2012 14:00

  Saçmalıktan başka bişey değil, oranıngüvenliğini şuan kim sağlayacak bir ekibin bir olay esnasında o bölgeye gitmesi bayağı bir zaman alır... Türkiye saçmalıklarla dolu bir ülke olmaya başladı artık kim yapıyorsa o düzenlemeyi eminim o kişinin beynini kuşa taksak ters uçar :)

 • taş yağacak   13-06-2012 11:45

  daha başınıza taş yağacak ekecek bi metre toprak bulamayacaksınızda

 • Has Ankaralı   13-06-2012 09:31

  Güvem ve Pazar'ı temelli haritadan silin olsun bitsin...

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın