Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Nisan ayı Belediye meclisinde alınan kararlar
 • Facebook da Paylaş
Nisan ayı Belediye meclisinde alınan kararlar
 • 01-01-1970
 • 5 yorum
 • 5881 okunma
Nisan ayı belediye meclis toplantısı yapaıldı. Kızılcahamam Büyük Kaplıca bölgesinde bulunan meclis toplantı salonunda yapılan toplantıda bu ayki meclisin yoğun gündemi değerlendirilerek karara bağlandı.

Nisan ayı belediye meclis toplantısı yapaıldı. Kızılcahamam Büyük Kaplıca bölgesinde bulunan meclis toplantı salonunda yapılan toplantıda gündemde bulunan maddeler görüşülerek karara bağlandı.İşte belediye meclisinin gündeminde bulunan madeler ve alınan kararlar

Meclis toplantısında 2011 yıllık faaliyet raporu okundu.

Raporda Kızılcahamam’ın bir yılı değerlendirildi. Kızılcahamam belediyesi faaliyet alanı içersinde bulunan işletmelerin bir yıl içerisinde yapmış olduğu faaliyetler değerlendirildi.

Belediye Encümen seçimi yapıldı

Belediye Meclis üyeleri arasından 1 yıl süre ile görev yapmak üzere 2 encümenin seçimi yapıldı. Yapılan seçimde Mehmet Ergün ve Hasan Akkaya bir yıl süreyle Encümen seçildiler 

Mülkiyeti ve işletmeciliği Kızılcahamam Belediyesine ait Soğuksu Termal Otel MNT Anatolia ya kiralanmış ve geçtiğimiz yıl toplu paket erken rezervasyonlarda odabaşı 20 TL ücret alınmıştı. Bu yıl yapılan görüşmede 5 TL zam yapılarak odabaşı ücretleri 25.00 TL ye çıkartıldı. 

Temizyuva konut yapı kooperatifine 9.kat ruhsatı verildi.

Akçay Mahallesi Hacı Hasan Caddesi üzerinde ( Yedirenk Dershanesi karşısı) 726 ada 16 parsel üzerine S.S. Temiz-İş Yuva Konut Yapı Kooperatifinin yapmış olduğu 8 katlı binaya bir kat daha ek ruhsat verilerek önüne yapmak istediği bir zemin 4 katlı blok iptal edildi. 

MNT Anatolia'nın aldığı arsada emsal değiştirildi.Bir parselden ipotek kaldırıldı

Mülkiyeti Kızılcahamam Belediyesine ait 709 ada 2 parsel sayılı taşınmaz Otel, Devre mülk, Sosyal Tesis yapılmak üzere kat karşılığı MNT Anatolia firmasına 14 milyon liraya satılmıştı. Daha sonra aynı parsel üzerinde yapılan ifraz ile 709 ada 3.4.5.6.7.8.9 olmak üzere yedi parsele ayrıldı. MNT ÇAĞ Devre Tatil Turizm Sanayi Tic. Ltd. Şti. Belediyeye bir dilekçe vererek emsal değişikliği ve üzerine Belediye tarafından konan ipoteğin kaldırılmasını istedi.Belediye meclisinde yapılan görüşmede 

MNT Çağ termalin isteği üzere 709 ada 2 parsel sayılı taşınmazda emsal değişikliği yapıldı. Yapılan değişiklikle arsanın emsali 2,5 e çıkartıldı, diğer yandan arsa üzerindeki ipoteğin kaldırılması talebi de değerlendirilerek devre satışı yapılan 709 ada 7 parselin üzerindeki ipoteğin kaldırılmasına karar verildi.

Yapılan bu değişiklikle devre mülk sayısı artacak olması dolayısı ile kat karşılığı verilen arsada Belediye’nin ek devre mülk alacağı ifade edildi.14 milyon liraya kat karşılığı verilen arsada bu değişiklikle 5–6 milyon lira daha belediyeye gelir geleceği ifade ediliyor.

MNT Anatolia şimdiye kadar belediye 1,2 milyon lira ödeme yaptığı toplamda ödemesi gereken rakamın ise 2 milyon civarında olduğu ifade edildi. 

2012 yılında yapılması planlanan projeler

Meclis toplantısında görüşülen diğer bir konu ise 2012 yılı yatırımları oldu. Kızılcahamam belediyesi tarafından yapılması planlanan Spor Kompleksi Projesi, Kirmir Çayı Rekreasyon Projesi, Çağnı Deresi Rekreasyon Projesi, Köprü giydirme projesi, Bayraktepe Jeopark düzenleme projesi, Cumhuriyet Meydan çalışması projesi, Yer altı otopark projesi, TOKİ parkı düzenleme projesi, Hamam projesinin yapım işleri 2012 yılı yatırım programına alındı. 

Kızılcahamam belediyesi meclisi yukarıda bahsedilen yatırımların yapılabilmesi için iller bankasından kullanılması düşünülen 27.724.808,65 TL kredi kullanılması için Belediye Başkanı Coşkun Ünal’a yetki verdi.

Kredinin alınması durumunda öncelikli olarak Spor Kompleksi, Kadirbey Parkı, Hamam Projesi ve Cumhuriyet meydan projesinin yapılacağı belirtildi.

Yeni yapıla imarla ilgili itirazlar görüşüldü

Ayrıca Kızılcahamam Belediyesi tarafından yapılan imar revizyonuna yapılan itirazlarda mecliste görüşülerek karara bağlandı.Buna göre üzerinde % 50 den fazla yapılaşma olan adaların eski hakları ne ise aynen devam edecek, üzerinde %50 den az olan adalar da yeni imar planına göre yapılaşma olacak.

Etiketler : Nisan - ayı - Belediye - meclisinde - alınan - kararlar -
YORUMLAR
 • K.H   20-04-2012 11:14

  arabayı çoşkun ünala vermediler belediyeye verdler coskun gidici ama belediye yine bizim belediyemniz cehil cahil konuşmayın ankaralı kodlu arkideş

 • DAYI06   19-04-2012 11:44

  ŞİMDİKİ BELEDİYE BAŞAKANI KADAR HİZMET EDEN OLDUMU...ARSA O FİRMA YA SATILMASA NE İŞE YARAR.14 MİLYON GİBİ BİR RAKAMA SATILMIŞ DAHA NE OLACAK..BAZI DÜŞÜNCELERİMİZİ değiştirmemiz lazım..köylerimizde de millet bir metre toprak için bir birine girer..o topraktan da hiç istifade etmez..boş boş durur.2 kg salatalık yetiştirecem diye ton la su harcar depoda su biter evlere su kalmaz..bence bişraz daha mantıklı hareket etmemiz lazım..

 • Yabannabatlı   18-04-2012 22:45

  ankaralı kardeş, istediğin kararı belidiye meclisi (ki 4 duvarla çevrili 50 m alan) mi alacak, yoksa belediye meclis üyelerimi? sahi sana göre orada belediye meclis üyeleri varmı?

 • ankaralı   18-04-2012 09:17

  belediye meclisine teşekkür ederim NTN anatolia firması için toplanmışlar bu ay aldıkları kararlar tamamen MTN firması ile ilgili e 230 bin tl lik makam aracı boşamı verildi şimdiye kadar hangi belediye başkanı bu kadar lüks otomobile bindi sorarım size. başkan kendi lüks hayat yaşama ugruna daha NTN firmasına neler verecek. belediye meclisinden vatandaş içinde faydalı kararlar çıkmasını umutla bekliyorum ve belediye meclisine diyorumki 230 bin tl lik aracı satında belediyenin borçlarını ödeyin böyle bir karar ala biliyormusunuz işte ozamna sizin elinizi öperim.

 • ali   17-04-2012 20:17

  çok katlı ve ta yolun ortasına kadar binalar yapılmasın kaldırım paylarına dikkat edilsin çarpık yapılaşmanın önüne geçilsin..

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın