Ana Sayfa  /  Spor  /  2009 Voleybol turnuvası kayıtlar başladı
  • Facebook da Paylaş
2009 Voleybol turnuvası kayıtlar başladı
  • 14-04-2009
  • 0 yorum
  • 5607 okunma
2009 yılı Voleybol turnuvası için kayıtlar başladı.17 Nisan günü sona erecek müracatlar için geç kalmayın

1-         Bu turnuva Kızılcahamam Kaymakamlığı adına İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğünce tertip edilmiştir.

 

2-         Turnuvada müsabakalar Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından oluşturulan Organizasyon Komitesi ve Hakem Komitesi tarafından yürütülür.

 

3-         Turnuvaya resmi kamu kurum kuruluşları ile dernek, oda, vakıf, işletme vb. takımları katılabileceği gibi; takım yeter sayısına ulaşılması kaydıyla serbest takımlar oluşturularak da iştirak edilebilir.

 

4-         Turnuvaya katılacak sporcuların; Kızılcahamam’da  çalışıyor veya ikamet ediyor olması gerekmektedir. 01 Nisan 2009 tarihinden sonra ikamet etmeye ve/veya çalışmaya başlayanlar turnuvaya katılamayacaktır.

 

5-         Turnuva tamamen amatör zihniyetle ve fairplay kuralları dahilinde yapılacağından herhangi bir klüpte lisanslı faal voleybolcular turnuvaya katılamayacaktır.

 

6-         Turnuvaya katılacak sporcuların 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Ancak 18 yaşından küçük olmasına rağmen, veli izin belgesi olması kaydıyla en çok 1 (Bir) kişi takıma alınabilecektir (1992 ve sonraki doğumlular).

 

7-         Kurum, kuruluş, birlik vs. takımlarının çalışanları iş yeri ve ikamet belgelerini kurumlarınca hazırlanacak kurum amiri onaylı bir belge ile ibraz edebileceklerdir. Belgeler müracaat esnasında verilecektir. Bu durumda sorumluluk onay veren amirde olacaktır. Yanlış beyanda bulunan takımlar diskalifiye edilecek ve cezai işlem uygulanacaktır.

 

8-         Tüm sporcuların nüfus cüzdanı fotokopisi ve iş yeri kimliği fotokopisi takımlarının listesi ile müracaat esnasında teslim edilecektir.

 

9-         Takımların tüm sporcularına ait sağlık belgeleri müracaat esnasında teslim edilecektir.

 

10-     Takımlar müsabakaya Voleybol Sporuna uygun forma ile çıkacaktır. Üzerinde herhangi bir şekilde siyasi sembol,anlam veya reklam bulunan kıyafetler ile yarışamayacaklardır.

 

11-     Müsabakalar, 2005-2008 dönemi Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanlığının resmi oyun kurallarına göre oynanacaktır. En az 3 takım müracaat etmesi halinde müsabakalar yapılacaktır. Müsabakalar Bayanlar ve Erkekler olarak iki kategoride yapılacaktır. Müracaatın 2 ve daha az olması durumunda ilgili kategoride müsabakalar yapılmayacaktır.

 

12-     Takımlar yedekleri ile en çok 12 kişiden oluşacak buna ilaveten takım idarecisi, antrenörü, vs. takım listelerinde belirtilecektir. Takımların antrenörleri aynı zamanda oyuncu olabilecektir.

 

13-     Kuralar ve fikstür çekimi, 17 Nisan 2009 Cuma günü saat 13.30 da gerçekleşecektir. İsteyen takımların yöneticileri kura çekimine katılabilecektir. Kura çekimi Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünde olacaktır.

 

14-     Turnuva  katılım ücreti 150.00TL olarak Halk Bankasında açılan 01004082 nolu hesaba yatırılacak ve dekontu müracaat esnasında diğer evraklarla birlikte komiteye verilecektir.

 

15-     Müsabakalar esnasında yapılacak her bir itiraz için 50.00TL. itiraz ücreti alınacaktır. Ücret yatırmadan veya tutanak düzenlenerek elden teslim edilmeden hiçbir şekilde itiraz kabul edilmeyecektir.

 

16-     Herhangi bir sebeple turnuvadan çekilen veya diskalifiye edilen takımın parası iade edilmeyecek, oynadığı maçlar ve oynayacağı maçların sonuçları ile ilgili karar Komite tarafından verilecektir.

 

17-     Müsabakalar kazanılmış 3 set üzerinden oynanacaktır. Bir set 25 sayı üzerinden oynanır ve en az 2 sayı fark oluncaya kadar kazanılamaz. Setlerde 2-2 lik beraberlik söz konusu olan müsabakalarda 5. set 15 sayı üzerinden oynanacaktır.

 

Puanlama : Bu sistemde, önceden belirlenmiş fikstüre göre, kulüp takımlarına puan esasına göre birbirleri ile seri müsabakalar yaptırılır ve müsabaka sonucu elde edilen puanlara göre sıralama yapılır.

* 3 – 0 ve 3 – 1 setlerle sonuçlanan müsabakalarda galip gelen takıma (3) puan, mağlup olan takıma (0) puan verilir.

* 3 – 2 setlerle sonuçlanan müsabakalarda galip gelen takıma (2) puan, mağlup olan takıma (1) puan verilir.
* Hükmen mağlubiyetlerde toplam puandan (1) puan düşürülür. Hükmen galibiyet alan takımın toplam puanına (3) puan eklenir.

 

Puanların eşitliği halinde, set averajı uygulanır. Bu uygulamada her iki takımın yaptığı tüm müsabakalar sonunda aldığı setlerin toplamı, verdiği setlerin toplamına bölünür. Büyük sayıya sahip olan takım kazanır.            

Eşitlik bozulmazsa, her iki takımın yaptıkları tüm müsabakalar sonunda aldıkları sayıların toplamı, verdikleri sayıların toplamına bölünür. Büyük sayıya sahip olan takım kazanır.

 Bu durumda dahi, eşitlik bozulmamışsa her iki takımın kendi aralarında yaptıkları müsabakalardaki puan, set ve sayı averajına sıra ile başvurularak kazanan tespit olunur.

 

18-     Müsabakalar sonunda dereceye giren ilk üç takıma kupa ve madalya verilecektir. Ayrıca komitenin uygun göreceği sayıda takıma ve/veya sporcuya ödüller verilebilecektir.

 

19-     Bu reglemanda yer almayan konularda Organizasyon Komitesi yetkilidir.

 

MÜSABAKA TAKVİMİ

 

Turnuvaya Müracaatlar: 17 Nisan 2009 Cuma günü saat 12.00’da sona erecektir. 17 Nisan 2009 Cuma günü saat 13.30’da kura çekimi yapılacaktır.. Müsabakalar 20 Nisan 2009 Pazartesi günü başlayacaktır. Kura çekiminden sonra takım listelerinde değişiklik yapılamayacaktır.

Etiketler : 2009 - Voleybol - turnuvası - kayıtlar - başladı -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın