Ana Sayfa  /    /  2.kez hacca gitmek isteyen umreye
  • Facebook da Paylaş
2.kez hacca gitmek isteyen umreye
  • 12-01-2007
  • 0 yorum
  • 5526 okunma
Diyanet İşleri Başkanlığı, hac sezonunun sona ermesinin hemen ardından 4 Mart'ta başlayacak umre organizasyonu için hazırlıklara başladı.
Bu amaçla müftülüklere bir genelge gönderen Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, il ve ilçelerde 'umre büroları' kurulması talimatı verdi. Bu bürolarda görevlendirilecek elemanlar, ikinci kez hacca gitmek isteyenleri umreye göndermek için ikna etmeye çalışacak. Bardakoğlu, büro görevlilerinin çevresinde sevilen, güven telkin eden, cemaat üzerinde etkinliği olan ve halkla sıcak diyalog kurabilen personelden seçilmesini istedi. Bu görevliler, il ve ilçe merkezleriyle belde ve köylere kadar ziyaretler gerçekleştirecek.

Vatandaşlara umre hakkında gerekli bilgileri vererek istekli olanların adres ve telefonlarını alıp, ön kayıtlarını yapacak. Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, genelge ile umre organizasyonunda görev alacak personeli de uyardı. Vatandaşlara özel sektör anlayışıyla rehberlik edilmesini isteyen Bardakoğlu, "Güler yüzlü ve hoşgörülü olun. Halkımızın sevgilerini kazanarak dualarını alın." dedi. Bardakoğlu, Suudi Arabistan'ın uyguladığı kota nedeniyle müracaat edenlerin tamamının hacca götürülemediğini vurgulayarak, "Umre bürolarıyla mükerrer hacca gitme arzusunda olan vatandaşlarımızı umreye yönlendireceğiz." diye konuştu. Umreye gitmek isteyenlere ulaşılması için basın-yayın organlarından yararlanılacak. Ayrıca umre ile ilgili pano, afiş ve broşürler hazırlanacak. 2007 yılı umre ücretlerinin de asgari düzeyde tutulmasına özen gösterilecek. Mekke ve Medine'de ikamet edilecek otel ve evlerin, Harem'e yürüme mesafesi içerisinde olmasına dikkat edilecek. Grup oluşturan veya belli sayıda umreci bulan personel, umreye gönderilecek.

Zaman
Etiketler : 2.kez - hacca - gitmek - isteyen - umreye -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın