Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam'ın nüfusu yüz kişi azaldı
 • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam'ın nüfusu yüz kişi azaldı
 • 01-01-1970
 • 9 yorum
 • 6202 okunma
Kızılcahamam Saraç köyü kazana bağlandı.Bu bağlılıkla birlikte ilçenin altı köyü kazana geçmiş oldu

 

Ankara Büyükşehir Belediyesinin mücavir alanının genişlemesi ile beraber Kızılcahamam'ın 19 köyünün Büyükşehir Belediye sınırları içerisine girmesinin ardından Kızılcahamam'ın köyleri teker, teker gitmeye devam ediyor.

Daha önce Kızılcahamam'ın Tekke, Çalta, Ağcaviran, Aşağı Karaören ve Ciğir köyleri Kazan Belediyesine bağlanmış, Yukarı Karaören yapılan referandum ile tercihini Kızılcahamam'dan ayan kullanarak Kazan'a bağlanmayı reddetmişti

17 Mart 2012 tarihli resmi gazete yayınlanan İdari Bağlılığın Değiştirilmesi Kararı doğrultusunda Ankara ili Kızılcahamam ilçesi Pazar Bucağı Saraç köyünün aynı ilin Kazan ilçesi Merkezi bucağına bağlanması, 5442 sayılı İl idaresi Kanununun 2 nci maddesinin (B) ve (D) bentlerine göre uygun görülmüştür denildi.

 

 

 

 

 

Kazan Belediyesine Bağlanan Köylerimiz

 1. Tekke (Verimli) Köyü
 2. Çalta Köyü
 3. Ağcaviran
 4. A.Karaviran Köyü
 5. Ciğir Köyü
 6. Saraç Köyü

Sırada Hangi Köyler var dersiniz?

 

 

Etiketler : Kızılcahamam'ın - nüfusu - - yüz - kişi - azaldı -
YORUMLAR
 • ciğir köyü   05-08-2014 11:02

  civarımızda ki köyler den bazıları kazan a bağlansada biz yıllarca kazan a bağlanmayı red ettik. fakat köyümüze köylülerimize sorulmadan bir kararla, kazanın merkez olması sebebiyle kazan ilçesine bağlandık. şu an kızılcahamam da kazan ilçesi ile aynı statüye sahip yani merkez ilçe konumunda biz yeniden kızılcahamam ilçesine bağlanmak istiyoruz.

 • ali ihsan (ciğirli)   04-07-2014 15:34

  yıllardır kazana bağlı olmayı reddeden ciğir köyü sonunda belediye mücavir alanının genişlemesi ile kazana bağlandı ama şimdi belediye mücavir alanı yine genişledi umarım kazana bağlanan köylerle kızılcahamam belediyesi ilgilenirde yeniden kendi sınırları içerisine alır. Kızılcahamamlı doğduk kızılcahamamlı ölmek istiyoruz...

 • kınıklı   25-03-2012 19:58

  ben kızılcahamam pazar kınık köyü dogumluyum ilçem kızılcahamam 38 yaşımdayım bu saatten sonra kazanlı olmayı kaldıramam atam kızılcahamamlı idi bizde kızılcahamamlıyız ve inşallah dünya batana kadar kızılcahamama bağlı kalması nı isterim inşallah kazan çok karışık öz halkı olmayan bir yer ama biz kızılcahamam öz halk sade temiz herkes gerkesi tanıyan şiringelişmiş bir ilçe bence.

 • vaHit   23-03-2012 20:56

  adı büyük kendi küçük memleketim.

 • vatandaş   23-03-2012 20:38

  arkadaşlar köylere belediye bakmaz kaymakamlık bakar.

 • Uğur PEKSARI    23-03-2012 14:04

  Bizim pazar köyü ve civarındaki köylerin gelir kaynakları tarımla ilgili olduğu için kazan ilçesindede tarım ağırlıklı köylerin olması ve çoğrafi durum göz önünde bulundurularak bağlanmıştır . hayırlısı olsun yinede biz kızılcahamamı bırakmayız çünkü kızılcahamam gibi bir yerin terkedilmesi yanlış olur saygılarımla .

 • H.Halil Kayalı   23-03-2012 11:15

  Türkiye idari sisteminde küçük yerleşim yerlerinin büyük yerleşim yerlerine bağlanmasında coğrafi konum, ulaşım ve halkın talebi esas alınmıştır. Kızılcahamam'dan Kazan'a geçen köylerin durumu budur. Kazana bağlanmadan önce resmi işleri dışında bütün ilişkilerini Kazan'la yürütüyorlardı. Dolayısıyla doğru olan olmuş. Ancak halen bu köylerimizin durumunda olupta Kızılcahamam'a bağlı kalan köylerimiz var. Örneğin Pazar, Otacı, İğmir, P.Kınık, Çeştepe ve Esenler gibi...Bu köylerimizin de bir an önce Kazan'a bağlanmasında yarar var.

 • ahmet   23-03-2012 09:31

  Sanırım Sırada Pazar Köyü Var.. Belediye Başkanı Biraz İlgi Göstersin Yoksa Pazar Köyüde Kazana Doğru Eğilim Gösterecek..

 • mustafa işler   23-03-2012 02:35

  köyü de bağlasalar insanları nasıl bağlayacaklar. önemli olan o

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın