Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  "Onu Beklerken"tiyatro'ya yoğun ilgi ../.Foto Galeri
 • Facebook da Paylaş
"Onu Beklerken"tiyatro'ya yoğun ilgi ../.Foto Galeri
 • 22-04-2008
 • 8 yorum
 • 5598 okunma
Kızılcahamam İş adamları derneği (KİSAD) Trafından organize edilen ve Fırat kültür merkezi tarafından sergilenen Onu beklerken adlı tiyatro Asya termal tatil köyü Topkapı salonunda 1500 kişinin katıldığı muhteşem bir oyun sergiledi

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Kızılcahamam iş adamları derneği (KİSAD) Tarafından düzenlenen “Onu Beklerken” adlı tiyatro oyunu izleyenleri gözyaşlarına boğdu.

Kızılcahamam Asya Termal Tatil köyü Topkapı salonundaki tiyatro öncesi Güney afrikalı ve ülkemizde öğrenci olan bir öğrenci Kurani kerim okudu,kuran tilavetinin ardından önceden okunan hatimlerin duası yapıldı. 

İstanbul Fırat Kültür Merkezi oyuncularının sergilediği ve Yakup Gökcen tarafından yönetmenliğini yaptığı oyunu izlemeye Kızılcahamamlılar yoğun ilgi gösterdi.1500 kişilik Topkapı salonunu hıncahınç dolduran peygamber dostları oyun esnasında gözyaşlarını tutamadı.

Peygamber Efendimizin (S.A.V.) doğumundan evvel İran'daki Mecusileri, Mısırdaki faiz çılgınlığını ve insanların bir meta gibi alınıp satıldığı köle pazarını ve Mekke'deki putperest hayatı yer yer komedi, yer yer dram şeklinde anlatan oyun izleyenleri duygulu anlar yaşattı. Oyun sonunda peygamberimizin doğumu görsel anlatımla sergilendi.

Oyun sonunda sahneye çıkan oyuncuları salonu dolduran 1500 kişi dakikalarca ayakta alkışladı.

YORUMLAR
 • kübra   18-08-2008 15:29

  çok çok çok güzel bir tiyatroydu izlediğim en güzel tiyatrlardan biriydi.. maneviyatımızın daim olmasını temenni ederim..

 • Veysel BAYRAM   22-04-2008 22:39

  Allah (cc) kainatı Hz.Muheammed (S.A.V) hürmetine yaratmıştır. İkicihan sevgilisi Hz.Muhammed (S.A.V.) efendimize ühreten gelenkeştirdiğiniz fevkalede proğramlar, ilgi ve takdirle takip edilmektedir. Proğramı takip eden çocukmlarım, arkadaşlarım ve haberdan anladığım kadarı ile, yine amacına layık bir proğram olmuş,tüşekkürller saygıdeğer (KİSAD) mensupları, Allah (cc) yar ve yardımcınız olsun. (proğramınızda reklamdan uzak amacına uygun sade bir kutlama anlayışınız ve gayretiniz için ayrıca ve özellikle teşekkür ederim) Saygılarımla.

 • sesim   22-04-2008 17:24

  Çok güzel bir tiyatro gösterisiydi.tüm ilgililere tşkl.Fakat proğramın başı sonu belli değildi İstiklal marşı ile başlanıp kısa ve öz günün önemiproğramın içeriği hakkında bir bilgi verilseydi daha güzel olurdu. malzemeze kaliteli.işcilik vasat. ben şahsım adına tüm davetlilere ve organizede emeği bulunan tüm müslümanlara tşkederim. bu türetkinliklerin devamını dilerim. Essalatü vesselemü Aleykeyke YAAA RASÜLLAAH..

 • hilal   22-04-2008 15:56

  valla ben bayıldım çok ama çok güzeldi oyuncuları çok tebrik ediyorum çok güzel oynadılar ve kuran okuyan afrikalı adem abimii ve dua eden hocamızdan allah razı olsundiyorum bu gecede emeği olan herkese teşekkür ederim......

 • tarık   22-04-2008 13:02

  çççoook güzel bir gösterimde mükemmeldi devamıda gelmesini temenni ederim www.baris-akarsu3.tr.gg

 • ali bütün   22-04-2008 09:54

  Böyle güzel bir hizmeti ilçemize getiren arkadaşlara çok minnettarız. Aynı zaman da böyle güzel bir hizmete kayıtsız kalmayıp desteklerini esirgemeyen KIZILCAHAMAM halkına teşekkür ediyorum.ALLAH hepinizden razı olsun.

 • AHMET DEMİRCAN   22-04-2008 08:21

  BÖYLE BİR ETKİNLİĞİ KIZILCAHAMAMDA YAPTIKLARINDAN DOLAYI KİSAD İŞ ADALARINA TEŞEKKÜRLER EDER, ALLAH EMEKLERİNİ ZAYİ ETMESİN

 • ali   22-04-2008 07:45

  arkadaşları kutluyorum çok güzeldi devamını dilerim

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın