Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Şubat ayı meclisinden de zam çıktı
 • Facebook da Paylaş
Şubat ayı meclisinden de zam çıktı
 • 02-05-2012
 • 27 yorum
 • 5705 okunma
Kızılcahamam belediyesi 2012 yılının ikinci meclis toplantısında zamları konuştu.

Kızılcahamam Belediyesi 2012 yılının ikinci meclis toplantısında Belediye Bünyesinde hizmet veren bazı işletmelere zam yaptı.Şubat ayı meclis toplantısında Büyük ve Küçük kaplıca giriş ücretleri,ile su ücretlerine zam yapıldığı belirtildi.

Kızılcahamamhaberin edindiği bilgiye göre mecliste görüşmeleri devam eden ve Salı günü kesinleşecek olan zamların bazıları şöyle, Büyük Kaplıca 6.00 TL den 7.00 TL ye  küçük Kaplıca 6.00 TL den  8.00 TL olacağı  ifade ediliyor.Komusyonda görüşülen diğer zamlar ile ilgili gelişmelerin salı günü netleşmesi bekleniyor.

 

Kızılcahamam Belediyesi 2012 yılının ilk meclis toplantısında,taksi, dolmuş, pazar yerleri ile ruhsatlara zam yapmıştı.

Etiketler : Şubat - ayı - meclisinden - de - zam - çıktı - -
YORUMLAR
 • Köylü   27-05-2012 02:07

  Eskinden K. Hamam denince, hamam, doga falan gelirdi. Simdi K.Hamam denince akla sadece zam geliyor. 3 senedir belediye sudan, Jeotermale, ulasimdan hamama % 150 ye varan zamlar yapti. Ama her seye eflasyonun kat kat üstüde zam yapildi. Hemde seçimden önce belediye baskani Sayin Coskun Ünal, suyu, hamami Jeotermali en pahali kullanan belediye biziz diye propaganda yapmasina ragmen. Insanlar çabuk degisiyor, verdikleri sözleri çabuk unutuyorlar. Göründükleri gibi olmuyorlar yada olduklari gibi görünmüyorlar. Vesselam.

 • anakaradan   11-02-2012 12:17

  ankarada kıme kızılcahamam desen bi gidelm muhabbetleri olur ama Masallah otobusçulerımızın güler yüzü temiz hizmet ve bu fiyatlar insanları kızılcahamama akın ettırıyor sayın baskanımız butun işler güzel de bu tür ufak seyler cok tepki toplar.... otobusler özellikle özellikle mi sectiler o otobüscüleri muavınlerı konusmayı bılmıyorlar koridora sığmıyor oraya buraya sürtünerek geçiyor böyle rezalet bir durum yok ter kokusu daha yazamayacagım midem bulandı sonucta yazık edersnz kızılcahamamma

 • kızılcahamamlı   10-02-2012 01:50

  Yazık yazık

 • Şakir ASLAN   09-02-2012 20:16

  Siz Başkanın çok yakını falansınız herhalde.Bizde bu İlçenin sakiniyiz övündüğün Başkanın icraatları rutin işler.Modern kentlerde önemli olan alt yapıdır.onada imza ve iradeye koyan eski başkandır.yaptıkları yerin altında olup Asfalt tercihi yani yol yüzünden şeçilelmemiştir şimdiki Başkan 200 kişi aldı ammaa......Jeotermali en pahalı kullanan ilçe bizi dedi %150 zam soğuksuyu en pahalı biz içiyoruz dedi %100 zam hamamlara %100 taşımaya öyle,Ha Türk Bayrağını bile esnafa 35 liraya sattı.Başkanımız yani 20eli Halka yükle 0 işçilerin bedelleri Halka fatura edildi.Belediyede işlerin nasıl yürüdüğünü cümle alem biliyor.Hindistanlı gibi kazan Belçikalı gibi harca .çok kötü bir Finans yönetimi var.32 milyon borç aldık 140 milyon yeni belediyeye bırakırız anlayışı hakim.Ben valla 2014 te şeçilecek Başkana acıyorum.büyük bir ihtimalle şimdiki Başkan tüm yatırımların parasını 2014 yılına öteleyip yeni yönetime çok acaip bir fatura çıkartacaktır.Başkanımız yol yaptı kaldırım taşından her taraf dökülüyor.süse püse önem veriyor Bungalao evler güzel meclis üyeleri ve Başkanımız kafede güzel vakit geçiriyor.Otel ve Hama Bahene Müdürler şahane daha neler var neler maydonozlu köfteler Mustafa Bey sen Milleti bilmiyor zannetme. 2014 Martını bekliyor.

 • MUSTAFA   09-02-2012 18:26

  Doğan Bey yazdıklarınızdan bişey anlayamadım Türkçe yazarsanız daha anlaşılır olur..Salim Bey ben fark ettiyseniz trafikle ilgili hiçbir şeyden bahsetmedim öyle bir abartmışsınız ki zor döndük falan diye Kızılcahamamı hiç bilmesek inanacağız doğru trafikte karmaşa olduğu ama bahsettiğiniz yer zaten küçük bir alan az bir araç geldiğinde trafiğin sıkışması gayet normal sırf eleştiri olsun diye eleştiri yapmayalım Belediye Başkanı,Emniyet Müdürü o araçları sırtlarında taşıyamaz biraz anlayışla o problemler çözülebilir ki esnaflarımız bu konuda hassastır kendi ekmek teknelerinin önünü kapatacak değildir o methettiğim hamamı şimdi yine methediyorum lütfen ne gibi bir eksiklik gördünüz? 5 sene önce o hamamlara hiç gitmediniz sanırım. Tercih sizin Kızılcahamama gelirseniz her zamanki Türk misafirperverliğiyle sizleri ağırlarız ama siz gelmediniz diye de kızılcahamam değerinden bişey kaybetmez.Başkanım meyve veren ağacı taşlarlar, eee ağaçta meyve çok olunca taşlıyanı çok oluyor.İyilik yap denize at demişler balık bilmezse Halik bilir yaptıklarınız ortada,iş verdiğiniz yüzlerce insan ailelleriyle sizlere dua ediyor,Allah yardımcınız olsun,başarılar..

 • Mükerrem DURMAZ   09-02-2012 09:29

  Partilisi,Patisizi hangi partriden olduğu önemli değil tüm kesimler arka plandan Başkanın icraatlarından dert yanıyor.Başkanın kendi İlçe Başkanı ile ters düştüğpünü sağır sultan duymuş,Başkanın avanelerti tarafıdan Başkanın Ak Partiye geçeçeği güya Başbakanın Coşkunu istediği Halka üfleniyor.Herkes bir telden çalıyor.ayın 11 deki Kongre ve 19 unda olan kongrelere bir bakalım..Başkanın nasıl bir hamle yapacağını şimdiki partisinin İlçedeki üzt düzeyi de kestitremiyor.Ak Parti İlçe bizim kesinlikle almayız diyemiyor veya bunu söylemeyi ya uygun bulmuyorlar veya başka bir tabirle söylemek işlerine gemiyor.Başkan ben Partimdeyim Ak paretiye geçeçeğim diye bir şeyde bulunmuyor.bir MUamma var. Bir söz var taş yerind eağırdır.herkes kendi partisinde dursun.eyyama dömeye (menfaat için ) gerek yok.Böyle Milleti bezdiren zamlar ve anlamsız kötü Trafik uygulamaları va çalışmaları varken Başkan Ak partiden şeçime girse ne olur girmese ne oılur.Kazanırmı bence hayır.Tablo ne olursa olksun benim bakacağım konu ehveni şer Partimde beklentilere uygun İlçe olmasada Partimiz arkasında durmam gerekir.İlçe Başkanınında güzel bir İlçe yönetimi yapamsı daha sonra iyi bir aday ve belediye meclisi ile Başımızdan bu bu Başkanın gitmesi doğru olacaktır.

 • Salim Çankaya   09-02-2012 08:51

  Ankaradan sürekli Kızılcahamama sürekli Piknik v eHammalara ghelen birişsi olarak söylediğiniz şeyleri hayret ve ibretle okudum.bilmeyende doğru zammdedecek.Kardeş. ne öyle bir Trafik uygulaması akıllara ziyan arabası ile 2 komşumu Pikkniğe getirmiştim dönüşte bir daha buraya gelmeyiz dediler.O methettiğiniz Hammada hiç de öyle değil alış veriş yapalım dedik gelirken kasaplara uğrayacaktık zor döndük geleceğimize pişman olduk.duracağız bir şey alacağız her taraf araba meğerese o arabalar esnafların imiş.Bence Trafik meselesine yanlış bakılmış garip bir uygulama .böyle giderse hiç kimseyle yarışamaz güzelim ilçeye yazık edersiniz.

 • Doğan TÜRK   09-02-2012 06:49

  esaslı bir yatıım v eçalışma yoj süs ,püs çoöa sapnak gibi zam Mustafa alda senin olsun Biz kararlıyız Başkanının Akçakeseye göndermeye em yakındaki Nelediye ieçiöindeSergüger

 • mhp   08-02-2012 19:41

  allahın bize verdigi suya zam yapan bellediye başkanı gördüm bukadarınnı görmedim ayıpya ayıp pişmnım oy verdigim icin birdahamı yemin ederim vermem

 • MUSTAFA   08-02-2012 19:24

  lütfen şu yorumları yaparken elinizi vicdanınıza koyarak yapın, bu yorumları yapanlar heralde Kızılcahamam'ın dışına çıkmamışlar dışarda termal olmayan oldukça kötü şartlardaki hamamlar bile 10 lira 3 yıldır kızılcahamam devrim yaşadı kızılcahamama gelenler hayranlıkla ayrılıyorlar 3 sene öncesini de biliyoruz esnaflar elinde sineklikle sinek avlıyordu şimdi soğuksuda boş masa bulamıyoruz 3 sene de Coşkun Bey in yaptıklarını kitapta toplasak anlatamayız ..Başkanım yolun açık olsun,iyi işler yapıyosun,tam bir kızılcahamam sevdalısısın,İthal başkan değil içimizden birisin.Eskiden hamama hastalık kapacaz diye gidemezdik şimdi çok hijyenik evimizden daha temiz..Başarılarının devamını dilerim..

 • Virgül   08-02-2012 09:20

  Gülmene gerek yok senin Başkan Kızılcahamamı 1.çıkrdığı tek yer Zamlar.Ssüleme püsleme gerelksiz luzum işlerde de 1.Maşallah Deliimam Çeşmesinin üstüne ne konduracaksa ordada bir hazırlık var.bekleyip göreceğiz şaçmalıkları

 • ata   07-02-2012 22:06

  bu kadar zam olmaz birde termınaldekı otobuslerın konforsuz oldugunu dile alırsanız editor

 • vatandaş   07-02-2012 20:41

  allah aşkına bu kadar zam olurmu 2 tl birden

 • Nokta   07-02-2012 18:22

  Aşağıda ki yorumlarda herkes kaplıca suyu hakkında ''maliyetsiz, hiç bir gideri yok'' gibi kavramlar kullanmış. Sadece gülüyorum :)

 • Yunus   07-02-2012 16:18

  Otobüse yapılan anlamsız zamdan sonra maliyei bile olmayan lüx bile diyemeyeceğimiz hamamlara ultra zam yaparak insanların sabrını taşırma.

 • ayşe   07-02-2012 10:13

  ayağımız dibindeki kaplıcaya gidemez duruma gelcez otobüs zam hamam zam havuzuda yaparsınız festivalin acısını mı çıkartıyorsunuz

 • ahmatcntabak   07-02-2012 09:33

  Başkanı eleştirenler önce adem özbekler ve diğerlerinin yaptıklarına baksınlar sonra eleştirsinler sizler bu yorumları siyasi yapıyorsunuz melih gökçek Ankaralılara dünyanın en pahalı suyunu dünyanın en pahalı ulaşımını dünyanın en pahalı doğalgazını veriyor sevgili Ankaralıların hiç sesi çıkartmıyor eleştiriyi yaparken başkanının yaptıklarına ve yapacaklarına bakın Misafirler Kızılcahamama geldikleri zaman çevreye bakar yollara bakar ışıklara bakar duyduğum kadar mecliste bir yasa var bütün belediyeler büyük şehirlere bağlancakmış o zaman görürler başkanı eleştirenler çalışkan başkan çalışmaya devam sakın ha ben bu yazıları yazarken Kızılcahamamlı değilim tüm eleştirenlere selam olsun

 • YAŞAR   06-02-2012 23:48

  orhan doğru söylüyor hiç bir maliyeti yok suyun pompalar çalışmıyor o kadar işçi çalışmıyor vergisi algısı yok gökden yağıyor sıcak su doğru söylüyor orhan maliyeti neki beleş

 • vatandaş    06-02-2012 23:13

  bu nedir ya bu kadar kaplıca olan bir ilçede kaplıca fiyatları bu kadar uçuk olmaması gerek. hadi onu da geçelim en önemlisi bence otobüs ücretleri. akıl var nizam var 1 saatlik yol 7 tl mi olur. ankaranın içinde bile 2 arabayla gittiğin yere toplamda 4 milyon ancak verirsin. ben hiç bir yerde böyle bişey görmedim duymadım.

 • Yusuf Ziya Demirel   06-02-2012 23:03

  Geçmişte Belediyenin bazı giderlerini finanse etmesi için Kaplıca fiyatlarını aşırı derecede artırdığını biliyoruz. Şimdi sırf yeni yıl girdi, illaki zam yapmamız lazım felsefesiyle bu zamlar niye? Biraz da vatandaşı düşünseniz.

 • Depresyon   06-02-2012 22:01

  Şifa için buraya gelen vatandaşlarımızın bu ücretleri duyduğunda; geldikleri gibi gideceklerinide komisyon tarafından göz önünde bulundurulmasını istiyorum. Bir not : Zaten istanbul izmir afyon ve iç anadolu şehirlerinde Kızılcahamam için ankaranın parisi diyorlar !!!

 • GAZİ   06-02-2012 21:46

  Herkes hak ettiği gibi yaşar eyyyKızılcahamamlılar.Misafirler renkli ışıklar arasında arnavut kaldırımda patalyaya gidiyor ya, festivalde muhteşem sanatçılara eşlik ediyoruz ya,jeotermal saatlerimiz var ya.Daha ne isteriz biz.Uyan kızılcahamamlı uyan.Tüm türkiye , beypazarı uyandı artık sende uyan. ZAM ZAM ZAM

 • vatandaş murtaza   06-02-2012 20:28

  düz hesap ikiside on lira yapında halkı iyice sömürün

 • atakan   06-02-2012 12:52

  yıl boyunca yapılan etkınlıklerın parası cıkcak herhallde bu kadar asırı bı zam olmaz ya ınsaf

 • orhan   06-02-2012 11:27

  hiçbir maliyeti olmayan yerden çıkan sıcak su bedeli bence çok üstüne bir de zam iyi düşünsünler.

 • cafer   06-02-2012 03:23

  küçk kaplıca 7 büyük 8 olur bence

 • Mücahit ŞAHİN   06-02-2012 02:47

  sadece havlu ve peştemal hizmeti için 7-8 lira. belediyemiz daha ne kadar zam yapacak bakalım. bekleyip görelim.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın