Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  31 ilde 3 gün sokağa çıkma yasağı
  • Facebook da Paylaş
31 ilde 3 gün sokağa çıkma yasağı
  • 28-04-2020
  • 2 yorum
  • 3984 okunma
1-2-3 Mayıs'ta, 30 büyükşehir ile Zonguldak'ta sokağa çıkma çıkma yasağı uygulanacak. Yasaklar, Ramazan ayının sonuna kadar her hafta sonu devam edecek.
 
Türkiye'ye yeniden sokağa çıkma yasağına gidiyor.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1-2-3 Mayıs'ta sokağa çıkma kısıtlamasına gidileceğini duyurdu.
 
 
31 İLDE YASAK VAR
 
30 büyükşehir bir de Zonguldak olmak üzere 31 ilde sokağa çıkma yasağını planladıklarını aktaran Erdoğan, düzenlemelerin İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanacağını aktardı.
 
Erdoğan, "Ülkemizdeki bu güzel gidişi devam ettirmek için hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamalarını bayram sonrasına kadar sürdürmeyi hedefliyoruz. Bu hafta sonu da 3 gün süreyle sokağa çıkma sınırlandırması uygulayacağız." dedi.
 
BAYRAMA KADAR HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMAK YASAK
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan,  bayrama kadar sokağa çıkma yasağının süreceğini belirterek şu açıklamaları yaptı:
 
"Bu hastalık insandan insana bulaşarak yayılıyor. İnsan hareketliliğini ne kadar azaltırsak saldırın yayılma zincirini o derece kırabiliriz. Okullar, işletmeler, spor tesislerdeki yerlerde faaliyetlere ara verilmesinin büylük katkısı olmuştur. Bu güzel gidişi devam ettirmek için hafta sonu sokağa çıkma sınırlandırmasını bayram sonrasına kadar sürdürmeyi düşünüyoruz. Bu hafta sonu 3 gün süreyle sokağa çıkma kısıtlamasını uygulayacağız. 1 Mayıs-3 Mayıs'ta sokağa çıkma sınırlandırılmasına vatandaşlarımızın riayet etmesini istiyoruz. Cuma günü saat 14.00'e kadar marketler açık olacaktır."
Etiketler : 31 - ilde - 3 - gün - sokağa - çıkma - yasağı -
YORUMLAR
  • Meseler govermis   29-04-2020 10:51

    Birseyler eksik birseyler yanlis gibi herkez evde kaldiginin ocunu alir gibi disarda ben durabiliyosam herkez durur bole giderse kurban bayraminida kendimizle bayramlasiriz eyyy ahali

  • Meseler govermis   28-04-2020 13:49

    Bi evde bi disarda koronayi sasirtacaz bu gidiste evde kalmak bisey degilde kemal sunal filmi hanzo gibi olcaz :)

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın