Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Ak Partide Kongre yaklaştıkça heyecan artıyor
 • Facebook da Paylaş
Ak Partide Kongre yaklaştıkça heyecan artıyor
 • 01-01-1970
 • 100 yorum
 • 5819 okunma
Adalet ve Kalkınma Partisi Kızılcahamam ilçe teşkilatı 19 Şubat Pazar günü olağan içe kongresini yapacak. Kongre yaklaştıkça ilçe başkanı olmak için yarış hızlandı Ankara'da başkan adayı belli olmayan Polatlı ile birlikte Kızılcahamam kaldı

Adalet ve Kalkınma Partisi Kızılcahamam ilçe teşkilatı 19 Şubat Pazar günü olağan ilçe kongresini yapacak. Kongre yaklaştıkça ilçe başkanı olmak için yarış hızlandı Ankara'da başkan adayı belli olmayan Polatlı  ile birlikte Kızılcahamam kaldı.

Tek aday ve tek liste ile kongreye gitmeyi gelenek haline getiren Ak Parti Ankara'nın 24 ilçesinin 22 sinde kongreyi yaptı, yapmadığı ilçelerde ise başkan adaylarını belirledi. Belirlenemeyen iki ilçe var Polatlı ve Kızılcahamam, Polatlı’da Belediye Başkanı ile ilçe başkanı arasındaki çekişme yüzünden bu ilçede başkan adayı belirlenemezken, beş adayın yarıştığı Kızılcahamam'da belirsizliğini koruyor.

Geçtiğimiz hafta Ak Parti genel merkezi ilçe başkan adayı olarak ismi geçen Mevcut ilçe Başkanı Sefa Yıldırım ile birlikte Süleyman Acar, Uğur Kalender ve Murat Yalçın'ı genel merkeze çağırdı.Teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcısı Ekrem Erdem ismi geçen başkan adaylarını mülakata alarak onlara neden aday oldukları ile ilgili sorular sordu. Kısa mülakatın ardından başkan adayı gün içerisinde açıklanacağı söylendi, fakat açıklanmadı ertesi gün açıklanacak dendi yine açıklanmadı derken aradan bir haftadan fazla bir zaman geçti, belirsizliğini koruyan Kızılcahamam ilçe başkan adayı henüz açıklanmadı.

Öte yandan adaylığını açıklayan fakat genel merkez ve il düzeyinde girişimde bulunmayan Yusuf Bayrakçı Ankara'ya temayüle çağrılmazken Bayrakçı adaylıktan çekilmeyeceğini belirtiyor.

Durum böyle olunca kulislerde her gün farklı senaryolar da konuşulmaya ve kongre yaklaştıkça her gün farklı adaylar ve farklı alternatifler konuşulmaya başladı.Konuşulan bu senaryoların bazıları şöyle

 1. - Mevcut ilçe başkanı ile devam edilecek, fakat yönetimi tamamen değişecek
 2. - İlçe başkan ve yönetimi tamamen değişecek, yeni başkan, ve yeni yönetim ile kongreye gidilecek
 3. - Mevcut adaylar içerisinde bir aday belirlenip, diğer adaylar yönetime katkı verecek, 

Kızılcahamam'da ak parti camiasında konuşulan senaryolar böyle Kızılcahamam’da ilçe başkan adayı kim olacak bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Bu dönem ilk kez geçtiğimiz dönemlerde yaşanmayan bir olaydan da bahsediliyor,oda şöyle, Bölge Milletvekili Prof. Dr. Emrullah İşler Kızılcahamam ile ilgili kendisi yurt dışından dönene kadar karar verilmemesi konusunda gerekli mercilere telkinde bulunduğu, kendisi geldikten sonra ilçe başknının belirleneceği bu sebeple Kızılcahamam’da ilçe başkan adayının belirlenemediği söyleniyor.Geçtiğimiz dönemlerde Kızılcahamam'la ilgili kararları kızılcahamamlı olmayanlar veriyorlardı.Bu dönem ilçenin geleceği ile ilgili Kızılcahamam'lı bir vekilin söz sahibi olması, bu konuda ağırlığını koyması, bazı çevreleri rahatsız etsede ilçenin beklentileri göz önünde bulundurularak,Kızılcahamam'lıların tatmin olacağı,bir kararın çıkmesı ilçede yaşayan herkesin beklentisi. 

Bekleyelim görelim mevlam neyler, neylerse güzel eyler

 

Etiketler : Ak - Partide - Kongre - yaklaştıkça - heyecan - artıyor -
YORUMLAR
 • Mehmet   03-02-2012 15:30

  Sefa Başkan şimdiye kadar çıkar gözetmeksizin.. kendinden fedakarlıklar yaparak.. ilçemiz adına... reklam yapmadan çalışma yapmıştır sadece... Sefa Başkanımız ve ekibinin yaptıkları çalışmalar ve verdikleri emekler yarım kalmaz inşallah diye umut ediyorum..

 • Mustafa   03-02-2012 15:25

  Öyle anlaşılıyor ki; bu görev Sizin. Göreve geldiğiniz de lütfen kendinizden öncekilerden ibret alın. Artık AKP tabanına "Şu Teşkilat mı, olmaz olsun." demeyi unutturun. AKP tabanı teşkilatıyla gurur duysun. Zümrenin değil Partinin teşkilatı olsun. Haydi Allah yardımcın olsun.

 • eğitimci   03-02-2012 14:53

  o koltuğu tek dolduracak biri varsa o da Ferudun IŞIK beyfendi

 • börteçine   03-02-2012 00:24

  ak parti şu an ülkenin en önemli geleceği. herkes kazananın, güçlü olanın ve doğru olanın yanında olmak ister. şu anki yönetim de bundan sonra yönetimin başında olmak isteyenler de rekabete girmiş durumda. ancak bu rekabet acı olmamalı. insanlar hakkında asılsız iddialarda bulunmamalı. en önemlisi kendi menfaatleri doğrultusunda birilerine çamur atıp başa gelince ayaklarını uzatıp sadece kendilerini destekleyenlerin işini yapmamalı. geçtiğimiz yerel seçimlerde ak partinin kaybetmesinde şu anki yönetimin elbette suçu var.(başkanın pasif olmasını önleyemediler) eğer mevcut yönetim artık aktif olup kızılcahamam lehine olumlu şeyler yapabileceklerini burada, herkesin okuyup yorum yaptığı bu sitede ifade ederlerse eminim insanlar mevcut başkanı destekler. diğer başkan adayları da bence aynı şekilde yapmak istediklerini kızılcahamamhaber aracılığıyla röportaj şeklinde burada insanların okumalarında bir sakınca görmezler.

 • DELİ   03-02-2012 00:06

  Hep akıllıların yorumlarını yayınlıyorsun, bizim de hakkımız yok mu . Yaptığımız yorum da sövmedik saymadık ağlarım baaaak.! lütfen yayınla

 • perde arkası?????   03-02-2012 00:00

  olayların bir şekilde içinde ama hiç önünde olmayan biri olarak ,hatta adaylardan birinin adaylıktan haberinin olmadığı ortamlarda ismini öne atanların daha sonra pişman olup olmayacaklarını çok merak ediyorum.Başkan olduktan sonra acaba sular tersine akarmı.ne dersiniz.

 • KIRMIZI   02-02-2012 21:36

  sefa yıldırım artık çekilmeli.gerekli talimatlar verildi.milletvekili hemşerimiz emrullah işler sefa yıldırımı yanına çağırdı ve çekil artık dedi.daha ne beklkiyosun değerli sefa başkan. başbakanmı devreye girsin seni oradan almak için.araya başka kimlerin girmesi gerekiyor.

 • hasan   02-02-2012 20:22

  vatandaş hasan arkadaşa teşekkür ediyorum bazı gerçekleri yazmış fakat eksik bazı olaylarda var asıl gerçek olan bence sefanın başkanlıgı istemeyişi fakat bazı çevreler kendisini kullandıkları için illede sen başkan ol diye gaz veriyorlar şu anki yönetim çok iyi biliyorlarki arkadaşların etiketleri olmasa hepsi birer hiç birde işlerinde mesaiye devam etmek zorunda kalacaklar üzerlerinde takım elbise de olmayacak takım elbise olmayınca adam yerinede konmayacaklar balık partiside yapmaz bir yerlere davetde edilmezler kimsede gidip çaylarını içmez zaten ısmarlamaz da vel hasıl bütün mesele kürk meselesi

 • FATİH   02-02-2012 17:08

  yönetim yazmayı bilmeyenler bile yorum yazıyor ya hayret bişey.

 • M.Ali   02-02-2012 13:31

  Sefanın ha varlığı ha yokluğu diyor. Uğur geçen seçimde aday olamayınca zik zak yaptı güvenemiyoruz diyor. Murat ise Patronu Uğurun adamı diyor. Süleyman bu iş için biçilmiş kaftan diyor.

 • Yabanabatlı   02-02-2012 13:07

  Kızılcahamam sayın vekılım cekın elınızı kızılcahamamdan 31-01-2012 / 12:11:49 sayın vekılım cekın elınıızı kızılcahamamdan bugune kadar örnek kızılcaham için ne yaptınız örnekkkkkkk varmı varsa acıklayın bılelım ben utandım ilçe baskanı ile uğrascak kadar hıc mı bı projenız yok sefa baskanla uğrasmayın Bu yorumu yazan Kızılcahamamlımı acaba? Yapmayın Kızılcahamam dostları, Yıllardır bizi ithal milletvekillerinin temsil ettiğinden, ithal milletvekillerinin Kızılcahamam siyasetini Ankara Kızılcaören benzinliği lokantası arasına sıkıştırdığından yakınırız. Allah bize İslam terbiyesi ve eğitimini İslamın yeryüzüne indiği toplarlarda almış, Kızılcahamam Belediye Başkanlığının neden kayıp edildiğinin ve Kızılcahamam siyasetinin neden hizmet ve yatırım ürütmediğinin özünü kavramış bir Milletvekili naspetti. İnsan beşerdir oda belki hata yapabilir ama böyle yorumlar bir daha yöresel adaylarımızın yolunu keser. Lütfen vatandaş hasan-ın seçim başlıklı 01.02.2012 tarihli yorumu ile Arif’in görünen köye tarif başlıklı 02.02.2012 tarihli oyrumlarını bir kez daha okuyunuz. Ve Sayın vekilimizi bildiği ile baş başa bırakınız. Yemin ederim Kazanan Kızılcahamam Kazanan AK Parti olacaktır.

 • KURUCU   02-02-2012 11:30

  Sayın sefa başkanım daha once gine soylemışdım delegeleri yazmakla bu iş olmuyor yukarısı kımı gosterirse o adaydır bu işi yıllardır bılıyorsunuzda neden çok değerli akp gönulvermış arkadaşlarimizi sıldınız yoksa başkan sizleri göstermese merkez başmı kaldıraçaksınız o nıyetlenmı delege lıstesını yüzde yetmışdeğişdırdınız hayırlısı bizde sonucu heyacanla beklıyoruz yeni BAŞKAN suleyman ACAR yönedımıda ilçede sevilen kışılerden oluşmuş bu işin ustesınden gelecekler hayırlı olsun demek bize duşer Bizler başbakan hayranıyız başbakancıyız yeni yönedımın yolu açık olsun...

 • Hamit SEMİZ   02-02-2012 10:40

  Uğur ayın 19 unda olan kongreye değil 11 inde yapılacak mhp kongresine katılsın.ak partiye bulaşmasın burda ona ekmek yok 11 indeki kongrede ekmek çıkabilir.

 • Hamit Semiz   02-02-2012 10:37

  Uğur 19 undaki kongrede değil ayın 6 sındaki kongreye katılsınorası onun için daha uygun.akpartiye bulaşmasın

 • Arif   02-02-2012 09:19

  2002'den bu yana 4 defa değişim yaşayan AKP İlçe Teşkilatında yalnızca kişiler değişti. Nitelik olarak malesef hiç bir değişim yaşamadı. Gelenlerin gidenlerden hiç bir artıları olmadığı gibi gidenlere de rahmet okuttular. İlk defa bu teşkilat seçimi öncesi geçmişte bu işi yapan 4 başkandan ve adı bu iş geçenlerden çok farklı birisi olan Süleyman ACAR bu işe talip oldu. Sokakta, çarşıda, pazarda konuşan tüm AKP seçmeni bu ismi duyar duymaz "Hah işte, yakışan adam bu!" demeye başladılar. Böylece 10 yıl sonra su tabi mecrasına girme yolunda mesafe almaya başladı. Nihayet AKP 10 yıldır sırtında taşıdığı bu teşkilat kamburundan kurtulma fırsatı yakaladı. Temenni ederiz ki; yukarıdakiler Mısırdan daha uzak bir yerin Sağır Sultanı değillerdir.

 • VATANDAŞ   02-02-2012 09:12

  Süleyman bey çok dürüs çok iyi ama siyaset ayrı birşeydir adem beyde çok dürüsdü aktf atak becerikli birisi olmalı şu andaki adaylardan en iyisi uğur beydir aradığımı onda görüyorum sefa beyde dürüs insan kazanan kızılcahamaml olsun......................................+

 • Hamdi İlhan   01-02-2012 23:06

  Bu adayların içerisinde Süleyman Acar İmam Hatip Lisesi Mezunluğunun verdi iman ve ihlâs aşkını bilen ve sağ elin verdiğini sol el bilmesin HŞ. İnancı ile yaşayan Bir kardeşimizdir Ayrıca Mali Müşavir olarak kendi ticari geleceğini Kızılcahamam’dan çok sevse idi o da gider Ankaralarda İstanbullarda iş tutardı. Yapmadı niye çünkü o doğup büyüdüğü KIZILCAHAMAM sevdalısı.

 • vatandaş hasan   01-02-2012 22:55

  yorum yazan arkadaşlar kendi görüşlerini yansıymışlar bende vatandaş olarak kendi gördüklerimi ve bildiklerimi yazmak isterim bahsi geçen partinin adı ak parti genel başkanı recep tayyip erdogan bu ilçe yönetimi bu isimlere yakışmıyor ne den derseniz isim vermeden birkaş şey sayalım bu partinin yönetim kurulunda olan kişilerin hal ve hareketlerine bakın hastaneye gidince burası bizim çiftligimiz diyorlar her istediklerini yapıyorlar fakat hastanade doktorlar eksik eski yönetimdeki ve ilgenele aday olan vatandaş akşama kadar partinin peşinde geziyor ilçe başkanı telefon ediyor filanca benim yanımda diyor işe gitmiyor bunuda herkez biliyor amirleri dahil kimse sesini çıkarmıyor bu parti burda ak olmaz böyle ilçe başkanı kimseye karışmaz deniliyor zararsız deniyor da haksızlık karşısında susan dilsiz şeytan dır bunu bilmiyorlar her helde bu davranışlar sayın başbakana uymuyor yukarıdan burayı bilmeyen buralı da olmayan bir vekilin sırtına binmişler bunlar onu kaşıyorlar oda bunları anlayacagınız yemek çorba kavurma bir ilçede vila açıkları kapat yola devam bu böyle gitmez birdaki seçimlerde o vekil yok yine biz bize kalacagız ve dahası yine vatandaşa oy istemeye gidecegiz yine belediye seçimleri gibi olursa kavurma pilav bizi kesmez haberiniz olsun yiyelim içelim takım elbise gezelim olmaz o takım elbiselerin içinde ak adamlar olması lazım benden söylemesi ben gördüklerimin binde birini yazdım isteyen veya inanmaya varsa daha çok şeyler yaza bilirim bunu samimi bir kalple söylüyorum başkan kim olursa olsun fakat başkan da yönetimde özenle seçilmesi gerekir eyer bu partinin adı akla başlıyorsa not delegeninde eş dos akraba olmasıda gelin damat ana baba olmaz olursa ne olur orası parti deyil çok ortaklı aile şirketi olur o zamanda kendin çalar kendin oynarsın mhp li belediye başkanının arkasından kös kös gidersin sayın başbakanada yazık olur tavsiye sen nefsinin peşinden gitme nefsin senin peşinden gelsin nasıl olsa herşey birgün bitecek her işi tadında bırakmak iyi dir bir sefer başarısızlık hata olabilir fakat bunda israr etmek insanın aklına kasıtı getirir saygılarımla anlayana

 • ali ün   01-02-2012 21:24

  sefa ve kankileri hamza ve doğanoğlu tekrar gelirlerse çok sevdiğim canım partime oy vermeyecem.. veripde bunların göğsünü mü kabartacam vermem oyumu çoşkun şahlansın.. bu kadar basit

 • Metin   01-02-2012 20:33

  Kızılcahamam halkının 10 senedir kerhen rıza gösterdiği AKP ilçe teşkilatlarının sonuncusuna da yol gözüktü. Nihayet Kızılcahamam'da AKP Süleyman ACAR'la kendi misyonuna uygun bir başkana kavuşmak üzere. Haydi hayırlısı...

 • Gençlik Kollarından,,,,,,,   01-02-2012 17:54

  Tarafsız Antet Şirketinin Kızılcahamam AK PARTİ ilçe başkanı kim olmalı anket sonuçlarıdır. 1- Sefa Yıldırım % 21 2- Süleyman Acar % 63 3- Uğur Kalender % 3 4- Murat Yalçın % 13

 • recep   01-02-2012 16:28

  eeee her yere sefa başkan ve hamza koştursun . sonra yeni başkanlar çıksın.şimdiye kadar nerdeydiler.

 • KLEV .rası yok   01-02-2012 16:27

  başkanımız sefa yıldırım yola devam .sefa başkanın ve hamzanın emeğini kimse yemesin.

 • emrah ipek   01-02-2012 16:24

  kızılcahamam icin hayırlısı hangınızsa o olsun

 • Nahit Mert   01-02-2012 12:31

  Sayın Başbakanımız girdiği bütün seçimleri kazanmıştır.Bunu herkes biliyor.Zaman zaman önemli değişiklikler yaparak bunu başarmıştır.Bazen bakanları,belediye başkanlarını milletvekillerini,genel başkan yardımcılarını il ve ilçe başkanlarını yeni bir kadro yeni bir nefes her zaman önemlidir.Bu sebeple Kızılcahamam Ak Parti ilçe yönetiminin değişmesi sıçrama yapacaktır.Kimse vazgeçilmez değildir boşalan yerler daha başarılısı ile doldurulur kimse merak etmesin.Sayın başbakan bile bırakıyor.Küçük ilçeye ne olmuşda herkes ayağa kalkıyor.

 • KURUCU   01-02-2012 11:05

  Sayın yorum yazan arkadaşlar bazı arkadaşlarimiz neden kızılcahammın özunden çıkan doğruları gören vekılımızden rahatsız oluyor vekıl secımlerden her şeyi gordu not aldı şindıkı yonedım kendı ilçesinden olan herkese nesıp olmayan saygıdeğer vekılımızden ustu kapalı heryerde şıkayet ediyorlar bu işi çok iyi yapmışsalar halk şıkayet olmaması gerek nedense akp kurulalı pardı içinde kambur olmuş parmaklarimizin sayısıkadar yok deneçek ınsanlardan şıkayetcıler onlarda kendılerini biliyor pardının çikarlarini duşunsalar yıllar once terk ederdiler ama bu sefer gıdecekler pardının uzuru için gıtmelliler arkadaş olarak sevıyoruz ama sıyaset olarak aynı çadı aldında bulunamayız halk ıstemıyor kusurabakmasınlar arkadaşlarimiz

 • Gözlemci   01-02-2012 09:59

  İlçe Başkanı SEÇİMLE belirlenecekse, Sefa'dan başka kimsenin hiç mi hiç şansı yok. Çünkü 400 tane İlçe Delegesinden 300'ü sağlam. Yani bu 300 kişi, Sefa ve 5-6 kişilik ekibinin eş, dost, akraba, hısım ve arkadaşlarından oluşturdukları delegeler. Dolayısıyla Sefa'nın karşısına bırakın İlçeden birisini Tayyip Erdoğan bile çıksa kazanma şansı sıfır. Ancak bir şart var; bu 5-6 kişilik ekip aralarında bozuşur da iki üç tanesi yan çizerse Sefa kazanamaz. Başka surette kaybetmesi mümkün değil. EĞER seçimle değil de atamayla olacaksa Süleyman ACAR bu işe en uygun kişidir. Herkesin görüşü budur.

 • ali ün   31-01-2012 22:52

  klevracım sen canını sıkma işine gücüne bak boşver bunları sen.. ne işimiz var bunlarla abtesimizi alalım namazımızı kılalım işimiz bu bizim demi abi.. millet boş boş konuşuyo. Genede arkadaşım bu işi ALLAH takva ehli insanlara nasip eylesin.. klevra abi hayırlı işler..

 • Ahmet Yılmaz   31-01-2012 19:45

  Sayın Mustafa bey lütfen yorumları yayınlayın,baskılara boyun eğmeyin.Siz ve siteniz özgür bir hizmet yapıyor.Lütfen demokratik ve özgür tavrınızdan vazgeçmeyin.

 • ramazan   31-01-2012 18:16

  murat kardeşim sen bu kızılcahamamın karışık işlerine alet olma ve kendini alet ettirme... gerçi seni bilen biliyor, iyi kalpli, çalışkan,dürüst kardeşim. yolun açık olsun..

 • Hasan Hüseyin   31-01-2012 17:16

  Birisi Kızılcahamam sokaklarına çıkıp, önüne gelen 100 kişiye "hangisi uygun?" diye sorsa %80 alacağı cevaplar üç aşağı beş yukarı şöyle olur; 1.Sefa: Bu iş onun kapasitesine göre değil. Etrafı ise antipatik adamlarla dolu. 2.Uğur: Geçmiş çizgisi ve dolayısıyla karnesi kırık. AKP tabanının güveni yok. 3.Murat: Temiz birisi. Ama henüz bu iş için oldukça genç. En büyük açmazı ise; Onun Patronu Uğur. 4.Süleyman: Her şeyiyle bu işe en yakışan kişi.

 • Yahya köse   31-01-2012 16:08

  Sayın Mustafa bey sizin sitenin takipçisiyiz hergün okuyoruz ama bazı yorumları yayınlamıyorsunuz.Size baskı yapıldığını biliyoruz ama demokrasiyi özümsememiz lazım.Hakaret küfür içermeyen yorumları lütfen yayınlayınız.

 • KILEVRA   31-01-2012 15:10

  Kimse evirip çevirip ıvırıp kıvırmasın kardeşim yorum yapmayıda kesin artık "ibrahim ölmez ve ahmet kasım" yapılacak bütün yorumları kendi yorumlarında özetlemişler dahada konuşmaya gerek yok doğru söze ne hacet... sanki biz burda yorum yapınca aman aman şuna bakın kızılcahamam halkı ne diyor beyler bir kulak verelim diyen var sanki nasıl olsa yukardaki büyükler sen olacaksın diyecek bu tantanada burda bitecek.. burda yazılan lar sadece şimdiki yönetimin yandaşları ve onlerı istemiyenlerin haykırışları çenenizi beyninizi parmaklarınızı yorup durmayın.. sonra beni yorum yapmak zorunda bırakıyosunuz bunca işin gücün arasında değilmi ali ün abi...

 • İBRAHİM ÖLMEZ   31-01-2012 14:38

  Haberle ilgili yorumları okumaya çalıştım, seçim yaklaştıkça koltuk tatlanıyor, her zaman olduğu gibi ve her adayın dostları sazı almış eline başlamışlar çalmaya. Bende kendi düşüncemi uzaktan gördüğüm ile anlatmaya çalışa cam. Şu anki görevde olan ilçe başkanı Sefa YILDIRIM’I savunan kesim dürüstlükten bahsediyor. Adının yolsuzluğa karışmadığını dile getiriyor, peki bundan önceki ilçe başkanları Hüseyin Gökalp, Mehmet Bütün ve Mustafa Keleş ismi ihale ve buna benzer yolsuzluklara mı karıştı ki bunu marifetmiş gibi anlatıyorlar, Adem Özbeklerde dürüstlükle gelip dürüstlükle gitti. Ama seçimi de kaybetti Siyasette dürüst olacaksın ama aynı zamanda iş yapacaksın, oturduğun koltuğun hakkını vereceksin, davul sende tokmak başkalarında olmayacak Uğur Kalender, ismi halk tarafından çok takdir gördüğü kanısında değilim, önceden ne yaptı bilmiyorum ama insanların düşüncesi çokta olumlu gözükmüyor. Murat Yalçın: tek başına bu yola girse çok daha şanslı olabilirdi. Patronu ile aynı anda aday olması kendisinin çok ciddiye alınmamasına sebep olmuş. Süleyman ACAR: Bu adaylar ve yapılan yorumlara bakıldığında en şanslı isim olarak gözüküyor. İnsanlar eleştirecek çok şey bulamamış bir iki, eleştiri yapanlarda eften püften muhalefet olsun diye yazmışlar. Sonuç olarak bu adaylara bakıldığında en şanslı isim Süleyman ACAR olmalı, neden? Siyasette yıpranmamış, ismi şaibeli değil, herkes tarafından sevilen ve kabul görecek bir isim olması dolayısı ile şanslı olmalı, Kızılcahamam’da teşkilat tamamen yenilenmeli, 10 yıldır komünizm rejimi gibi partide söz sahibi olup, oy sahibi olmayanlar kenara çekilip partinin yakasından düşmeli.

 • BAKKALOV   31-01-2012 14:27

  U.kalender iş bitirici olma ve karizması ile yakışır. Herkesin işini görür. ikili ilişkileride çok iyidir. Bütün Kızılcahamamlılara faydası olur.

 • ahmet   31-01-2012 13:55

  bana sordunmu o kısılerı sevıp sevmedıgımı..burdan kolay yazması onları kımse sevmıyor demesı.. bende dıyorum kı cogu partılı onları sevıyor.. sevmeyenler senın gıbı mhp lıler..

 • Ahmet KASIM   31-01-2012 13:45

  İşçisi ilçe başkanı kendisi Belediye başkanı olması lazım.Olmazsa nasıl olsa birilerinin adına çekilir ondan sonra gider MHP yi destekler.Gerçi o siyaset üstü amma...

 • ahmet   31-01-2012 13:09

  şimdiki başkanın yanındaki 3 kişi mağlum çok fazla söze gerek yok bu yönetim değişecek!!

 • kızılcahamam   31-01-2012 12:11

  sayın vekılım cekın elınıızı kızılcahamamdan bugune kadar örnek kızılcaham için ne yaptınız örnekkkkkkk varmı varsa acıklayın bılelım ben utandım ilçe baskanı ile uğrascak kadar hıc mı bı projenız yok sefa baskanla uğrasmayın

 • Bir Dost   31-01-2012 09:20

  Süleyman Acar sevilen sayılan bir aday. İnşallah bu sefer doğru bir seçim yapılacak ve Süleyman bey başkan olacak.

 • HASAN ÇAM   31-01-2012 09:10

  İBRAHİM KARDEŞ BİLGİİNZ OLSUN DİYE YAZMIZSIN SEFA BAŞKANININ YAPTIKLARINI - yeni kızılcahamam lisesi - halk eğitim merkezi - yeni bir spor salonu - yeni sağlık ocağı Masallah her şeyi sefa yıldırım yaptırdığını söylüyorsun bence hiç alakası bile yok da belediyeyi niye kaybettiniz kardeşim her şeyi yapan adam Belediyeyi de kazanır sefa dönemi bitiyor artık bitsinde yeter Kızılcahamam kurtulsun bi Hamza'dan kemal Doğanoğludan kurtulsun hiç kimse sevmiyor .... Gülü gülü

 • Işık   31-01-2012 08:53

  Vazife istenmez verilir. Saygıdeğer arkadaşlar kendini göstermek için çırpınanlara değil, mütevazi şekilde kenarda duranlara bakınız. vazife için kendini parçalamayan adamın o vazife ile ilgili şahsi çıkar hesabı yoktur demektir. Eğitim ve kültür seviyesiyle, herkes tarafından sevilen bir şahsiyet olmasıyla bu "ampul" ışığını Feridun IŞIK'tan almalı. itirazı olan?

 • emekli   31-01-2012 01:39

  bu partide kimse göbeğini kesemiyor. herkez birilerine bağlı yukardan ağam paşam ilçe başkanı olu vermiş yok böylle siyaset milleti keriz yerine koyuyorlar kim aday kim başkan olacak hepsi yukardan belirtiliyor bizimkilede figüranlık yapıyor.

 • ahmet ocakçı   31-01-2012 00:49

  yorumlara bak yorumlara.kendi kendime düşündüm ;dedim acaba tayyip bey bu partinn başında olmasaydı kaç tane yorum okurdum burada :))

 • ali   30-01-2012 23:15

  Yorumlardanda göründüğü gibi Kızılcahamam halkı Süleyman Acar beyi destekliyor.. zaten ben sülayman beyin ılımlı bi hava yaratacağını biliyordum.. şimdiden Süleyman başkana hayırlı olsun diyorum..

 • ahmet   30-01-2012 19:54

  daha önceki seçimde aday adyı idin sevgili kardeşim aday olamayın ca cevren ve senin tutumunu herkez biliyor bir anda u dönüşü yaptın kimidesteklediğini biliyoruz süleyman acra gelince şahsına diyecek yok ama kimlerin kuklası olduğunu bilen bilir sefa başkan seçim kaybetmedi seçimi satanlar şimdi utanm adan akp nin içindeler düdük sahibi olmanın peşindeler hangi yüzle ady oluyosun anlamak mümkün değil sefa sevilmiyor diyen kardeşim senin sefayla sorunun kimseyi bağlamaz nerden bildin sevilmediğini işine gelmeyen tü kaka öylemi

 • mehmet   30-01-2012 19:10

  ey gazi sana sesleniyorum eyer bu teşkilat yan cizmeseydi ve butaşkilat olmasaydı biz bu seçimi rahat bir şekilde alırdık hiç kimse ütünde suç koymuyor bu teşkilat oldu müttet gelecek seçimde aynısı olur halk bu teşkilati sevmiyor acilen bunların gidip yeni bir ilçe başkanı ve yeni yönetim gelmesi halk vevatantaşlar bunu istiyor sevilmiyen teşkilat gitsin yesi ve yeni yüzler gelsin

 • mehmet   30-01-2012 19:09

  ey gazi sana sesleniyorum eyer bu teşkilat yan cizmeseydi ve butaşkilat olmasaydı biz bu seçimi rahat bir şekilde alırdık hiç kimse ütünde suç koymuyor bu teşkilat oldu müttet gelecek seçimde aynısı olur halk bu teşkilati sevmiyor acilen bunların gidip yeni bir ilçe başkanı ve yeni yönetim gelmesi halk vevatantaşlar bunu istiyor sevilmiyen teşkilat gitsin yesi ve yeni yüzler gelsin

 • MERT   30-01-2012 17:47

  Sayın yorum yapan arkadaşlar sefa başkanı harcamayın lütfen dürüst ve şaibesiz bir ilce başkanlığı yaptı unutmayın bu kızılcahamam ne ilce başkanları gördü o ihala bu ihale koşturdular. Sefa başkanın hiç kimse bu konuda hakkını yiyemez aday adaylarının ve onları destekliyenlerinin hepsinin bir hesabı var kimisi belediye kimisi ilgenel ve rant peşinde burda birtek sefa başkanın hesabı yok saten bu hesaplara canak tutmuş olsaidi şuan adı pasif ilce başkanı olmazdı menfade haksızlığa göz yummadığı için şimdi onu harcamıya calışıyorlar . süleyman acar diyosunuz şahsiyetine dürüslüğüne birşey diyemem ama sorarım sokakta yürürken kaç kişiye selam sabah veriyor. BELEDİYE KAYBETME KONUSUNA GELİNCE Bugün ilce başkanlığına aday olan arkadaşlar ve onlara destek olan arkadaşlar sattı .

 • İbrahim   30-01-2012 16:38

  mevcut başkan ve yönetiminin neyi vardı yolsuzluğamı karıştılar yolsuzluğa sebepmi oldular hizmet diyorsanız kızılcahamam'a neler yapıldığını bilmeyenlere ben sırayla vereyim. - yeni kızılcahamam lisesi - halk eğitim merkezi - yeni bir spor salonu - yeni sağlık ocağı bir çok şehirde bile olmayan doğal gaz hattının yapılması , toki konutlarının oraya bir ilkokul yapımı ihalesi yapılmış olup inşaatına başlanılacak yeni doğal gazın şehir içi dağıtım ihalesi yapılmış olup sezon başı dağıtıma başlanılacak . daha da yapılacak hizmetler yeni bir devlet hastanesi'nin planı hazırlanmaktadır. halkımız bunları iyi bilir ve gereğini yapar.

 • eğitimciler   30-01-2012 16:28

  Emekli öğretmen feridun ışığı ilçe başkanı olarak görmek istiyoruz.

 • baki   30-01-2012 16:25

  Değerli hemşerilerim,bu ilçeye eğitimli,çalışkan,yaptıkları yapacaklarına teminat olan,misyonu olan,vizyon sahibi bir ilçe başkanı lazım,bu özellikleri üzerinde taşıyan tek isimde emekli öğretmen Feridu Işıktır,16 sene lisede idarecilik yapmış,özen konut kooperatifnde 2. başkan ve yönetim kurulu başkanı olarak başarılı hizmetleri olan Feridun hocanın ikna edilmesi lazım.

 • Ömer Faruk   30-01-2012 16:14

  AKP kurulduğundan bu yana ilçe teşkilatı dört yönetim değişikliği yaşadı.. Ama bu değişimler nitelik olarak değil nicelik olarak gerçekleşti. Kahir ekseriyetiyle Halk; "AKP için bu teşkilat yarardan çok zarar." sözünü ilk teşkilattan son teşkilata kadar hep söyledi, söyledi, söyledi ve bıktı. Pek çok AKP seçmeninin; "Şu teşkilata bakınca AKP aleyhine çalışasım geliyor. Ama Tayyip Erdoğan'a bakıp oy veriyorum." dediğini duymayan, bilmeyen kalmamıştır. Nihayet şahsiyetli duruşuyla, samimi, dürüst oluşuyla, dosta güven, düşmana korku veren imajıyla ve AKP misyonuna yakışan liyakatıyla ufukta bir umut belirdi. Kim olduğunu kendi sağ duyunuza ve ferasetinize soracak olsanız bile cevabı çok rahat verirsiniz "SÜLEYMAN ACAR." Yüce Mevla, Teşkilattan nefret eder hale gelen, şu ilçede %75'i oluşturan külfetin gerçek sahipleri olan AKP seçmeninin yüzünü Süleyman ACAR'la güldürsün. Amin.

 • SARI   30-01-2012 16:07

  tabi ki süleyman acar olmalı

 •    30-01-2012 14:58

  Aslında Sadık hoca yakışır bu ilçe başkanlığına adam 200-250 kişiyi ev sahibi yaptı düşük maliyetle vatandaşa hizmet veriyor hocam

 • sadri    30-01-2012 13:25

  sefa yıldırım hariç düğer üçü danışıklı dövüş yapıyolar milleti aptal yerine mi koyuyosunuz beyler

 • tuncay başayar   30-01-2012 13:24

  sefa yıldırımı ayak oyunlarıyla indirmeye çalışıyolar ama garibanlar safenın yanında

 • hazik    30-01-2012 13:09

  sefa yıldırım yönetiminde bir iki kişi varki isimlerini yazmaya gerek yok.onları değiştirirse banko adaydır.ama ben onun yerinde olsam kenara çekilir belediye başkanlığına aday olururm.yakışır.

 • selim    30-01-2012 13:06

  aday arkadaşların 4 üde birbirinden değerli.bence sefa yıldırıma haksızlık yapmayın 10 senedir canla başla çalışıyor.kimseye de bi zararı olduğunu duymadık

 • kılevra   30-01-2012 12:56

  Kimse kıpraşmasın Emrullah hocam bi gelsin hele.. siyaset mındarlıktır ne işin var senin siyasette anlayan anlar..ticarete devamm..

 • müeahit değil içimizden bir başkan istiyoruz   30-01-2012 12:28

  sefa başkan müteahitlik için değil kızılcahamama olan sevdasından bu işi yapıyor.

 • sefa başkanın bir tek yolsuzluğu yoktur   30-01-2012 12:23

  sefa yıldırımın bence diğerlerinden farkı adının parayla pulla yanyana gelmemesidir.tek bir kişi bile sefa başkanda zerre yolsuzluk var diyebiliyomu

 • halka yakın olan sefa başkan   30-01-2012 12:21

  uğur kalender,süleyman acar diğer murat isimli arkadaş belki yii insanlardır ama halktan çok kopuklar.belli bir gurupla oturan kalkan insanlar ama sefa başkan herkesle diyaloğu olan köylüyle köylü olabilen bir insan.

 • sarı   30-01-2012 12:16

  uğur kalender her seçimde aday oluyor.Ama bi türlü şansı tutmadı.ipin ucunu bi yakalasa gerisi gelecek

 • SALİM   30-01-2012 11:56

  Tek aday var oda sayın sefa yıldırım, onun gibi genç ve çalışkan bir aday bulmak çok zor. Tek işi parti yönetimi ve kızılcahamamın sorunları olan bir insan, ve maddi ve manevi yönden zengin birisi... Geçmişi tertemiz, inşallah tekrar seçilirde bu ayak oyunları oynayanlar gerçeği görürler....

 • Kemal Paşalıdan    30-01-2012 11:54

  Genel Merkez Kimin kim olduğunu, kimin nerde yaşadığını çok iyi bilerek Uğur kalendere sormuşlar, “Sen olmazsan ilçe başkan dayın kim, cevap vermiş Murat Yalçın”. Murat Yalçına sormuşlar “Sen olmazsan ilçe başkan adayın kim, cevap vermiş Uğur Kalender” böylece Uğur Kalender hak ettiğine kavuş oldu ama, altından daha kıymetli köylümü bu pozisyona düşüren Uğur Kalenderi kınıyorum.

 • Yahya Köse   30-01-2012 11:52

  Kızılcahamam mevcut Ak Parti ilçe yönetimi temsil gücünü kaybetmiştir.Bunu kızılcahamamlı herkes bilir.Yenilenmeye acilen ihtiyaç vardır.Bayrak değişimi sayın Başbakanımızın sıklıkla başvurduğu yöntemdir bunun içinde hep başarılı olmuştur,yüzde 50 oy böyle alınmıştır.Nice Bakanlar,Milletvekilleri,Büyükşehir Belediye başkanları,İl,İlçe Belediye başkanları ve İl İlçe teşkilat başkanları nöbet değişimi yapmışlardır ve hep hayra,başarıya götürmüştür.Kızılcahamamdada bunun yapılması elzemdir.Sayın vekilimiz böyle bir tasarruf düşünüyorsa hakkıdır ve isabetlidir.İl başkanlığı ve genel merkez başkanlığıda bunu böyle değerlendirmelidir.Buna karar verirkende biraz camiyle cemaatle ilişkisi olanlar seçilmelidir.Ak Parti Merkez partidir ama kızılcahamam muhafazakar bir ilçedir.Selam ve sevgilerimle..

 • Selami ASLAN   30-01-2012 10:41

  malüm Belediye Başkanı kendi ilçe başkamı ile arsı bozuk ya.Bir şehir efsanesi uyduruyor Coşkun avaneleri.(Mhp den aday olduğunda şeçilemeyecek veya MHp aday göstermeyecek korkusu ile yapıyorlar bunu) Başbakanın nezaketen Başbakan gibi davranıp Belediye ziyaretini buna yorumlayark Coşkunu çok başarılı imişte onun için akpartiye istiyormuş güya.şimdi burda duralım.Bu ziyaretten sonra 201o d arefrandum oldu Başkan ve ekipi tüm güçleri ile hayır oyuna çalıştılar sonuçhüsran.daha sonra Başkan Ülkücü şehitler parkı için MHP il başkanlığına yer tahsiis edip 2011 Genel şeçimleri öncesi önünde miting yapııp MHP ye oy sitedi.sadece MHP adayı için Belediyenin otelinde toplamtı düzenledi onu halka tanıttı mhp bürosundan çıkmadı.adaylarla halkı gezdi sonunda 2100 aldı.ak pari 6250 daha sonra manevralar başladı.Coşkun Akpartiye geçiyor.Yapma yaw .Biz yapamıyoruz.gelin Avaneler bizde şeçilin.TEK KELİME İLE alırda gidermisiniz arabadan soğanı.Partimiz tertemiz İlçe Başkanı ve Belediye Başkan adayı ile 2014 te tekrar Belediyeyi alacak Partizan zihniyeti Kıızlcahammadan postalayacaktır.Avucunuzu yalarsınız.

 • Hüseyin   30-01-2012 10:20

  Kızılcahamam da 15 gün bile olsa yaşayan herhangi biri yukardaki adaylar içinde eniyisinin en samimi dürüst rant vb.gözü olmayanın Süleyman Acar olduğunu bilir.Kendisi daha onceden belediye başkanlığı için aday adayı olmuş ama aday olamamasına rağmen hiç bir kırgınlığı olmamış ve gönül verdiği partisine kendi çevresinde hizmet etmeye devam etmiştir.Aday olmayınca başka partileri destekleyip egosunu tatmin edecek kadar aciz karakterde biriside değildir.Ayrıca yıllardır bu hareketin içinde olmuş birisidir Ak parti yokken de Sayın başbakan hangi partide ise Süleyman Beyde o partide idi.Üniversite mezunu olmakla beraber kimsenin haberi olmasada Kızılcahamam da pekçok milli ve manevi değere hizmet etmekte hem maddi hem manevi hemde emeğini koyarak hizmet etmeye devam etmektedir.Kimin başarılı kimin başarısız oalcağına bilemeyiz geleceği görecek bir gücümüz yok ama şunu çok iyi biliyorum mevcut adayların içinde en uygunu,en iyi hizmet edecek olanı Süleyman Acar Beydir.Bu aşikardır gerçekdir.Adayların hepsini tanırım en uygun olanın Süleyman Bey olduğundan eminim. İlçemiz için en hayırlısı ne ise o olsun İlçe başkanı oalcak arkadaşımıza da Allah yardım etsin memleketine iyi hizmetlerde bulunmasına yardımcı olsun.

 • veli   30-01-2012 09:14

  Murat yalçın genç bir arkadaşımız ama bu işi yapabilecek kapasitede ve temsil kabileyeti olan birisi olduğunu zannetmiyorum.Sadece herkesin bildiği patronunun oyunu.Keşke onun gibi genç bir arkadaşımız ciddi ciddi çıksa da seçilse.Diğerlerinin içinde en samimi en hizmet ehli duran süleyman bey.Diğerlerini memleketimiz zate tanıyor.Bu makamda yıllardır iş bitirici memlekete hizmet eden birisi oturmadı.Memleket için hayırlısı olsun.

 • Ömer    30-01-2012 08:54

  Yahu bu kadarda büyütülecek bir şey yok. Kökü dibi bir ilçe başkanlığı desem hep bir ağızdan olur muuuuu dersiniz değilmi??? Evet haklısınız AKP nin küçücük bir ilçe başkanlığında dahi nice rantlar var şuan. Siz sanıyormusunuz ki adaylar Kızılcahamam aşkıyla yanıp tutuşuyor...:)))

 • murta   29-01-2012 22:55

  Sefa başkan çok sıkışık olduğum bir zamanda bana sağlık konusunda yardımcı oldu. Sayesinde hastanede adam gibi muamele gördük. Şimdi başkanın bana yaptığı yardımı sadece o ,ben ve bir kaç kişi daha biliyor. Sefa başkan benim adımı vererek bu adamın işini ben hallettim diye bas bas bağırsaydı pasiflikle suçlanmazdı. Adam, yaptıklarını ille reklam mı etmesi gerekiyor.Reklam etmediği zaman pasifliklemi suçlanmalı. yönetimde sevilmeyen adamların varlığı doğru. Sefa başkan öncelikle bu kişilerden kurtulmalı. Adayların içinde rakip olacak birini göremiyorum.8 yıldır kızılcahamamdayım.Nerdeyse bütün esnafları tanıyorum. Fakat Süleyman Acar ı tanımıyorum.Eğer başkan aktif olacak diyorsanız 8 yıldır ben tanımadıysam hiç aktif bir siyasetçi değil demektir.

 • başkan   29-01-2012 21:25

  suleyban bey ve yenı ekımı bu işiçok iyi yapaçaklarından halk emındır eskı yonetım kendını fazla zorlamasın sefa başkan iştemıyor başkanlığı yonetım neden zorluyor yenı yuz yenı heyacan bu işi çok güzel başaraçaklar çokda sevilen ekıp gelıyor eskı yonedımde suleyman başkanın ekıbını çok sevıyor vesevecekde akp pardı doparlayaçaklar herkesı kaynaşdıraçaklar eskı yonedım kendı işine baksın daha yıpranmasın yapdıkları işler için kendılerine teşekür ederim yolunuz açık olsun

 • Mehmet ŞEKER   29-01-2012 21:12

  Bu meyanda yukarda görülen adaylar içinde eu uygun Aday Süleyman ACAR dır.kendisini İlçe Başkanı görmek Makul çoğunluğu memnun edecektir.saygılar.

 • Mehmet Şeker   29-01-2012 21:05

  Ak Partimize Müteahhit değil Mücahit ruhlu İlçe Başkanı lazım.2002 de pati kurukduğundan beri hiç bir şeçimde Partimize Yamuk yapmayan Adaylarının yanında duran.Ben Başkan Adayı olamadım diye Diğer Partinin adamlarını destekleyen değil ruhuna özüne kadar Partiyi benimseyip Halka Hizmet edecek İlçe Başkanı lazım.Siyaseti kendi için değil Halk için yapacak İlçe Başkanı lazım.

 • Adil   29-01-2012 20:37

  Hepsinin her şeyi ortada. Hiç birisi bilinmedik, tanınmadık kişiler değiller. Elimizi vicdanımıza koyarsak Süleyman ACAR'ın en uygun isim olduğunu çok rahat söyleriz.

 • osman   29-01-2012 20:31

  Kesinlikle başkan dediğin Murat başkan gibi olur.

 • ali   29-01-2012 20:21

  süleyman ACAR bu işe yakışır.. ben şahsen delegeyim oyum süleyman beye..

 • Aziz Yetkin   29-01-2012 17:53

  Bu beceriksiz yönetim mutlaka değişmeli kızılcahamam için çok hayırlı olur.Ama şunuda unutmayın Kemal Doğanoğlu ve Hamza Kocaoğlu olduğu sürece devam etse bile Kızılcahamamada Ak Partinin işi zor Mhp kazanır.

 • MAHMUT   29-01-2012 16:28

  Kızılcahamam'ı iyi bilen, dürüst, çalışkan, beyefendi insan Süleyman ACAR başkanlığa layık bir insandır. Kendisini AK Parti Kızılcahamam İlçe Başkanı olarak görmek umudumuzdur.

 • Mehmet    29-01-2012 15:47

  O gerçek bir "ALLAH" dostu ve yürekli bir insandır...İnş, yeni başkanımız Süleyman ACAR olur...

 • sedat   29-01-2012 15:29

  bu kişileri genelde ilçe halkı sevmiyor sırf bu yüzden belediye başkanına oy vermediler. Bu kişi ve akrabaları genelde ilçe halkı tarafından sevilmiyor gidin anket yapın isterseniz.

 • hasan   29-01-2012 14:12

  yorumcu arkadaşlar sefa başkan iyi dürüs diyorlar unutmayalım adem başkanında hiç şaibesi olmadı fakat bu ilçenin yüzünden seçim kaybetti unutmayın adem özbekleri de bu yönetim istemişti adem den daha temiz olamazlar ya ugur kalenker isi yanlış yapmış kendi bacagına baltayı kendisi vurmuş yanında çalışan arkadaşı çıkarmış yanına çok büyük yanlış yabaşkan olursa sonra ne yapar bu parti süleyman acar ise daha denen memiş dışardan bakınca yakışıyor gibi hayırlısı

 • İKBAL   29-01-2012 12:29

  muratbey de başanlık yakışır tebrikler

 • muhammed   29-01-2012 11:48

  hasan çam'a tam olarak katılıyorum,eğer bi kurtulsa tekrar başkan olcaktır.

 • Kaan Berra   29-01-2012 11:45

  Uğur kalender mademki Kızılcahamamı bu kadar seviyorsun neden belediye başkan adayı olamayınca Kızılcahamamı terk edip gittin.? Neden Belediye seçimlerine 2 yıl kala tekrar gelip ilçe başkanlığına aday oldun.? Neden Pırlanta gibi çocuğumuz ve sana oğlun gibi hizmet eden Murat Yalçın’ıda menfaat dünyana alet ettin.? Keşke Murat Yalçın İlçe başkanlığını yapabilse de ilçe başkanımız o olsa ama olmaz. Sefa Yıldırım kardeşim AK Parti iktidarında 5 yıl Belediye Başkanlığı yapan belediye başkanını tekrar 2009 seçimlerinde aday yaparak Kızılcahamamı MHP zihniyetine teslim ettin. İlgenel de Fahrettin Beyi ekarte etmek için çıkardığın adaylar ile AK Parti İlgenel adaylarını ekarte ettin. Hangi akıl ile tekrar adaysın,? İlçe delegesinde alt yapın hazır olsada hangi akıl seni tekrar aday yapacak.? Hangi akıl seni yeniden seçecek.? Bu durumda Yusuf Bayrakçı ile Süleyman Acar arasında bir tercih gerekirki, Yusuf Bayrakçı AK Parti Belediye meclisi üyesi iken AK Partiden istifa etmemiş miydi? Veya istifa blöfü ile köşe kapmaca oynamamışmıydı. ? Y.Bayrakçının gerek meclis çalışmaları gerekse istifaları ile yeterince test edilmedimi.? Sanırım, ilmi irfanı kişiliği ve Kızılcahamam’a olan vefası ile Bu işe ve AK Partiye Yakışan aday Süleyman ACAR gibi.

 • fatih   29-01-2012 11:41

  sefa başkan eğer yönetimi değiştirirse özellikle 3 4 kişiyi o zaman en büyük adaydır fakat değiştirmezse zannetmiyorum olcağını,yahu başkan kurtul şunlardan kurtul ya kendini harcatıyorsun.

 • gazi   29-01-2012 00:50

  Sefa başkan dürüst, saygılı, temiz kişiliğiyle örnek bir insan.Kimse bunu inkar edemez.Bu dönemde seçilirse alıştığı siyasette daha başarılı olacağına eminim.En azından Belediye başkanlığı seçimi için ilçe başkanlığını bir basamak olarak görmüyor.Bazılarının parti ,teşkilat umrunda değil.Amaçları belli.Belediye seçimlerine gelince eğer şu adayların tamamı partiyi destekleseydi inanın kazanılırdı.Ama işin içinde iş var.

 • oktay ünal   29-01-2012 00:40

  Bugüne kadar ilçe siyasetine akpartide kızılcahamamlı olmayanlar yön verdi ve gelinen noktayı herkes görüyor.Demekki el elin eşeğini türkü söyleyerek ararmış. Bu manada bu kongre sayın Emrullah İŞLER beyin ilçe siyaseti adına bir imtihanı ve aynı zamanda önümüzdeki 5 yılın nasıl geçeceği adınada bir gösterge olacaktır.Kızılcahamamın siyasetine kayserili,elazığlı yön vermesin kendi özümüz yön versin.Emrullah beyin kararlı tutumu bu konuda kızılcahamamın geleceğinede yön vereceğinden dolayı bir vebalde söz konusudur bu manada.Allah yar ve yardımcıları olsun.

 • mehmet   28-01-2012 23:18

  Süleyman Acar'a yakışır o koltuk. Bence şimdiye kadar aranılan fakat hiç denenmeyen bir isim. Çok başarılı olacağını sanıyorum. Süleyman Acar partiyi derler toplar.

 • Kızılcahamamlı   28-01-2012 21:20

  Tekrar güçlü AKP oluşturulmak isteniyorsa aday olanlara değil başkanlığı yapabilecek kültürlü girişimçi bir aday aranmalı ve desteklenmeli .

 • BİR VATANDAŞ   28-01-2012 21:09

  EDİTÖR: BÜYÜK HARFLE yazılan yorumlar yayınlanmamaktadır. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz...

 • yasar   28-01-2012 20:06

  mevcut yönetim çok başarılı kıymayın ağalar

 • HASAN ÇAM   28-01-2012 18:16

  Kızılcahamam'da bir anket yapılsa hiç kimse sefa yıldırımın kalmasını ve tekrar ilçe başkanı olmasını istemez niye istemez şimdiye kadar kızılcahamamda hiç bir şey yapmadığını herkez biliyor kim nederse desin en önemlisi belediyeyi kayıp ettirdi sefa yıldırımı ve yönetimi çoğu insan yönetimi sevmediği için oylarını karşı partiye verdi bunu herkez biliyor bence ilçe başkanlığı görevine layık değil Sefa Yıldırım ve suan ki yönetimi kaç kisiye sorarsanız sorun Hamza, Kemal Doğanoğlu'nu sevmiyorlar Saydığım isimler kızılcahamamda sevmiliyor niye sevilmiyor ki acaba merak ediyorum sizce niye sevmiyor kimse niye suanki yönetimin ilçe başkalığının kazanmasını niye istemiyorlar bence yönetim değişsin inşallah dua ediyorum sefa yıldırımı ve yönetimi tekrar seçilmez onun yerine kim şeçilirse seçilsin

 • güvemli    28-01-2012 18:10

  Uğur kalenderin bulaşmadığı bi o kalmıştı onlar murat ile iki kişi aday oluyor her halde....adaylardan en iyisi yusuf bayrakçı ama oda tutarsız.Aslında ilçe başkanı olacak ilk adam Fahrettin ilhan dır okadar....

 • ahmet   28-01-2012 18:06

  Başkanlık kültür,disiplin, çalışma,azim ve en önemlii zeka ister bunların hepsi murat yalçın da mevcuttur

 • VATANDAŞ   28-01-2012 18:05

  valla senaryolardan en güzeli 2.ci şık emin olun.inşallaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhh

 • DOĞRU   28-01-2012 17:03

  Son belediye seçimlerinde niye kaybettiğimizi bi düşünün. Eğer bu adayların hepsi akp nin arkasında olsaydı kaybedermiydik. Menfaat her işte var fakat menfaat için satanlar her yerde yok. Mevcut başkan kalmalı fakat altını çizerek söylüyorum , halkın istemediği tabiri caizse gıcık olduğu adamlar parti yönetiminden alınmalı.Orda sadece sefa kalmalı.halk ilçemizdeki akp yönetiminden memnun değil. Bi arkadaşım sırf ilçedeki akp yönetimindeki bi adam için belediye seçimlerinde gitti başka partiye oy verdi Sayın EMRULLAH İŞLER: lütfen akp li yakın kesime sorun. Düşüncelerini alın. Yönetimde olması istenmeyen kişiler var. İlçemiz için bu şahısları bu parti yönetiminden alın.Ben Kızılcahamamlı değilim. Fakat akp liyim.Partinin kızılcahamamda daha işler olmasını istiyorum .Daha güçlü olmasını istiyorum.

 • hasan   28-01-2012 16:13

  Sefa beyden çok uğur bey münasip gözüküyor bana göre. Çünkü sefa bey hiç aktif değil di uğur bey baya bi girişimci.

 • arif   28-01-2012 16:08

  başkanımız murat başkan. yeni yüzlere genç başkanlara ihtiyaç var. şimdiden hayırlı olsun.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın