Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Bir metre karda doğa yürüyüşü ../..Foto Galeri
 • Facebook da Paylaş
Bir metre karda doğa yürüyüşü ../..Foto Galeri
 • 01-01-1970
 • 11 yorum
 • 5928 okunma
Kızılcahamam doğa dostları ekibi olarak yaptığımız doğa yürüyüşlerine her ay düzenli olarak devam ediyoruz.

Kızılcahamam doğa dostları ekibi olarak yaptığımız doğa yürüyüşlerine her ay düzenli olarak devam ediyoruz.Daha önce ilan ettiğimiz tarih olan 29.Ocak Pazar günü  Bayram Arslanoğlu, Mehmet Gürsoy, Osman Göklap, Muzaffer Eker ve Mustafa Özdemir ile birlikte Soğuksu Milli Parkı Çevre yolunda yaklaşık 13 km lik bir yürüyüş gerçekleştirdik.

Sabah Öğretmenevi karşısında bulunan Lale Pastanesinde bir araya gelip burada yapılan kahvaltının ardından, 09.00 da yola çıktık.Aracımızı altınsuya park edip buradan yürümeye başladık.Melih gökçek parkına (kuyubaşına) kadar rahat bir parkurda yürüdük, buradan çevre yoluna birmetreden fazla kar altında yürümeye başladık.Bizden önce aynı güzergah için gelen Alternatif Trekking güzergahta bulunan birmetreden fazla kar ve parkurun zorluğu dolayısı ile geri dönüp farlkı bir yöne gitti.Bizde onların açtığı izden yürürüz hesabı yapıyorduk ama evdeki hesap çarşıya uymayınca  çevre yoluna girdik.

İlk giren arkadaşlar yolda karın çok fazla ve yürümenin zor olması dolayısı ile ormanın içine girdi.Fakat ağaçların altında da kar yüksekliği yoldan farksız ve yürümenin çok zor olması dolayısı ile güzergahımızı tekrar yola çevirdik.Bir kilometrelik bir mesafeyi iki sate yakın bir zamanda anca alabildiğimiz yürüyüşün en güzel yanı, kartpostallık manzaraydı.Yürürken bir metre karda adım atmanın nası zor olduğunu tecrübe edenler bilir, geçekten çok zor, karın dondurucu soğuğu altında, beş km kadar yürüyebildik.Bizden sonra aynı güzergahta yabancı turistlerden oluşan 5 kişlik bir grup ile daha karşılaştık, ayaklarında bulunan hedik ile bir metre karda düz yolda yürür gibi bizi sollayıp gitmeleri bizim biraz moralimizi bozsada, bundan sonraki yürüyüşlerimizde ekipman olarak daha donanımlı yola çıkma karı almamıza vesile oldular.

Göllü mevkine bir kaç km kala havanı soğması, parkurun zorluğu ve dönüşte zolanmamak için daha fazla gitmeden geldiğimiz yoldan dönme kararı aldık, Açtığımız yolda bile zor olan bir pazar doğa yürüyüşünü böylelikle tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşadık.Sabah kimsenin olmadığı milli parkata akşam üzeri hertarafta piknikçilerin olması bizi bir haylı şaşırtsada mutlu etti.

Önümüzdeki ayki yürüyüşümüzü Şubat ayı içerisinde arkadaşların  işleri olması dolayısı ile 4 Mart Pazar günü başka bir parkurda yürümeye bekliyoruz.

Etiketler : Bir - metre - karda - doğa - yürüyüşü - ../..Foto - Galeri -
YORUMLAR
 • Fatih Mehmet TELLİ   04-02-2012 06:43

  İyii ve güzel olarak Sayın Bayram ARSLANOĞLU Müdürüme söylenecek çok şeyler var Ben az ve öz 2 sözcük ile anlatıyım.Bayram Hocan İlçemize İZ ve İZCİ bırakanlardandır.saygılar

 • Veysel BAYRAM   31-01-2012 23:45

  Muhterem kardeşim Bayram Arslanoğlu, İnan yorumum bir iltifattan öte bir gerçeği vurgulamak içindir. Sağlık problemim olmasa, size ayak bağı olacağımı bilmesem seve, seve ekibinizin her organizasyonunda yer almaktan gurur duyarım. Amma Biliyorsunuz benim köyüm Karacaören, köyümün zirvesine bir ev inşaatı başladım 2012 yazında bu tarafa bir organizasyonuz olursa, sıcak ve bol sulu bulgur pilavım taze yayık ayranım ve bir baş kocaman kuru soğanım hazır sizleri bekliyor, Evim tamamen bittiğinde sizi Muhterem Mustafa kardeşimi ve Ekibinizi iki üç günlük bir dağ gezi organizasyonu için yatılı konaklamayada bekliyorum Saygılarımla

 • İSMAİL VE DUYGU   31-01-2012 22:17

  Kızılcahamam otobüs işletmesinden şikâyetçiyim Hafta sonu 12 yaşında ve 6 yaşında iki çocuğum var Kızılcahamam otobüs işletmesine 1 tam iki öğrenci bilet almak istediğimde benden 3 tam bilet ücreti talep edildi açıklama olarak hafta sonu böyle bir uygulama olmadığını ifade etti Ve ben ücretimi tam olarak ödedim Sayın başkanıma soruyorum sizce bu uygulama doğru mu benim gibi velilerin bu duruma düşmesi doğrumu

 • Bayram Arslanoğlu   31-01-2012 18:59

  Sayın Veysel Bey, hakkımızda düşündükleriniz için teşekkür ediyorum. Kızılcahamam benim için değerli bir yer. Memleketimden, köyümden uzağım ama burası doğası ve insanları ile memleketim gibi. Orada çalıştığım süre içerisinde sizler var olduğunuz için biz de var olduk. Sizlerin yaklaşımları, destekleri bize güç verdi. Biz de görevimiz olan işimizi bu sayede iyi yapmaya gayret ettik. Her şeyden öncesi de insani ilişkilerin, anlayışların, iletişimin iyi olması idi. Bu manada bütün Kızılcahamamlılara ve oralı olmuş diğer memleketlerden olanlara teşekkür ediyorum. 2011 itibarı ile bu yürüyüşler sayesinde ayda bir Kızılcahamamdayız. Bu oluşumu sağlayan diğer ekip arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Bizim için kaygılanan yorum sahiplerine de teşekkür ediyorum. Biz çok amatör bir grubuz. Bu uğraşının sürekkliliğini de yeni sağlamaya başladık. Ekonomik imkanlarımız doğrultusunda uygun araç, gereç, giysiler ediniyoruz, zamanla da eksiklikleri gideririz. Bundan daha zor şartlarda da faaliyetler yaptığımız oldu. Ama haddimizi de biliyoruz, sağlığımıza, vücudumuza ve çevremize bir zarar vermemeye özen gösteriyoruz. Bu faaliyeti düşündüğümüzden daha kısa yaptık, sorun olabilir düşüncesiyle. Gelecek etkinliklere sizleri de bekliyoruz.

 • yolcu   31-01-2012 12:07

  Güzel bir şey yapmaya niyetlenmişsiniz ama gerçekten çok tedariksiz gözüküyorsunuz. Hiç birinizi tanımam etmem ama sizlere bir şey olsun istemem..Öyle naylon poşetlerle olur mu?

 • Veysel BAYRAM   31-01-2012 00:50

  Bir tarafta Kızılcahamamın özü olup, Kızılcahamam’dan alması gerekenleri alma zamanı KIZILCAHAMAM ve KIZILCAHAMAMLI SEVDALISI OLANLAR AMA, Kızılcahamam’dan alabileceklerini aldıktan sonra Kızılcahamamı terk edenler. Bir tarafta Kızılcahamam görevli olarak gelip aşkla sevkle hizmet ederken Kızılcahamam Sevdalısı olanlar. Bu sevdası devem ederken görevi gereği başka illere başka görevlere atanmalarına rağmen, KIZILCAHAMAM SEVDALIĞININ VERDİĞİ DOSTLUKLUKLARINI, ARKADAŞLIKLARINI VEFALARINI UNUTMAYANLAR. Bayram Arslanoğlu hocam tüm ekip ve dava arkadaşları ve bu mantıkda olan tüm kardeşlerim. sizleri unutmadık unutmayacağız. Sizleri seviyor sayıyoruz. Sizleri tekrar, tekrar bekliyoruz. Yolunuz Bahtınız akçık Allah (C.C) Yâr ve Yardımcınız olsun

 • mehmet   30-01-2012 22:05

  Kardeş fotoğraflar çok güzel emeğine sağlık. Güzel bir gündü.

 • kurucu   30-01-2012 18:53

  saygıdeğer kızılcıhamam hemşerilerim ben akp kurucusuyum murat arkadaşimiz genç bir arkadaşimizdi teşki onun patrronu bu arkadaşin ismini açıklamasaydı gine murat bey patronun senın ısmınle pırımyapmak ıstedı sen okumuş bir arkadaşimizsin çok gençsın sıhaset senın patronun yapdığı gibi olmaz benden sana bir ağabey nasahatı kndı fıkırlerinle yolaçık başarılı olursun senın patronun ruzgara gore hareket eder başarili olamaz bu işiyurutecek yenı yuz yenı yonedim geliyor murat bey sizde bu kım olduğunu iyi biliyorsunuzonun bu başkan çatısı aldında birleşelim bizler herkese kuçak açan arkadaşinız ...

 • mustafa k   30-01-2012 17:25

  mustafa madem karda yürüyecen bu işi profosyonel yap kardeş cöp naylaonları ile yapma olmaz goratex kar ve yürüyüş ayakkabını al tozluklarını al su gecirmez pantolonlarını ve montunu termal içliklerini al işi ehlince yap yoksa bir gün ansızın cıkan bir tipide dağda kalırsın ALLAH korusun .selam.

 • Kerim   30-01-2012 16:23

  Sayın Hocalarım, Yalın kılıç ceng meydanına çıkıvermiş cengaverler gibi, alet edavat tedariki yapmadan düşüvermeyin karlı dağlara. Mazallah telef melef olursunuz da; yazık olur. Aman dikkat ha!

 • aydından hüseyin   30-01-2012 11:08

  işte kar bu çok harika

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın