Ana Sayfa  /  Spor  /  38.İstanbul Maratonunda Kızılcahamamlılar da koştu.
  • Facebook da Paylaş
38.İstanbul Maratonunda Kızılcahamamlılar da koştu.
  • 17-11-2016
  • 2 yorum
  • 5848 okunma
38.İstanbul Maratonuna 120 ülkeden 30 bine yakın sporcu katıldı. Kızılcahamam'dan iki sporcu koştu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl, "15 Temmuz şehitleri için koşuyoruz" sloganıyla düzenlenen Vodafone 38. İstanbul Maratonu'nun startı verildi. Organizasyonun en büyük koşusu olan 42 kilometre 195 metrelik maraton, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Vodafone Türkiye Ceo'su Colman Deegan'ın saat 09.00'da verdiği starla başladı. Maratonda katılımcı sayısı 10 bin, 15 kilometre yarışında 12 bin 500 ve 10 kilometre yarışında ise 15 bin 500 kişiyle sınırlandırıldı.Maratona 120 ülkeden 30 bine yakın sporcu katıldı.Vodafone 38. İstanbul Maratonu büyük çekişmenin yaşandığı yarışı erkeklerde Azerbaycan adına yarışan Evans Kiplagat 2.13.19'luk derecesiyle maratonu ilk sırada tamamladı. İkinci sırayı ise Etiyopyalı atlet 2.14.00'lük derecesiyle elde ederken, üçüncü sırayı ise 2.14,132'lik derecesiyle Kenyalı Peter Kiptoo Kiplagat aldı. Vodafone 38. İstanbul Maratonu'nu kadınlarda Kenyalı Agnes Barsosio kazandı. Agnes Jeruto Barsosio 2 saat 28 dakika 24 saniyelik derecesi ile birinci oldu.

MARATONDA KIZILCAHAMAMLILARDA KOŞTU

Kızılcahamam'dan da 38.İstanbul maratonuna Mecit Bal ve Mustafa Özdemir katıldı. Spor adına örnek davranışları ile Kızılcahamam'ı her alanda temsil eden hemşerilerimiz Temmuz ayında İstanbul boğazını yüzerek geçerek Kıtalar arası yüzücü unvanı almış ve Kızılcahamam'da bir ilki gerçekleştirmişlerdi.

38.İstanbul Maratonuna 10 km kategorisinde katılan hemşerilerimiz yine yüzümüzü kara çıkartmadı. Tamamen hobi olarak ve kendi imkanları ile böyle güzel organizasyonlara katılarak gençlerimize örnek olan Mustafa Özdemir ve Mecit Bal kardeşimiz İstanbul Maratonunda atletizim alanında kendileri ve Kızılcahamam  adına bir ilki gerçekleştirdiler. Görüşlerini aldığımız  hemşerilerimiz yaptıkları açıklamada "ilk kez böyle güzel ve anlamlı bir koşuya katılmaya karar verdik, çok antrenman yapamadığımız için başlangıç olarak 10 km koşalım istedik, Anadolu'dan Avrupa'ya kıtalar arası koştuk, bizim için güzel bir anı oldu önümüzdeki yıl hedefimiz 42 km maraton koşarak yine bir ilki gerçekleştirmek en büyük hedefimiz" dediler

38.İstanbul Maratonunda 10 k kategorisinde Mustafa Özdemir 51.30 dakikada Mecit Bal ise 57.47 dakikada koşarak maratonu tamamladılar.Kızılcahamam Haber olarak hemşerilerimizi bu örnek davranışları ve spora verdikleri destek dolayısı ile tebrik ediyoruz. 

 

 

 

 

YORUMLAR
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın