Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  44.Kütüphane haftası başladı.
 • Facebook da Paylaş
44.Kütüphane haftası başladı.
 • 01-04-2008
 • 5 yorum
 • 5258 okunma
44.Kütüphane haftası dolayısı ile Kızılcahamam ilçe kütüphanesindeki Kitap sergisini ilçe kaymakamı Bilal Çelik açtı. 1961 yılından buyana Belediye binasında bulunan Kütüphanede bulunan 11.300 kitaptan yararlanmak için üye olmanız gerekiyor.

Kitap sergisi açılışına İlçe Kaymakamı Bilal Çelik, Belediye Başkanı Adem Özbekler,İl genel Meclis üyesi Fahrettin İlhan,Emniyet Müdürü Alper Gemvuran ve ilçede bulunan mülki amirler ile öğrenciler katıldı. Açılışta ilk konuşmayı yapan belediye başkanı Adem Özbekler ilçe kütüphanesinin bulunduğu yerin yetersizliğine değinerek biz Halk Eğitim Merkezine gideceğini ümit ediyorduk ama gitmedi kütüphaneyi herkesin kullanabilmesi için daha geniş ortamlara ihtiyacı var bunun için çalışmalarımız devam ediyor dedi.

Kitap sergisinin açılışını yapan ilçe kaymakamı Bilal Çelik yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün başlattığı okuma kampanyası ile birlikte ilçemizde “Kızılcahamam okuyor” kampanyasını başlatıyoruz.

İlk okullarımızda 20 şer dakika kitap okuma zamanı ayırarak başlattığımız bu kampanya ilçemizde görev yapan memurlarımıza her gün 16:00 ile 16:30 arasını yarım saat kitap okuma zamanı ile devam ediyor. Hedefimiz ilçemizde bulunan kahvehanelerde her gün yarım saat herkesin oyunları bırakılarak kitap okunmasını sağlamak bunu insanımıza zorlama ile değil onları teşvik ederek, onlara kitap okumayı sevdirerek  yapmayı  hedefliyoruz dedi.

Daha sonra kitap sergisini açan ilçe kaymakamı Bilal Çelik burada bulunan kitapları inceleyerek kütüphane müdüründen bilgi aldı.

1961 yılından buyana Belediye binasında bulunan Kütüphanede bulunan 11.300 kitaptan yararlanmak için üye olmanız gerekiyor. Üyelik için ise reşit olmak ve nüfus kağıdı ile gidip müracaatta bulunmanız yeterli,reşit olmayanlar velisi ile müracaat edebiliyorlar.

250 üyesi olan ilçe Halk Kütüphanesinde ödünç servisinden günlük ortalama 20 kişi yararlanırken araştırma ve ders için kütüphaneye gelen kişi sayısı ise 80 civarında.

-          6000 Roman

-          1500 Coğrafya

-          700 Dini Bilgi

-          200 Felsefe

-          1000 Genel konu

-          1900 Çocuk Kitabı

 ile toplam 11.300 kitaptan oluşan bu dev bilgi hazinesinden, bu sıcak ortamdan sizde yararlanmak istiyorsanız İlçe Halk Kütüphanesini ziyaret edip beğendiğiniz kitapları alıp okumaya başlayabilirsiniz.

 

 

YORUMLAR
 • bu ne yaa   01-08-2008 14:33

  bnce böle kütüphane olmaz hele gelip de başımızda soru sormaları varya sinir ediyo bize susun diolar kendileri konuşuyolar ve de çok sertler

 • Mustafa DARICI   04-04-2008 12:00

  Merhaba ben yıllar önceki kütüphanenin nasıl olduğunu billirim titreyerek korkakorka giderdik kütüphaneye ama bu artık kalmamış şimdi ögrenciler çok rahat ödevlerini yapıyorlar bu hizmeti verene ben teşekkür ederim istediğim gibi kütüphanede rahatça günlük alınan gazeteleri okuyabiliyorum ve kafama takılanı araştırıyorum kitap okuyorum HERKESE TAVSİYE EDERİM verilen hizmet için çalışanlara teşekkür ederim

 • KAAN ARSLAN   04-04-2008 11:49

  Evet kütüphanenin yeri gerçekten çok dar ama içeride verilen hizmet gerçekten güzel ve samimi orada çalışan personel özverili ve Kızılcahamama hizmet verebilmek için çabalayan insanlar inşallah çok daha güzel olur.bizim için hizmet önemlidir ve orada çalışan personel gerekli hizmeti verdiğine inanıyorum.

 • Nejla Yayla   04-04-2008 09:51

  Geçen yaz tatil için 1 haftalığına gitmiştim K.hamama.Ne yazıkki çok zor buldum.Açıkçası ortam hiçte iç açıcı değildi...Bir kütüphanenin olması gereken kriterlerini taşımıyordu.Çalışanlar gerçekten güler yüzlü ve içten insanlardı.Umarım kütüphane olması gereken yere ve ortama kavuşur...Zaten bu haliyle gerek öğrencileri gerekse yetişkinleri kütüphaneye çekmesi zor görünüyo.

 • Ahmet Bozgeyik   03-04-2008 17:44

  İlçemizin kütüphanesinin yeri iyi değil.Belediye binasının dar koridorlarından geçerek,karanlık ve köhne katında bulunuyor..İlk aradığımda binadaki TEK kurumunda çalışanlar bile yerini bilemedi!! İlçemize yakışır,öğrencilerimizin kolay ulaşabileceği,nezih bir yer yok mu ?Acilen kütüphanenin mekanının değişmesini başta kaymakamımız olmak üzere belediye başkanından bu sorunu çözmelerini bekliyoruz..

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın