Ana Sayfa  /    /  100. yıl şampiyonlukla kutlanır
  • Facebook da Paylaş
100. yıl şampiyonlukla kutlanır
  • 11-04-2007
  • 0 yorum
  • 5486 okunma
Fenerbahçe'nin yıldız futbolcularından Stephen Appiah, 100. yılın; ancak Süper Lig şampiyonluğu kazanıldığı takdirde coşkuyla ve hakkıyla kutlanacağını söyledi...
'100. yıl, şampiyonlukla kutlanır'
Sezonu zirvede bitirmek için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Appiah, "Bazı iniş ve çıkışlar yaşıyoruz. Beraberlik ve mağlubiyetler olacaktır. Bunlar galibiyetler kadar olağandır. Mühim olan 34 maçın sonunda nerede bulunduğunuzdur. 100. yıl ancak şampiyonluk kazanıldığı takdirde en iyi şekilde kutlanır. Gelecek sene hedefimiz yeni takviyelerle Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olmak." dedi. Fenerbahçe'nin seyirci topluluğunu çok fantastik bulduğunu anlatan Ganalı oyuncu, "Onların üzülmelerini hiç istemiyorum." şeklinde konuştu.

Sağ kanatta istenileni veremediğini itiraf eden Appiah, Teknik Direktör Arthur Zico'ya gönderme yaparak, şöyle devam etti: "Uzun zamandır vasatın üstüne çıkamıyorum. Bu performans düşüklüğü, her futbolcunun saha içinde daha verimli olduğu pozisyonlarla alakalı bir durumdur."

İstanbul'a gelmeden önce, burada herkesin çarşafla dolaştığını sandığını vurgulayan Appiah, "Bazı önyargılar taşıyordum. 'Orada ne yapacağım?' gibi düşünceler taşıyordum. Gördüklerim sonrası rahatladım. İstanbul, dünyanın en mükemmel şehirlerinden biri." açıklamasını yaptı. İbadet konusunda sıkıntılar yaşamadığına dikkat çeken Appiah, Türkiye'de huzurlu bir hayat sürdüğünü ve Hıristiyanların da Müslümanlar gibi sonuçta bir Allah'a inandığını, farklı yollarda olsa da sonuçta tek bir yerde buluşacaklarını dile getirdi.

'10 veya 20 yıl buradayım' diyemem
Fenerbahçe'deki geleceği hakkında da konuşan Stephen Appiah, "Kontratım devam ettiği için buradayım. Ama yarın ne olur bilmiyorum. Teklifler var. Olacak da... Bu, bir futbolcu için çok doğal. Sözleşmemin sonu geldiğinde Aziz Yıldırım ile oturur, konuşurum. Ona göre bir karar veririz. Şu an Fenerbahçe'deyim ve sadece F.Bahçe'yi düşünüyorum. Sezon sonu için teklif yok; olursa düşünürüm. '10 veya 20 yıl buradayım' diyemem." ifadelerini kullandı. Emre Belözoğlu, Gökdeniz Karadeniz ve Tuncay Şanlı'yı beğendiğini belirten Appiah, taraftarların 'Sarı, Lacivert, Şampiyon, Fener!' şeklindeki tezahüratını çok beğendiğini kaydetti. Appiah, son olarak, "Takımda Kemal Aslan ve Mateja Kezman'la çok iyi anlaşıyor ve daha çok onlarla vakit geçiriyorum." dedi.
Etiketler : 100. - yıl - şampiyonlukla - kutlanır -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın