Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  40 bin kişiyi ayağa kaldıran yıldızlar ilçemizde
 • Facebook da Paylaş
40 bin kişiyi ayağa kaldıran yıldızlar ilçemizde
 • 01-01-1970
 • 3 yorum
 • 5527 okunma
Bu yıl 9.su düzenlenen Türkçe Olimpiyatları başlayalı 3 gün oldu.130 ülkeden 1000 öğrenciyi ağırlayan Kızılcahamam bu kadar büyük bir organizasyona ev sahipliği yaptığından çok ta haberdar değil gibi gözüksede

Bu yıl 9.su düzenlenen Türkçe Olimpiyatları başlayalı 3 gün oldu.130 ülkeden 1000 öğrenciyi ağırlayan Kızılcahamam bu kadar büyük bir organizasyona ev sahipliği yaptığından çok ta haberdar değil gibi gözüksede ilçemizden giden minik yürekler gittiği her yerde 10 binlerce kişiye hitap ediyorlar.Önceki gün türkçe olimpiyatlarına katılan öğrencilerin bir kısmı Sakaryadaydı

Türkçe şölenini izlemeye gelenler Atatürk stadyumuna sığmadı. Tribünler yetmeyince, saha içi tıklım tıklık dolarken kalabalık stat dışına taştı. Yaklaşık 40 bin kişi unutulmaz bir gece yaşadı. Sakarya Valisi Mustafa Büyük geceyi 'Heyecanlanmak mümkün değil. Muhteşem bir manzara" diye değerlendirdi.

Samanyolu TV'den İlker Gültekin ve geçen yılki olimpiyatın şiir birincisi Afganistanlı Şeira Osmani'nin sunuculuğunu sütlendiği gece, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Gecenin açılış konuşmasını SEDER Kurucu Başkanı Remzi Çinemre şu sözlerle yaptı; "Türkçe Olimpiyatları güneşin doğup batarken üzerinden geçtiği tüm topraklara gönül insanları tarafından başlatılan 'Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım, sevelim sevilelim, dünya kimseye kalmaz ' mesajıyla günden güne büyüyerek devam ediyor."

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'na teşekkür plaketini veren Sakarya Valisi Mustafa Büyük ise geceyi 'muhteşem' diye tanımladı. Vali Büyük "Muhteşem bir manzara, heyecanlanmamak mümkün değil. Böyle bir topluluğu saygıyla selamlıyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum." diye konuştu. Başkan Zeki Toçoğlu ise Türkiye'yi dünyanın dört bir yanına tanıtan ve Türkçe öğreten gönül insanlarına teşekkür ettiğini kaydetti.

SAKARYA ŞİİRİ İLE AYAĞA KALKTILAR

Gecenin unutulmaz anlarından birisi de sunucu Şeira Osmani'nin 'Sakarya Türküsü' şiirini adeta yaşayarak okumasıydı. Osmani'nin 'Yüz üstü çok süründün ayağa kalk Sakarya' dizelerini okumasıyla izleyenler topluca ayağa kalkarak uzun süre alkışladı.

Bu arada Türkçe şölenini izlemeye gelenler stada sığmadı. Tribünler yetmeyince, saha içi ve stat dışı da tıklım tıklım doldu. Yaklaşık 40 bin kişinin izlediği geceye Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu eşleriyle birlikte katıldı. Ayrıca, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, daire müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, işadamları ve Sakaryalılar geceye büyük ilgi gösterdi.

Gece Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve protokol üyelerinin sahnede tüm öğrencilerle birlikte 'Yeni bir dünya' şarkısını birlikte söylemeleriyle sona erdi.

Etiketler : 40 - bin - kişiyi - ayağa - kaldıran - yıldızlar - ilçemizde -
YORUMLAR
 • hacii   26-06-2011 17:10

  Ali Ün'ün bahsettiği hoca neden "Seri katil ABD"'de yaşamını sürdürüyor! Bu coniler değil mi Irak'ta, Afganistan'da, Libya'da yüzbinlerce müslümanı öldüren, müslüman kadınların ırzına geçen? Senin bahsettiğin okulları Rusya, Kazakistan, Özbekistan kapattı. Nedeni de İngilizce öğretmenlerinin CIA ajanı olmaları!

 • ali ün   24-06-2011 01:18

  TÜRKÜYENİN en büyük milliyetcisi hoca efendi bilmem kaç bin ülke şehrinde açtığı türk okulları ile TÜRkÇEMİZİ dünyaya yayan , TÜRK bayrağını dalgalandıran ve gelişmekte olan ülkelerde eğitim alanında destek veren dinimizin güzelliklerini en üst seviyede tanıtımını yapan HOCA EFENDİ EN BÜYÜK TÜRK MİLLETCİSİDİR miliyetcilik denince artık aklımıza FEHTULLAH GÜLEN hoca efendi gelmelidir..

 • murat   19-06-2011 19:43

  sayın admin kızılcahamam ı önceden canlı izlioduk ama şimdi izleyemiyoruz. bilginiz varsa lütfen yardımcı olun

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın