Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  25 Kasım Kadına Şiddete Hayır Kızılcahamam'da Düzenledi
  • Facebook da Paylaş
25 Kasım Kadına Şiddete Hayır Kızılcahamam'da Düzenledi
  • 25-11-2018
  • 0 yorum
  • 2394 okunma
Ankara Üniversitesi Kızılcahamam Meslek Yüksek okulu ve Ankara Kadın Platformu tarafından Kızılcahamam'Da yürüyüş düzenledi.

Kızılcahamam'da 'Kadına yönelik şiddete hayır' yürüyüşü düzenlendi. 
Ankara Üniversitesi Kızılcahamam Meslek Yüksek Okulu ve Kadın Platformu öncülüğünde '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' nedeniyle düzenlenen yürüyüşe, bazı sivil toplum kuruluşları da destek verdi.

Kızılcahamam Belediyesi önünde yapılan törene İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkanı Muhittin Güney Kızılcahamam Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Seyhan AKISKA ve Kızılcahamam'da bulunan sivil toplum kuruluşları öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ankara Üniversitesi Kadın Platformu Koordinatörlüğünün “Aktif Yaşam” temalı 2018-2019 yılı etkinliğinin ilki, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nde Kızılcahamam'da gerçekleşti. Etkinlikte bir konuşma yapan Kızılcahamam Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Seyhan AKISKA 25 Kasım Kadına Şiddete karşı farkındalık günü bugünü amaç edinerek,  Ankara Üniversitesi Kadın Platformu Koordinatörlüğünün “Aktif Yaşam” temalı yürüyüşüne Kızılcahamam'dan start vermek istedik,umarım her yerde olduğu gibi Kızılcahamam'da bir farkında lık yaratarak bu yürüyüşümüzü gerçekleştiririz" dedi.

Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız ise konuşmasında "Ana gibi yar, Bağdat gibi diyare" olmaz deriz bir taraftan, her başarılı erkeğin ardında bir kadın var deriz,lafa gelince hep kadınlar bizim baş tacımızdır,ama maalesef gerek bizim ülkemizde gerekse dünyanın farklı yerlerinde istemediğimiz ve arzu etmediğimiz şekilde kadına karşı şiddet söz konusu ki bugün burada bu farkında lığı artırmak için toplanmış bulunuyoruz, bunu gidermenin en önemli etkenlerinden bir tanesi eğitimdir.Eğitime önem verirsek inşallah bu tarz olumsuzluklarla bundan sonra mücadele etmek zorunda kalmayız" dedi.

Etkinliğe katılan Kızılcahamam Belediyesi önünden soğuksu milli parkına kadar beş km yürüdü, yolda Kızılcahamam Engelliler Derneği Başkanı Yusuf Ziya Ertürk, grubun önünü keserek böyle bir etkilik düzenledikleri için teşekkür etti.Katılmacılara Çiçek ve Plaket takdim etti

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın