Ana Sayfa  /  Spor  /  11. Rıza Doğan Serbest Güreş Turnuvası yapıldı.
  • Facebook da Paylaş
11. Rıza Doğan Serbest Güreş Turnuvası yapıldı.
  • 27-12-2015
  • 1 yorum
  • 5617 okunma
Rıza Doğan anısına yapılan 11. minikler serbest güreş turnuvası yapıldı.

26.12.2015 Kızılcahamam Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Rıza Doğan Güreş Turnuvası bu yıl da Kızılcahamam Belediyesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürlüğü organizes Rıza Doğan Spor Salonu’nda yapıldı.

Dünya şampiyonu Rıza Doğan’ın anısına bu sene 11.si düzenlenen ve 130 güreşçinin iki kategoride mücadele ettiği 14-15 yaş minikler serbest güreş Turnuvası’na Tapu Kadostro Spor, Ulaştırma Spor,  EGO Spor, Tasat Spor, Ankara Büyükşehir Belediyesi Güreş Takımı, Sincan Belediyesi Güreş Takımı, Akyurt Belediyesi Güreş Takımı, Mahir İz İmam Hatip Anadolu Lisesi Güreş Takımı, Örnek Nesil Spor Kulübü, Kızılcahamam Soğuksu Spor Kulübü ve Kızılcahamam Belediyesi Güreş Takımı katıldı.

Turnuvaya İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkanı Muhittin Güney, Belediye Meclis üyeleri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Nahit Şahin, Ak Parti Gençlik Kolları İlçe Başkanı Tahir Kütükçüoğlu, MHP İlçe Başkanı Uğur Tekin, İlçe Emniyet Müdürü Ali Yeşildal, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Veli Karakuş ve güreş severler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Nahit Şahin güreşçilerimize başarılar dileyerek Kızılcahamam’a yeni yapılacak olan spor tesislerinin müjdesini verdi.

Belediye Başkanı Muhittin Güney, Rıza Doğan Turnuvası’nda yaptığı konuşmada; “Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz bu yıl 11. sini organize ettiğimiz Rıza Doğan Güreş Turnuvası'na hoş geldiniz. Rıza Doğan, 1931-2003 yılları arasında geçen hayatı süresince ülkemize birçok madalya kazandırmış ve ilçemizin güreşte gururu olmuştur. Başarılarının içinde en önemlisi 1958 yılında Macaristan'ın Budapeşte kentinde düzenlenen Dünya Şampiyonasındaki şampiyonluğu olmuştur. Bu şampiyonluk onun Kızılcahamam'dan Dünya Şampiyonu olan ilk sporcu olmasını sağlamıştır. Merhum sporcumuz Rıza Doğan, bizlere yaşattığı bu gururdan sonra da spor hayatının bitimiyle ilçemizde yaşantısına devam etmiş ve 2003 yılında aramızdan ayrılmıştır. İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız ise yaptığı konuşmada 2015 Yılının Kızılcahamam için spor yılı olduğunu 100 yılımızda Kızılcahamam Başarısını dünyaya duyurduğunu belirterek tüm sporculara başarılar diledi.

11. Rıza Doğan Güreş Turnuvasında yapılan müsabakaların sonucunda; Birincisi Ankara Büyükşehir Belediyesi Güreş Takımı, İkinci Kızılcahamam Belediyesi Güreş Takımı ve Üçüncüsü Ego Spor oldu.

 

Etiketler : 11. - Rıza - Doğan - Serbest - Güreş - Turnuvası - yapıldı. -
eta saat
eşya depolama
YORUMLAR
  • Veysel BAYRAM   27-12-2015 23:18

    pehlivanlarımızı ve Güreş takımımızı başarıdan başarıya koşturan emeği geçen her kese teşekkür ediyorum. Bu manada söz çok da daha önemli bir konuyu gündeme taşımak dileğiyle. Turnuvada bir kaç pehlivanla sohbet ederken "Kapalı spor salonunun tadilatının, çim stada da yeni ilaveler yapılacağını" öğrendim. Muhteremler, yapılacakların mahiyetini bilmesek de yapılan her tamirat ve ilavelerin tesislere olumlu katkı sağlayacağını biliyoruz ama, dün gördüğümüz gibi "pehlivanlar haklı olarak izleyici bölümündeki oturma gruplarının üzerlerine soyunmuşlardı" dolayısı ile de oturacak yer darlığı nedeni ile de pek çok izleyici salondan daha erken ayrıldıklarını hep beraber gözlemledik. Muhteremler Salonumuzun kıble yönüne en az 100 pehlivanın soyunup giyineceği ve duş alabileceği bir ilave bu salonda yapılacak bütün etkinliklere ek katkı saplayacaktır. Ama çim saha bölümüne yapılacak ilavelerle ilgili istişarelerimiz de futbol ile ilgili "Gribal enfeksiyon liderlikten etti" haberimizde istişare edelim inşallah.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın